FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-01-06 16:44  [relacja] pancernik "Gneisenau"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Choć dni mojego dostepu do internetu sa juz policzone, to jednak postanowilem zaczac druga swoją relacje. Najwyzej bede zdjecia wstawial od kolegi z komputera albo jakos tak- no, cos sie wymysli :) Model z wydawnictwa JSC, wersja 1938. Skala 1:400. Mam gotową siatke kadłuba- i przy oklejaniu burt juz stwierdzilem niedokladnosc opracowania- widoczna na zdjeciu... Ogólnie jednak powazniejszych niedokladnosci nie ma i model ma szanse kleic sie przyjemnie. zapraszam.
Okładka:

bład opracowania:

tto, co juz sklejone znaczy, niektórzy nazywaja to szkieletem, niektórzy siatka kadłuba... no, to powiedzmy że szkielet:


I jedna rzecz która mnie intryguje- tak, pozatematem, jako ciekawostka:

Ciekawi mnie poprostu czy jestem jednym z 500 czy z 1500 :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
26-01-06 16:48  Re: [relacja] pancernik
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ha, jestem pierwszy :D Relację będe oglądał i życzę Ci, abyś pomimio tych paru błędów opracowania znów zrobił porzadny model :)
Pozdrawiam!!!

GG: 9022736

Post zmieniony (26-01-06 16:49)

 
26-01-06 16:49  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dalej Korsarz płyń płyń , znaczy klej, klej trzymam kciuki

 
26-01-06 17:00  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jak tak patrze jak robisz te modele z JSC to sam mam ochote jakis popelnic, tym bardziej, ze wedlug mnie przynajmniej, tematyke maja bardzo ciekawe. Niestety, jak na razie zwycieza brak czasu i, oczywiscie, modele z czescia denna w skali 1:200:)

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
26-01-06 17:03  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

witaj
cieszę się, że wybrałeś wersję 1938 - nie wiem jak inni, ale bardziej mi się podoba ten okręt z pierwotną wersją dziobnicy
czekam na dalszą część relacji

pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
26-01-06 17:09  Re: [relacja] pancernik
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

z prostych przeliczeń wynikałoby że jeden nakład to trzy egzemplarze
ale domyślam się, że najpierw planowano nakład 500 egz. - w związku z tzw. "ryzykiem wydawniczym"
a później jak się okazało, że model "pójdzie" wydrukowano odpowiednio więcej?

nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że na pierwszych 500 egz jest pieczątka a na następnych 1000 egz już poprawny wydruk...

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

Post zmieniony (26-01-06 17:10)

 
26-01-06 18:26  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Sebastian Cz. 



 - 16

No mysle, ze pomimo tych niedokladnosci w wymiarach czesci, to cos z tego pozadnego bedzie (to zalezy od wkladu pracy Wykonawcy oczywiscie). A tak co do tego nakladu i liczby sztuk to mysle podobnie jak wojtas r.
Pozdrawiam

 
26-01-06 20:00  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do nakładu - warto pamiętać, że w każdym zeszycie są trzy modele ;-)
Co do szkieletu - ktoś tu ostatnio użył sformułowania "technologia miękkiego kadłuba"... Nazwijmy to po prostu bryłą kadłuba, co?
Co do wersji - G'38 to przykład, zresztą bardzo malowniczy, nawiązania do koncepcji (i błędów) sprzed pierwszej wojny - czy nie nazywano tych okrętów z początku "krążownikami liniowymi"?
Co do relacji - powodzenia
...i pozdrowienia

 
26-01-06 20:06  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Alberto14 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Zgadzam się z opiniami innych i trzymam kciuki aby wyszedł ci ten model tak jak go sobie wyobrażasz:D Jeszce raz trzymam kciuki i Pozdrawiam :D

--
AlBeRtO ;D

 
26-01-06 21:02  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
kari   

Witaj korsarz!
Dobry wybór "1938".
Jeżeli się zdecydujesz na małą modyfikację dziobu to to zdjęcie Tobie w tym powinno pomóc.



Wprawdzie to "Scharnhorst", ale bardzo dobrze widać charakterystyczne kluzy na dziobie.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024