FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-12-05 12:34  [Relacja] NARVIK Z-32 - GPM / cz.1
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam wszystkich postanowiłem zamieści relacje na tym forum mam nadzieje ze zainteresuje Was chociaż troszeczkę, będzie to budowa niemieckiego niszczyciela „NARVIK” Z-32



Jest to model wydawnictwa GPM sprzed 7 lat nr18/98, posiada sporo drobnych części co powinno zapewnić jego atrakcyjny wygląd.
Wybrałem go ponieważ nie widziałem jeszcze relacji z budowy tego okrętu na żadnym forum które znam, pozatym chciałbym mieć porównanie jednostek co do wielkości mam już grafa teraz kleję narvika pozostał jeszcze bismarck ;)



Aby nie było tak kolorowo to rozmieszczenie poszczególnych części jest po prostu tragiczne, jeszcze nie widziałem tak zapełnionych arkuszy np.:
-element śrub napędowych znajdują się na 3 rożnych stronach,
-części komina- wokół szalup ratunkowych
itd. długo by wymieniać... czasami szukanie danego elementu zajmuje kwadrans albo i więcej (blee)


Bardzo mało jest rysunków zaledwie jedna strona i to samej drobnicy, brak ogólnego wyglądu poszczególnych nadbudówek. Opis budowy jest, nawet sporo bo półtora strony drobnego druku, niestety dla mnie jest on praktycznie bezużyteczny ponieważ nic się z niego nie mogę dowiedzieć, jest on pisany tak ...Działo przeciwlotnicze 2x37 mm wykonujemy wg rysunku z cz. 120-126. Do cz.120a przyklejamy cz. 120b, od góry 120c, następnie cz. 120d i 120e... .
Często trzeba się domyśleć gdzie dana część ma być przyklejona i jak wyglądać po uformowaniu.
Może przyzwyczaiłem się do modelu grafa gdzie wszystko było ładnie poukładane, otoczone ramkami każda cześć narysowana i opisana :roll:


No nic czas się brać do pracy...

--

Pozdrawiam
_____



Post zmieniony (06-10-06 22:34)

 
31-12-05 12:40  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zycze powodzenia :) i szczesliwego nowego roku :D

 
31-12-05 12:43  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

No, nareszcie jakis porządny niszczyciel :) wogóle to modele niemieckich niszczycieli dostepnych na rynku mozna policzyc na palcach jednej kalekiej ręki... a szkoda... No cóż, angole rzadzą :P Będę zaglądał ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
31-12-05 16:00  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Mam już gotowe poszycie denne, a przymierzam się do robienia burt,
na poszczególnych etapach budowy robiłem zdjęcia wiec zaraz wszystko pokaże.


Najpierw skleiłem szkielet na który następnie poprzyklejałem podłużne paseczki w celu uniknięcia zapadania się poszycia.






Następnie odrysowałem poszycie na czerwony brystol (takie poszycie miało zostać zastosowane jako przymiar do oryginalnego, jednak jak się okazało pozostało już tam na stałe).Po obklejeniu całego dna poszła warstwa lakieru bezbarwnego (w celu utwardzenia przed szpachla akrylową )




Na tych zdjęciach widać poszycie pomalowane lakierem i przetarte drobnym papierem ściernym.




Tutaj jest już wszpachlowany „na gotowo” (zostało nałożonych kilka cieniutki warstw przecieranych kolejno papierem ściernym 600 i 1000)





Wszpachlowany model pokryłem 2 warstwami farby nitro nakładanej pędzlem (po pierwszej warstwie uwidoczniły się miejsca które wymagały doszpachlowania, druga miała na celu zamalowanie białego koloru szpachli )






Tak pomalowany model jeszcze raz przetarłem papierkiem 1000, dokleiłem stępki przeciwpochyłowe oraz stery i elementy śrub, a następnie psiklem kilkakrotnie w odstępach 24 godzinnych czerwonym sprayem.




Życzę wszystkim szampańskiej zabawy, kolejne zdjęcia pewnie w przyszłym roku ;)

--
Pozdrawiam
_____

 
01-01-06 10:40  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Kurde forum, to jak nałóg, Nowy Rok, a ja siedzę i czytam :-))) Bartosz, mam taka prośbę: dałoby sie coś więcej z tych fotek wycisnąc? Z tych wstawionych to po prostu wiem: szpachlowałeś i malowałeś kadłub, ale nic nie mogę wywnioskowa w temacie jakości wykonania, przy zastosowaniu tej techniki. Może jakieś zbliżenia miejsc łączeń?... Zbliżenie na stępke i śruby? Jednym słowem: szczegóły.

 
01-01-06 13:22  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Wygląda super. Często będę tu zagłądał. Prosiłbym o zbliżenia, szczególnie truniejszych miejsc.
Nasuwa mi się pytanie jak zmatowić sprey, sam parę razy malowałem dno i zawsze raził mnie ten połysk.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
01-01-06 13:25  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM
Thunder909 

 

chyba jedyna rada ,to kupic matowy lakier ;-) .............albo nalozyc warstwe bezbarwnego matowego lakieru na ten czerwony z polyskiem.



Post zmieniony (01-01-06 13:26)

 
01-01-06 16:28  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Michu, proszę bardzo:





Rzeczywiście daje połysk no ale cóż nie chciałem malować pędzlem, a nigdzie w moim mieście nie mogłem dostać matowego spraya wiec wybrałem półmat.

--
Pozdrawiam
_____

 
01-01-06 16:36  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

hm... moze i ładnie ci to idzie ale ja - jesli moge wyrazic swoje skromne zdanie- nie lubie szpachlowanych modeli. Wole czysty karton. No, ale to twój model, i twoja przyjemnosc ;) Wkazdym razie- jak ja sie zabiore za swojego Z-32 z JSC to niebede mial problemu z dnem;)) Powodzenia!

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-01-06 22:40  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

No. Teraz jest co pooglądac. Nieźle wyszła częśc rufowa ze śrubami. Jestem ciekaw bardzo jak w tym przypadku szpachlowane dno będzie wyglądac z oryginalnymi burtami z wycinanki i czy przykryją one niedokładności w okolicach wodnicy. Czekam na dalszy ciąg relacji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024