FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-12-05 21:26  [relacja] 1-wszy raz :) GARLAND MM 1986
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam! takze, po krotkim namysle i wybraniu modelu w dostepnej cenie z allegro :) przystepuje do swojego pierwszego modelu. Mam nadzieje, ze spotka mnie masa krytyki, z ktorej wiele wyciagne. Mam tez nadzieje, ze ten model bedzie poczatkiem, a nie początkiem konca:) Prosze o jakiekolwiek rady dotyczace sklejania tegoz modelu. Licze na wasza pomoc(ja jako zupełny laik), pierwsze fotki ze stoczni beda juz na dniach. 1 pytanko brakuje tekturki czy blok techniczny lub brystol jest wyjsciem? czy zupelnie sie nie nadaje :D i czy podklejac poszycie pokładu:) to narazie tyle nie chce stac sie centrum dowcipow i jakiejs krzywej dogryzliwej krytyki:) czekam na podpowiedzie :)


Aha trzymajcie kciuki za moja wytrwalosc, ktora jest niestety bardzo nie wytrzymala na proby czasu i precyzji :)

Listen. What people do to other souls
They take their lives, destroy their goals
Their basic pride and dignity
Is stripped and torn and shown no pity
When this should be heaven for everyone
** QUEEN **

Post zmieniony (16-12-05 21:30)

 
16-12-05 21:46  Re: [relacja] 1-wszy raz :) GARLAND MM 1986
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Obejrzę tę relację z ciekawością tym większą że mój Garland z MM odpłynął do nowego właściciela. Pierwsza moja sugestia przeczytać trzy razy instrukcję a potem jeszcze raz przeanalizować z rysunkami i częściami na arkuszach.
Druga znajdź tekturkę 1mm najlepiej w sklepie dla plastyków lub kup przez internet. Sklejając warstwowo tekturę na szkielet lub do podklejenia pokładu raczej nie uzyskasz idealnie prostej powierzchni, a prosty szkielet i równy pokład do podstawa i rzecz w okrętach najważniejsza.
Trzecia sugestia to weź rozcieńcz wikol i pokryj nim wszystkie arkusze wycinanki. Praca z nią będzie o wiele przyjemniejsza.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
17-12-05 08:55  Re: [relacja] 1-wszy raz :) GARLAND MM 1986
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i sa juz pierwsze pytania :) moze i nie sa zbyt wyszukane i nie dotycza zbyt skomplikowanych spraw to jednak zapytam. W wolnym czasie gdy czekam na wyschniecie częsci szkieletu zaczelem sklecaj niektore elemetny srodokrecia i tu prablem i nie wiem o co chodzi bo w instrukcji nic nie widac

i tu mamy część oznaczoną numerkiem 56 takie male kolka na poziomej czesci :)
a 56 wyglada tak:

i teraz mam 2x56 nakleic w tamto miejscie i jakos nie moge tego, swoim inzynierskim umyslem, wyobrazic :D pomocy :D

 
17-12-05 09:25  Re: [relacja] 1-wszy raz :) GARLAND MM 1986
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

hmmm nie widzialem tego modelu, ale jak dla mnie to te 56 sklejasz w pierscionek i naklejasz po prostu na tamte pola w przekroju to wyjdzie cos takiego ___/___\___

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
17-12-05 09:27  Re: [relacja] 1-wszy raz :) GARLAND MM 1986
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

tez tak myslalem ale w kazdo miejsce ma byc 2x 56 :/ moze poprostu nakleic jedno na drugi by uzyskac malowanie z 2stron i dopiero wtedy pierscien ??

 
17-12-05 09:43  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

..

--



Post zmieniony (27-07-07 11:14)

 
17-12-05 09:54  Re: [relacja] 1-wszy raz :) GARLAND MM 1986
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

A spójrz waśc na rys. 7 na str 4 i już będziesz wiedział do czego potrzebna jest cz. 56 i jak ją przykleic.

 
17-12-05 11:04  Re: [relacja] 1-wszy raz :) GARLAND MM 1986
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

uppss :) no Michu gratuluje spostrzegawoczosci :) czemu tego nie wylapalem :/ chyba bylo wczoraj pozno, a musze przynac ze jak wczoraj zasiadlem o 20 to skonczylem o 4 rano, niesamowicie wciaga :D . Nie chce byc goloslowny ale mysle, ze jutro a najpozniej w poniedzialek pierwsze foty z efektow mojej pracy :)

P.S. Dzieki, ze ktokolwiek zaglada w ten wątek :D aha jak najlepiej rozcienczyc wikol do impregnacji ?? w jakich proporcjach ? :D

 
17-12-05 12:47  Re: [relacja] 1-wszy raz :) GARLAND MM 1986
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 12:19)

 
17-12-05 12:55  Re: [relacja] 1-wszy raz :) GARLAND MM 1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Sorry za offtopa
Ale czy nikt nie składał Garlanda od Frytka mam go w 2D i prezentuje się świetnie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024