FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-10-05 15:01  [Relacja/Galeria] Putilow-Garford - MM
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Od dłuższego czasu morduję model czołgu T-100 z Modelika i w końcu zdecydowałem, że muszę od niego odpocząć (trudny model bo ma wiele błędów) i skleić coś innego. I to szybko. Mój wybór padł na samochód pancerny Putiłow Garford z MM 10/1980.

Ponieważ nie posiadam i nie znalazłem dokładniejszych planów lub zdjęć tego pojazdu to nie będę do niego dodawać zbyt wiele. A to, co zamierzam to dodać (oczywiście) nity, zawiasy, lampy, trochę poprawię przednią oś i koła. Cały pojazd zamierzam też pomalować i troszeczkę „pobrudzić”. Planuję skończyć budowę ok. 10 listopada i zacząć malowanie w kolejnym tygodniu. Zobaczymy, co z tego wyniknie (mój kochany szef ….).

Przed rozpoczęciem całe arkusze pokryłem mieszanką wody i wikolu (9:1?). Po wyschnięciu przeszlifowałem papierem ściernym (1000) i teraz papier jest gładki i nie ładnie się zwija (bez załamań).

Kilka fotek:




Wiem, że nie wygląda to za ładnie (białe krawędzie, braki malowania), ale i tak będzie on malowany.

Ciąg dalszy nastąpi.

--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (12-02-09 09:33)

 
26-10-05 16:46  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Śliczne 8-)

--
Tygrys i Halny

 
26-10-05 16:49  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
kprzemek   

Ten model jest w moich planach, więc na pewno będę śledził tą relację z uwagą

 
26-10-05 20:04  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

super ! tez kiedys przeszlo mi przez mysl zeby go zbudowac, ale najpierw musialbym go kupic ;]
fajnie ze malujesz, przynajmniej model bedzie wygladal
z czego planujesz zrobic nity ?
zuwazylem ze na modelu jest cos kreślone olowkiem, czy w jakis sposob sprawdzasz ewentualne bledy w opracowaniu ?
powodzenia i czekam na ciag dalszy

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
26-10-05 20:17  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
BartekZ   

nie szkoda Ci oryginalu (nie lepiej kleic skany)

--
BartekZ

 
26-10-05 21:41  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Te kreski olówkiem to zapewne od wyznaczania środka Pod cyrkiel :-) Przynajmniej na Kole

--
Tygrys i Halny

 
26-10-05 22:22  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Nie, nie jest mi szkoda oryginału. Pochodzi on z moich zapasów i mam jeszcze jeden :)
Nity będą z kuleczek z filtry do wody + wikol a ślady ołówka służyły do wyznaczania środków i miejsc pod cyrkiel jak to zauważył Kuba.

 
27-10-05 12:23  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

oooo ... jaka fajna reanimacja staruszka;))))

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
28-10-05 09:15  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Cześć Michale, fajnie że ruszyłeś z relacją. Ja będę ją śledził na pewno a i kolegów zachęcam. Widziałem dzieła Michała na żywo i powiem że naprawdę jest co podziwiać, zresztą już na tych fotkach widać precyzję i kunszt wykonawcy.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
28-10-05 09:58  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Po kilku dniach coś się ruszyło. Główne elementy, jak kabina, środkowa część i podstawa wieży są już połączone z ramą. Doszło kilka dodatkowych rzeczy jak przednia część ramy, zderzak, drzwi, przednia klapa do silnika i przednie klapy na okna:




A tak wygląda teraz to, co już jest gotowe:



Teraz kilka dni przerwy (długi weekend) a potem pora na środkową część „nadbudówki” i wieżę.
Michał

--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (15-07-07 21:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024