FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-12-05 22:23  [Galeria] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Zdarzyło mi się kiedyś popełnić coś takiego :-)





Makieta zrobiona w standardzie, na leżąco - miałem wtedy ciężkie zapalenie gardła i dłubałem, by nie paść z nudów. Kleiło się przepięknie, jedynie pojedyncze rzeczy nie wyszły - w szczególności jedna z baszt na skraju wzgórza jest przekrzywiona (poprawię to, jak będę robił imitację trawy i zarośli na zboczach; przy okazji porobię retusze) i kominy w dachach nie zawsze chcą trzymać pion. Poza tym zostały do zrobienia wykusze, ale chwilowo dziwnie nie potrafię się do nich zmobilizować.
Jeśli ktoś widział oryginał (około 50 km na południe od Pragi, bez kłopotu można dojechać pociągiem), to wie, że w zameczku można się zakochać. Kusi mnie, żeby tam jeszcze raz pojechać, obfotografować i zrobic makietę od nowa, ale uwzględniając wszelkie pominięte przez projektanta detale, chociażby zrobić porządnie dach studni (to taka niska wieżyczka na "cyplu" dziedzińca), który chyba najwięcej stracił na uproszczeniach makiety.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-12-05 22:37  Re: [foto] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

No pięknie, pięknie... Możesz napisać, jakie wymiary ma ten model? Ja swój Pernstein ciągle oglądam w 2D, bo jak go zacznę sklejać, to mnie z nim rodzina z domu eksmituje...:-) Czy stosowałeś jakieś dodatkowe wzmocnienia, np. podstawy? Nie wiem jak Karlstein, ale mam wrażenie, że Pernstein po zbudowaniu będzie musiał przeczyć prawom grawitacji, aby utrzymaćsię prosto... Super rzecz, nie masz może nieco bardziej wyraźnych zdjęć?

 
12-12-05 22:43  Re: [foto] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Karlštejn jest zaprojektowany perfekcyjnie, można go postawić na arkuszu A3 (i jest to ponoć największa makieta tej firmy). Wyobraź sobie, że ta konstrukcja - całe wzgórze, mury, podwórza, razem z pałacem (to to z długim dachem i szpiczastą wieżą) - to jedna skorupa, bez szkieletu, i się trzyma; dwie górne, kanciaste wieże to proste pudełka, postawione na podwórzach.
Zdjęcia byłyby lepsze, ale moje domowe światło dla zdjęć jest za słabe, a silnego nie lubię (pracuję przy mikroskopie, solidnie oświetlonym, i potem mam już dość silnego białego światła). Pogoda obecnie nie sprzyja robieniu zdjęć przy świetle dziennym; z kolei lampa mojej cyfróweczki skutecznie zatarłaby wszelkie detale ;-)
W kolejce Katedra Św. Wita, też Betexa i też 1:350 (niestety, nie trzymają jednolitej skali dla budowli... :/)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-12-05 22:54  Re: [foto] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Super, widać, że Czesi z Betexy mają trochę odmienne podejście do projektowania (inne nie znaczy gorsze, oczywiście!)... Swoją drogą, ja też mam w planach katedrę św. Wita... Może będzie okazja wymiemić poglądy, bo niektóre elementy już w 2D mi coś nieszczególnie wyglądają, ale mam nadzieję, że się mylę...:-) Chyba przedtem jednak zabiorę się za Bramę Wolińską w Goleniowie... Pozdrawiam!

 
12-12-05 22:56  Re: [foto] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jedna rzecz, może ma znaczenie: do całego zamku użyłem kleju UHU Hart. Klei na fest, a spoiny są twarde i sztywne (co się pewnie przyczynia do sztywności całej konstrukcji), ale w kombinacji z betexowskim kartonem w razie czego umożliwia wczesne rozklejenie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-12-05 23:36  Re: [foto] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Zostanę przy samolotach ;-))), ale jest co podziwiać. Piękna robótka!!! i więcej zajmuje miejsca niż aeroplany (czyt. nie można podwiesić pod sufitem), a swoją drogą boję się kanciastych "rzeczy"(w stylu wież). No , ale może kiedyś się zdecyduję?!

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
13-12-05 00:45  Re: [foto] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

te zdjecia robiłes tym nowiutkim aparatem, bo jesli tak to wymień na inny . ten aparacik slabiutko robi fotki. No chyba że fotograf jeszcze na przyuczeniu.

--


 
13-12-05 01:20  Re: [foto] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=73646&t=73600#reply_73646

Jakby się kto pytal :-)

 
13-12-05 07:43  Re: [foto] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Fulcrum, już o tym pisałem :-) sprawa jakości fotek to sprawa dostępności odpowiednio silnego oświetlenia, przy dobrym świetle zewnętrznym zdjęcia są jak najbardziej OK, albo też przy dostatecznej odległości od fotografowanego obiektu, bo lampa błyskowa aparaciku jest ciut za silna dla zdjęć modeli, po prostu rozświetla wszystko tak, że detale giną, a na nabłyszczanym czeskim kartonie dodatkowo robią się niesympatyczne odbłyski.
Inna rzecz, że muszę jeszcze poeksperymentować z dodatkowymi źródłami światła, na co jak dotąd zabrakło czasu.
Michu, wielkie dzięki :-) za katedrę na pewno też się wezmę, jak już będę wiedział, gdzie ją postawić... (chyba, że Karlštejn powieszę na ścianie, niezależnie od tego, jak to idiotycznie będzie wyglądać :D)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-12-05 07:55  Re: [foto] Zamek Karlštejn - Betexa - 1:350
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Sturmovik - prześlicznie!! A już myślałem, że bawią Cie tylko.... szturmowiki :) Jak widać myliłem się...
Tez poproszę o wyraźniejsze zdjęcia - Karlštejn jest u mnie na liście "to do-sów" kiedyś tam...
I jeszcze mam pytanie - czy model jest wydrukowany na typowym Betexowym jakby kredowanym (nie wiem dokladnie co to jest) kartonie? Tak jak np. katedra św. Vita czy Hluboka? Jeśli tak to powiedz jak sie to kształtuje, bo jak sobie organoleptycznie sprawdzam to jakoś wątpliwości mnie nachodzą....
Bebe - jak to nie można powiesić pod sufitem?? Można i pod sufitem i na ścianie (jak chce Sturmovik) - wrażenie (niemal dosłownie) murowane ;))) Ja Ci mówię, Ty się bierz za budowle....
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024