FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-12-05 19:08  [Galeria] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Jako nowy uczestnik forum postanowiłem pochwalić się swoimi osiągnięciami ;-). Jako jeden z pierwszych moich modeli kartonowych po długoletniej przerwie powstał kościół w Szczecinie-Pomorzanach z Modelika. Wykonanie na pewno nie doskonałe, ale jak na początek myślę, że efekt jest całkiem satysfakcjonujący. Przedstawiony model nie posiada jeszcze okalających murków. Ze względu na oszczędność miejsca zrezygnowałem z wykonania całości podstawy (fragmentu skarpy), model nakleję prawdopodobnie na deseczkę, w celu usztywnienia podstawy. Dopiero wtedy zamontuję mury (obecnie kartonowa podstawa ma tendencje do zwijania). Będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi.



Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

Post zmieniony (07-12-05 20:06)

 
07-12-05 19:14  Re: [Prezentacja] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Piekna robota :-)
Bywam na Pomorzanach i chyba znam oryginał...

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (08-12-05 11:33)

 
07-12-05 21:25  Re: [Prezentacja] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Powiększyłem zdjęcia, teraz są wyraźniejsze...

 
07-12-05 22:45  Re: [Prezentacja] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej Stealth,
Gratuluję pięknego modelu! :-)

Pozwoliłem sobie zmienić Twój post wstawiąjąc miniaturki. Polecam ten system prezentacji fotek, bo jest wygodny w oglądaniu i przyśpiesza wyświetlanie wątku. Wyedytuj post, a zobaczysz jak to jest skonstruowane, choć nie trzeba tego robić ręcznie - wystarczy zaznaczyć wybrane zdjęcia w albumie na photobucket po czym wybrać funkcję "Generate HTML and IMG code" i po otwarciu okna z wygenerowanymi kodami wybrać ten z okienka "IMG clickable thumbnails for message boards" - wystarczy kliknąć na tekst w oknie myszką i skopiować go, a nastepnie wkleic w swoim poście.

:-)

--

 
08-12-05 08:20  Re: [Prezentacja] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Dzięki Konradus! Taki właśnie był mój zamiar, ale nie wiedziałem jak to zrobić, a wieczorem nie miałem już czasu żeby pokombinować z Photobucket i chyba coś pokręciłem... Pozdrawiam!

 
08-12-05 08:38  Re: [Prezentacja] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No ładne cacko..... Poprawiasz statystyki kartonowych budowlańców, chyba najmniej licznej grupy na forum....
A z uwag - sugeruję popracowanie nad retuszem, na niektórych zdjęciach widać białe krawędzie, co nieco psuje efekt końcowy. Proponuję pastele olejne i/lub akwarelki.
Rozumiem też, że to pierwszy model po dłuuugiej przerwie, ale widać pewne niestaranności, np w dachu wieży, w krzyżu na szczycie itp.... Nie przejmuj się jednak za bardzo.... następne będą lepsze :)
PZDR. serdecznie
Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
08-12-05 08:52  Re: [Prezentacja] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Co do retuszu, w znacznej części przyznaję rację Małej Mi, aczkolwiek śpieszę z wyjaśnieniami. Po obejrzeniu zdjęć, które zrobiłem rzuciłem się do retuszowania... i stwierdziłem, że większości przypadków nie ma czego. Być może ostre światło lampy błyskowej spowodowało, że linie zgięć rzucają się w oczy. Rzeczywiście, w kilku miejscach retusz byłby może wskazany, lecz postanowiłem (głównie w miejscach trudno dostępnych, ze względu na brak wprawy) dać spokój, żeby nie przedobrzyć i nie zababrać. Z podobnych względów zrezygnowałem z eksperymentów w kwestii imitacji trawnika. W końcu ten model to pierwszy, ukochany i szkoda by było coś zepsuć na sam koniec... :-) Pozdrawiam!

 
08-12-05 12:07  Re: [Prezentacja] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Model super, zdjęcia troszkę mniej. Moja rada nie rób zdjęć z lampą błyskową. Lepiej oświetlić model mocną lampką co najmniej 60W ale tak z czoła i troszkę z boku i wtedy pstrykać fotki bez lampy błyskowej, nie będzie takich przekłamań z retuszem itp.

Ale ogólnie model wyszedł bardzo zacnie byleby tak dalej, a teraz polecam Kościół neogotycki ze Szczecina-Dąbia Modelik 11/2002.
Jak chcesz looknąć to tu: http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=68580&t=68416

Pozdrawiam Darko

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
08-12-05 12:42  Re: [Prezentacja] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Dzięki za rady, Darko! A co do Kościoła w Szczecinie - Dąbiu, to czeka niecierpliwie na swoją kolej... Twoje wykonanie to mistrzostwo, gratuluję. Ja jednak chyba wcześniej wezmę się za Bramę Wolińską w Goleniowie, także z Modelika. A przy okazji, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z klejeniem Katedry św. Wita z Betexy? Po wstępnej analizie tego modelu mam pewne wątpliwości, zwłaszcza w przypadku wykonania modelu w bardziej zaawansowanej wersji...

 
08-12-05 13:16  Re: [Prezentacja] Kościół w Szczecinie - Pomorzanach
Hook6   

 

Mam nadzieję, że zobaczymy ten model na WAK-u w styczniu? ( O ile on oczywiscie też nie jest w technice stealth... :-) )

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024