FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
06-12-06 16:10  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Oczywiście wyślę:) Ale z tego co pamiętam to na 99% robiłem kołapaki od podstaw (z resztą całe śmigła) - te w modelu są po pierwsze chyba troche za małe, a po drugie mają za małe otwory na łopaty. Robiąc swoje kołpaki zapomniałem niestety o lekkim ich uwypukleniu i poprawieniu ich "dziobów". Wyślę Ci to i to, ale dopiro wieczorem - po powrocie do domu. A w tych oryginalnych wystarczy jak powiększysz i troche zmienisz kształt tych otworów na łopaty.
A co do Twojego modelu: czy ja dobrze widzę, że jest dodatni wznios stateczników poziomych? Powinien być chyba zerowy. A tak ogólnie to bardzo ładnie:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
07-12-06 13:35  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki Chaton:) Teraz to ja wiem, że w kołpakach są za małe otwory na łopaty;) ale jak pisałem już teraz nie wytnę ich bo zakleiłem kołpaki wręgami:( A co do statecznika to... dobrze widzisz niestety jest minimalny wznios ale już tego nie bądę poprawiał bo wszystko ładnie spasowało i ... szkoda to psuć;)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
12-12-06 20:46  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki Chatonowi uczyniłem nowe kołpaki:) narazie maja pomalowane tylko czubki;) łopaty zostawiłem z wycinanki. Czas zabierac się za owiewkę:)


--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
12-12-06 22:42  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Pięknie, aż zachwyt patrzeć;-)

pozdr. Łukasz

--

 
13-12-06 00:08  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

To smieszne uczucie jak się widzi swoją cząstkę modelu zrobioną przez kogoś innego:) Chodzi mi oczywiście o te kołpaczki, które wyglądają identycznie jak te, które robiłem jeszcze przed ich pomalowaniem:) Co do malowania łopat to najlepiej byłoby pozostawić lub namalować na nowo logo producenta (te trójkąty). Ja niestety nie doszedłem jeszcze do tego.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
13-12-06 08:28  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Baki 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Mam pytanko jaki drut stosujesz przy robieniu tablicy zegarów?

 
13-12-06 09:19  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Lazarus dzięki:) Chaton właśnie też o tym myślałem i ... pewnie zostaną niemalowane;) Baki do tablicy stosuję cynę przedewszystkim dlatego, że łatwo ją przeciąć jak się nawinie na walec o odpowiedniej średnicy. Kupiłem ją w sklepie elektrycznym, wyglada tak:


--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
13-12-06 10:35  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Okazało się, że i z Fly Modelu można zbudować piękny model Me-110. Gratulacje.

 
13-12-06 11:27  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Rozumiem, że niepomalowane zostawisz tylko te trójkąty - łopaty powinny być raczej w RLM70 bo tak je raczej malowano, a nie jak to czesto bywa w modelach na czarno.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
13-12-06 15:29  Re: [relacja] Bf 110 C Fly Model 69;)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki Andrzeju:) Chaton noo dobrze:) skoro tak mówisz to jednak pomaluję:) tylko farbkę nabędę drogą kupna;)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024