FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-12-05 22:47  [Relacja/Galeria] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Po Saetce nadszedł czas na Avię B534
Wersja oczywiście w malowaniu bułgarskim. Jak je zobaczyłem to wymiękłem.
Ponieważ dorwałem się do dobrej cyfrówki kilka zdjęć z początku budowy




oj okrutnie mnie ten segment wymęczył ...no ja jego też :) ale to chyba dlatego, że autor nie postarał się o zbyt wiele rysunków (no ale w końcu to opracowanie free). Generalnie wszystko pasuje i większych problemów nie napotkałem. Mam nadzieję, że tak będzie do końca.
Zdaję sobie sprawę, że ideał to jeszcze nie jest, ale jest coraz lepiej
pzdr

--

Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???


Post zmieniony (26-02-09 16:21)

 
05-12-05 22:49  Re: [relacja] Avia B534
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Czy to jest dostępne opracowanie czeskie? :-)
Zdecydowanie kibicuję, 534 to jedna z moich ulubionych maszyn, chociaż wolę w przedwojennym malowaniu czeskim, taka jak np. do obejrzenia w Kbely :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-12-05 22:57  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Oprócz jeszcze kilku innych jest też czeska wersja oraz kilka schematów malowania "do samodzielnego wykonania" m.in. polska

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
05-12-05 23:01  Re: [relacja] Avia B534
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Znam. Z tym, że należałoby pisac "polska" - jedyne 534 z szachownicami to użyte przez Niemców do filmu "Kampgeschwader Lützow"...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-12-05 08:07  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciągnij Siennia ciągnij, ciąąąągniiiiijjjjj !!!!!
Avia to mój ulubiony latacz (jak zresztą wszystko przedwojenne i czechosłowackie).
I podaj nieco szczegółów - jakiej gramatury karton zastosowaleś itp.
Siadam w tzw. pierwszym rzędzie, więc może nabiorę ochoty na sklejenie wersji z SNP (czeka wydrukowana na "dobre czasy").
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-12-05 08:51  Re: [relacja] Avia B534
Kacu   

u mnie ten model też już czeka na swoje miejsce w kolejcem, nawet w tych samych barwach :)

są też dostępne elemęty walorvzacyjne, dokładnie można odkryć jadną lub dwie blachy z poszycia kabiny pilota i ztuningować kaemy. No ale rysunków nie ma za dużo (jest około 5) TRAGEDJA

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
06-12-05 09:30  Re: [relacja] Avia B534
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Do wydruku użyłem kartek z bloku technicznego Canson'a o gramaturze 180g/m2
Wydruk został zaimpregnowany jakimśtam tanim lakierem samochodowym w spray'u (jak będę w piwnicy to zerkę jaki). Karton bardzo dobrze się formuje nie załamuje się i nie rozwarstwia. Jedyny merytoryczny błąd to było wyretuszowanie zagłębień tablicy przyrządów czarnym markerem :( Po zakropleniu w otwory lakieru marker "puścił" i w niektórych miejscach powstały brzydkie czarne plamy. Gołym okiem tego tak mocno nie widać (na szczęście) ale optyka aparatu jest już bezlitosna.
No i jeszcze jedna smutna wiadomość. Niestety aparat, którym robiłem te zdjęcia odjechał "w siną dal" a ja do dyspozycji mam jedynie kiepski cyfrowy aparat od telefonu :(
Postaram się wrzucać fotki w celu zobrazowania postępów prac ale lepszej jakości zdjęcia wrzucę pewnie dopiero po ukończeniu modelu (dysponuję analogową lustrzanką).

pzdr

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
06-12-05 10:33  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Przy moich krzyżach (w zimowym malowaniu), to będzie dopiero kolekcja... ;-)))) Doborowa obsada tej samej maszyny. Śledzę z uwagą.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-12-05 10:56  Re: [relacja] Avia B534
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

BeBe - a Twoje krzyże jeszcze w wersji 2D czy może cos juz powstało "z płaskości"?
Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-12-05 11:52  Re: [relacja] Avia B534
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jeszcze w 2D, ale pokryte już lakierem, w tej chwili są na tapecie inne tematy, ale ten wątek mnie na pewno zmobilizuje i może coś równolegle? Czekam na razie na postępy siennia i być może ruszy z kopyta...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024