FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-11-05 21:36  [relacja] Mig-29 Design 1:33 część I
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam Wszystkich i zapraszam na relację z budowy Miga-29.
Miał być Mig-25 z HM, ale jest Designowska dwudziestka dziewiątka :)
Model z Design trafił w moje ręce zaraz po tym jak się ukazał, a było to już dawno (z 10 może 12 lat temu ??), tata mi kupił bo myślał że go odrazu skleje. Wystraszyły mnie wtedy napisy na okładce (800 elementów, 1 miejsce w konkursie ) i zagmantwane i niepojęte wtedy dla mnie rysunki montażowe.
Jedyne do czego można się doczepić w tym modelu to odstająca od dzisiejszych standardów jakość druku, a cała reszta to I liga kartonowa
Okładka:

Oto pierwsze fotki z budowy:

Nie wyszło mi łączenie segmentów tak idealnie gładko i płynnie, na zdjęciach oczywiście jest to wyolbrzymione, w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej, choć do doskonałości daleko. Miałem trudności z ukształtowaniem krawędzi natarcia poszczególnych segmentów przez ten łamiący się karton. Kiedyś na podobnym wydrukowany był P-38 Lightning z MM. Ten, na którym wydrukowany jest Mig jest oczywiście cieńszy i nie mechaty, ale podobnie się zachowuje, jest taki jakby "miękki", delikatnie się trzeba z nim obchodzić. Nie zwalam oczywiście całej winy na karton za taki stan rzeczy, bo mi też napewno umiejętności brak. Napewno znalazłby się ktoś kto by to zrobił lepiej )

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (25-01-06 21:18)

 
30-11-05 22:07  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nooo , gratuluję!
Zawsze chciałem zobaczyć jak się ten model skleja...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-11-05 22:59  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jak ja lubię te współczesne maszyny, śledzę z uwagą i nie przeszkadzam ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
30-11-05 23:46  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

A ja proponuję patent wiele razy omawiany na forum: zwilż, nawet sliną, karton na krawędzi natarcia i potem formuj... Nie będzie żadnego załamania, a oklejka da sie b. łatwo kształtowac.



Post zmieniony (30-11-05 23:49)

 
30-11-05 23:59  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale i tak niezly odjazd! Sledze i dopinguje! Wytrwałości!

--
Pozdrawiam !

 
01-12-05 00:46  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

W takim razie kolejna porcja fotek Panowie :)
Szkielecik:

Strasznie mnie korciło żeby go choć trochę poszyciem okleić, no i nie wytrzymałem przed ukończeniem szkieletu kadłuba, ciekaw byłem bardzo jak pasuje, no i pasuje elegencko:

Okleiłem też przednią część z rozpędu i też pasuje jak poprzednia:

A tak spód wyszedł:

Ku memy zdziwieniu karton się bardzo dobrze dało formować, może tamte części co tak mi kichowato wyszły trafiły się na gorszym arkuszu?? nie wiem, ale tym razem nie mam uwag do kartonu.
Do przyklejenia oklejek do szkieletu użyłem kliju polimerowego, ponieważ można przez krótką chwilę dopsaować element jak już jest na miejscu, a poza tym daje stosunkowo twardą a zarazem elastyczną spoinę, a co najważniejsze przeźroczystą :) na butaprenie się bałem bo jak raz się cześć dotknie do drugiej powierzchni klejonej to kaplica :)
Zadowolony że tak fajnie poszło przyłożyłem sklejone sekcje do siebie:

...no właśnie ...i tu się zaczęły schody, będzie to ciężko ze sobą połaczyć bez utraty sporej ilości nerwów i żeby w miare dobrze się komponowało. Stykające się ze sobą części poszycia pasują ...ale po oklejeniu nimi szkieletów części przedniej i tylnej lekko się zdeformowały i żeby dobrze je ze sobą połączyć należało by w czasie schnięcia kleju docisnąć równomiernie na całym obwodzie, tylko jak??
Narazie sobie dałem spokój, na siłę nie będę się zmagał. Prześpie się z tym problemem i na spokojnie się wezmę do dalszej budowy :)

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (04-12-05 15:20)

 
01-12-05 07:59  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Bracki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ładny model, bardzo ładnie wykonanywany, kontynuuj :)

--

 
01-12-05 11:18  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć
Ostatnio obserwuje spore zainteresowanie tematyką współczesną, co nie ukrywam cieszy mnie bardzo jest, co oglądać, wyciągać wnioski i uczyć się. Temat Miga-29 przewija się wielokrotnie odnośnie wydania go na nowo, poprawienia istniejących wersji, itd. dlatego będę ze swojej strony pilnie śledził relację :-).

Mam pytanie czy opracowanie zalecało wykonanie tych sekcji osobno i sklejenie ich razem po oklejeniu poszyciem czy też sam zdecydowałeś się na taką kolejność ?
Miałem podobny problem w TU-22 i wybrnąłem z tego w ten sposób: sklejkę, która wystawała (u ciebie sekcja 2) nasączyłem glutem w celu usztywnienia a doklejana część (sekcja 1) została zwilżona i na wilgotno dopasowana do reszty. Wilgotna cześć ukształtowana do sztywnej części sklejki została na koniec wysuszona suszarką i tak ukształtowana wklejona na butapren. Butaprenu zapodałem sporo, co pozwoliło mi dociskać część na „raty” bez konieczności zrobienia tego równocześnie na całym obrysie. Nadmiar kleju został bez problemu „zwałkowany” z polimerem chyba się tak nie da. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem Twój problem :-)

Osobiście PODZIWAIM osoby, które potrafią kleić polimerami ja nie potrafię sobie dać rady z tym tematem. Wszystko się jakoś ciągnie i mimo tego, że jest przeźroczysta spoina to i tak mi się gdzieś to świeci, błyszczy. Zawsze stosowałem butapren i nigdy nie miałem z nim problemu :-).

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
01-12-05 13:30  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

A tak z rozpędu:) to ładna relacja ładnego samolotu :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
01-12-05 22:55  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zaczynam nabierac ochoty na tego Miga .... swietna robota ! trzymam kciuki nadal!

--
Pozdrawiam !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024