FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
28-10-05 15:59  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Aston a mógłbyś zapodać nazwę tego kleju i gdzie go kupić, bo to bardzo dobry pomysł.
Tylko lepiej było by chyba "nakleić" szablon dopiero po przecięciu żółtych i niebieskich linii, które są zaznaczone na jednym ze zdjęć. Wtedy romby nie wyleciałyby z szablonu.

 
02-11-05 16:06  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
Aston 

 

Syzyf - klej w sztyfcie to Scotch Restickable Glue stick (żółta zatyczka, polska nazwa Klej Post-it) - użycie zgodnie z instrukcją, smarujemy oczywiście tylko karton roboczy, śruby do wycięcia przyklejamy dopiero po przeschnięciu kleju (ok. 30 s.) Nazwy kleju w sprayu nie pomnę, lecz widziałem go kiedyś w Office Depot. Dla mniejszych ilości śrubek przy braku odpowiedniego kleju rozwiązaniem mogłoby być użycie klejących kawałków wspomnianych wcześniej karteczek Post - it.

--

 
02-11-05 17:26  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Syzyf;)...dzięki:)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
02-11-05 18:24  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Pomysł ciekawy. Już go wypróbowałem, z tym że wykorzystałem taśmę transportową do foli samoprzylepnych dla zabezpieczenia nakrętek przed rozsypaniem się . Trzeba uważać aby nie przeciąć tej foli, ale efekt końcowy jest całkiem zadowalający.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
15-10-06 15:15  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
Kris 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

chciałbym odnowić wątek...

Próbowałem wykonać sobie w Corelu taką siatke i nijak mi sie nei udaje.... moze ktoś ma gotowe takei rysunki? chodzi mi o nakrętki 1mm , 1,5mm , 2mm.

pomóżcie ...:(

 
15-10-06 16:39  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

sprawdz pocztę

--
pzdr
Kemot

 
15-10-06 17:34  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czy ja też mógłbym otrzymać takie rysunki śrub? Jeśli ktoś ma je wyrysowane oraz wolną chwilkę to bardzo proszę przesłać na moją skrzynkę. Z góry wielkie dzięki

--
Pozdrawiam
Spike

 
15-10-06 18:21  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

a nie lepeij umiescic te pliki na konradusie do sciagniecia ?

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
15-10-06 18:40  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Takie srubki takze chcialbym miec i pomysl z umieszczeniem na konradusie jest bardzo dobry!!!!

 
15-10-06 18:50  Re: Hurtowe wycinanie śrub i nakrętek - opis
Kris 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

KEMOT ... Wielkie dzięki..... teraz będe prubował jak moja nowa drukarka se poradzi z tym ...

a swoją droga to 3 minutki to dla kogoś kto wprawiony w komuterach, ja tylko czasami uzywam jakiś programów.... jestem specem w innej dziedzinie


Drukarka sobie poradziła.... :) Jeszcze raz dzięki... ale skale i tak musiałem zmienić bo te 1mm od Ciebie , Kemot to po wydruku było 1,8mm. Dalismy se rade :)



Post zmieniony (15-10-06 19:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024