FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-10-05 09:15  [Relacja/Galeria] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Wątek się troszkę rozrósł, za co dzięki, dlatego zgodnie z sugestiami rozpoczynam część nr 2 :-)

CZĘŚĆ NR 1 Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model

Mariusz na następnej sjeście stawiam Ci jakąś dobrą kawkę za setny wpis :-)

Niestety jak pewnie zauważyliście miałem tygodniową przerwę, która niestety była spowodowana kontuzją barku, która skutecznie mi uniemożliwiła klejenie. Mino barku udało mi się wykonać częściowo kilka drobiazgów takich ja druga rakieta, wnętrze kabin spodnie poszycie, belki do rakiet i podwozia oraz elementy z tylniego statecznika. Mam nadzieje, że w tym tygodniu będzie już oki i konkretnie ruszę z budową .




Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (24-10-05 09:37)

 
24-10-05 09:51  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Model zaczyna coraz ładniej wyglądać, a te rakiety to jakieś takie dziwnie podobne do mojego Wołchowa, czy napisali w modelu co one za jedne?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
24-10-05 11:08  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kat jak je robiłem to pomyślałem o tobie serio.
W opisie modelu napisane jest pocisk H-22 M. Z tego, co się zorientowałem i wyczytałem są to pociski rakietowe przenoszone na belce lub wnęce kadłubowej. Jest to tzw. „samolot-pocisk” z półaktywnym systemem naprowadzania napędzany silnikiem na płynny materiał pędny. Pocisk ma długość 11,6 m, rozpiętość 3,0 m, masę 6,0 ton, masę głowicy bojowej do 1,0 tony, zasięg150 -500 km (w zależności od trajektorii), prędkość maks 4000 km/h. Przed uruchomieniem silnika pocisk jest odrzucany w dół.




Nawet nie zdawałem sobie sprawy ile będę musiał się napracować nad tymi pociskami miały być odpoczynkiem a stały się walką z pasowaniem.

Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (24-10-05 13:13)

 
24-10-05 22:30  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

OOO!
część druga jak najbradziej na miejscu.... czekam na ciąg dalszy!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
26-10-05 10:59  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No jak tam panie Piotrze?!!! Wykończenia są wykańczające ;-) Uporałeś się z kabiną(osłoną)? Trzepnij photo z dalszej perspektywy, coby było widać jak to ma się np do krzesła? Trzymam kciuki...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
26-10-05 12:03  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
Batman 

 

Witam!
Małe pytanie - w jaki sposób zwinąłeś rakiety?

--


Bogwie schodzą by o mnie walczyć. Nie mam kompetencji by im wierzyć...

... I TYLKO MILCZĄ KAMIENIE...
a poza tym mam do oddania kilka kucyków rasy trojan
www.animals.org.pl

 
26-10-05 12:03  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

BERP powiem Ci, że jak skończysz bedzie groznie wylglądał z tymi rakietami :-))))


Pozdrawiam Paweł

 
26-10-05 12:07  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Masz rację Leszek troszkę to wykańczające :-). Jutro zapodam jakieś fotki, które będą oddawały faktyczną wielkość :-) powoli kończę budowę tego, co ma być pod spodem i zbliż się moment połączenia dwóch części kadłuba w całość. To mogę zrobić po zamontowani kabin i tu bbbuuuuuu mimo poświęcenia sporej ilości czasu nadal jeszcze tego nie pokonałem. Mam już poprawione wnętrze kabin, ale teraz nie pasują elementy zamykające całość (oszklone).
Zastanawiam się nad kołami i ich metodą wykonania będzie tego 12 szt., więc jest, co robić. Chciałem zrobić je tak jak Buka w Jaku-52, ale nie wiem czy przy takiej ilości uzyskam powtarzalność.

Rakiety zwijane w tradycyjny sposób większe elementy(czerwone) podzielone i zwijane na kancie biurka a sam czubek to metoda zaokrąglania na gumce lub czymś miękkim, ale „sprężystym” + niezastąpiona ślina :-). Początkowo chciałem zrobić je ze skanu na miękkim papierze, ale nie mając odpowiedniego sprzętu do drukowania i poprawiania koloru zrezygnowałem ze względu na różnice w wydruku. Paweł mam identyczne odczucie te rakiety wyglądają na groźne model z nimi robi się agresywny do tego jak dla mnie są nienaturalnie wielkie :-)

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (26-10-05 12:17)

 
28-10-05 08:32  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Udało się zakończyć montaż czterech belek :-) więc weekend upłynie pod znakiem walki z kabinami jak pokonam ten problem to składam wszystko w całość wtedy już będzie widać sporo. Inna sprawa to gdzie ja to będę trzymał na czas budowy ? :-)
Leszek dla ciebie zdjęcie połowy potwora z krzesłem :-)


Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
28-10-05 08:42  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 2
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model wygląda świetnie, życzę powodzenia przy kabinie :)

--
GG: 9022736

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024