FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-10-05 10:34  [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam- od paru dni buduje sobie jeden z najnowszych modeli ze stajni Fly Model- Hawkera Typhoona w opracowaniu Łukasza Fuczka- skala to oczywiscie 1:33.

Jak dotad wszystko skleja sie w miare poprawnie, a jedyna powazna rzecza do ktorej moznaby sie przyczepic, jest mala ilosc rysunkow. Wygladu niektorych detali- np. drazka pilota czy orczyka trzeba sie niestety domyslac : / Mialem tez niestety maly problem z dlugoscia rur, z ktorych powstac miala kratownica- trzeba bylo gdzieniegdzie przycinac i szlifowac. Poza tym drobna sugestia dla budujacych ten model- Nie nalezy, wbrew temu co sugeruje instrukcja podklejac czesci 1h, 1g oraz 1i tekturka, gdyz beda one za grube- tak, ze nie bedzie ich potem mozna wkleic do reszty szkieletu kadluba. Ale ogolnie moje odczucia co do modelu sa bardzo pozytywne- mnostwo w nim detali, wszystki powierzchnie sterowe mozna wykonac jako ruchome, sporo rzeczy mozna mu podczepic pod skrzydla : ), wydrukowany jest takze na wysokim poziomie, poza tym, ma bardzo ladna okladke autorstwa p. Zbigniewa Kolachy : )

Tyle udalo mi sie do tej pory zbudowac- szkielet kadluba + prawie gotowa tablica przyrzadow.



pozdrawiam- elessar.telc : )

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
19-10-05 10:58  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
OzzY 

 

Fajnie ze zacząłeś ten temacik.
u mnie ten modelik tez w kolejce czeka i z przyjemnoscia zobaczę jak sie klei.
Zastanawiam sie tylko - skoro malowales juz caly środek - czemu nie wyszpachlowales miejsc łączeń rur :|

powodzenia życze

irQ

--

 
19-10-05 17:46  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
bedrzich 

 

Angole są konserwatywni (i praktyczni) - w zasadzie w czasie wojny wszystkie Hawkery miały bardzo podobne pedały i drążki - jak kojarzę te z Typhoona były podobne do Hurricane'owskich - zobacz tutaj i tutaj

--

Pozdrawiam!
-------------------------------------------
PAPIERU!

Post zmieniony (19-10-05 17:56)

 
19-10-05 17:55  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Bedrzich, nawet w Jet Provoście (wiem, bo miałem w ręku :P) drążek był mocno do powyższego podobny. A i układ tablic przyrządów jeszcze w myśliwcu Hunter też się kojarzył z maszynami wojennymi (może nie dosłownie, ale styl ten sam).

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-10-05 18:05  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
bedrzich 

 

Co do tablicy - zgadza się - Angole stworzyli standard tablicy przyrządów do lotów bez widoczności (IFR) do dziś powszechnie używany - nawet jak popatrzycie na współczesnego EFIS-a (wyświetlacz na tablicy przyrządów) to widać stary sprawdzony układ.

--
Pozdrawiam!
-------------------------------------------
PAPIERU!

 
20-10-05 09:40  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
yavorsky   

Witam

Nazywam się Jacek Jaworski, mieszkam w Będzinie.
Modelarstwem zajmuję się od kilku lat , teraz próbuję sił w kartonie.
Jestem nowy na forum, ale przyznaje że zaglądam tu od pewnego czasu.
Właśnie przymierzam się do opracowania własnego modelu Hawkera i z zaintereowaniem "obejrzę" sobie relację z budowy.

Jestem na etapie zbierania materiałów i w przyszłym tygodniu rozrysuję pierwsze elementy modelu. Zastanawiam się nad skalą, może będzie to 1:24. Póki co mam jeszcze kilka dni na zastanowienie.

Pozdrawiam wszystkich.

--
yavorsky

 
20-10-05 12:33  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
ESP   

hawker tempest PROSZE! :D
skala czywiscie 1:33

--
Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
20-10-05 16:31  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Fajosko bedzie wyglądł jak skończysz :- ))))

 
28-10-05 03:42  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
Robson   

Czesc 1G jest wieksza od wregi 1B. To samo jest z czescia 1H ktora jest wieksza od wregi 1C. Albo bedzie trzeba przycinac albo malowac....
Co do instrukcji to faktycznie trzeba sie pewnych rzeczy domyslac.

--
Robson

 
28-10-05 21:13  Re: [relacja z budowy] Hawker Typhoon Mk Ib
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Epopei ciag dalszy : )
Robson- z tymi czesciami faktycznie byl problem, ale ja nie ruszalbym na Twoim miejscu czesci 1g i h. Z tego co pamietam lepiej bylo przyciac kawalek podlogi- 1f+i i wsunac ja w przyklejone wczesniej cz 1g i h. Pamietaj zeby sprawdzic dlugosc najdluzszej z rurek z kratownic- cz2 i odpowiednio dopasowac to co trzeba bedzie obciac : )

Wlasciwie skonczylem juz wnetrze kabiny- zostal jeszcze celownik, ale z tego co patrzylem, to chyba lepiej go bedzie zrobic po obklejeniu szkieletu poszyciem. Generalnie nie jestem zadowolony tylko z wygladu drazka pilota- wedlug mnie nie wyszedl ani ladnie ani autentycznie : ( Ogolnie- model nadal wzbudza we mnie pozytywne opinie, szkopulem jest tylko bardzo mala liczba rysunkow- dla przykladu, wnetrze kabiny robilem w zasadzie "na wyczucie" : )
A teraz zdjecia.....




pozdrawiam- elessar.telc : )

--

Maciek Grajek / elessar.telc

Post zmieniony (28-10-05 21:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024