FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-04-05 22:41  [relacja] Shinden (z Orlika)
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po dośc długim nieróbstwie, postanowiłem wykonac jakies latadło. Wybór padł na Shindena. z Orlika. Przeszukałem internet i znalazłem troche zdjeć, miedzy innymi zdjecia kabiny pilota. Porównując wycinanke ze zdjeciami doszedłem do wniosku, że niektóre detale nie zgadzaja się z oryginałem, tak więc jestem w trakcie przeróbki, nie żeby od razu całośc,ale część detaki napewno będzie zmieniona. Zdjęcia z działań zamieszcze gdzies koło poniedziałku, gdyż w tej chwili nie mam dostepu do pstrykadła.

 
16-04-05 22:44  Re: [relacja] Shinden
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak, więćc czas zabrać się za robotę. Na początek postanowilem wykonać nowy orczyk, taki jak na zdjęciach, na dalszy ogień poszedł fotel , a właściwie stelaż fotela, ten w wycinance wygląda tak, jakby byl tylko za oparciem, a w rzeczywistości na zdjęciach można zobaczyć że biegnie on do okoła całego fotela. W nastepnej kolejności wyposażenie bedace na fotelem pilota, dodałem blache na tylna wręgę, przymocowałem podstawy pod butle tak, jak to widać na zdjęciach. Z analizy zdjęć wynika, że dwie butle stały pod tylna scianką jedna obok drugiej, natomiast prawdopodobnie była jeszcze trzecia butla, przynajmniej widać z prawej strony za fotelem cos jakby obejmę mocujacą. W następnej kolejności zabieram się za panele boczne i ich wyposażenie. Ale to już jutro.

 
22-04-05 23:31  Re: [relacja] Shinden
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i stało sie, są już pierwsze zdjecia. No, może niezbyt rewelacyjne, ale postep prac jest niestety dość powolny z powodu braku nadmiaru czasu.
A wracając do shindena, to moge stwierdzic, że według mnie kabina pilota powinna być przeprojektowana ( tak moge wywnioskować ze zdjęć). Niestety nie zdecydowałem sie na to o teraz musze kombinować aby stwarzała wrażenie jak w oryginale.






ciag dalszy w poniedziałek, mam nadzieję, że postepy prac bedą znaczace.



Post zmieniony (22-04-05 23:34)

 
23-04-05 00:06  Re: [relacja] Shinden
AWOT   

Całkiem fajnie to wyglada, oby tak dalej :-)


AWOT

 
23-04-05 00:41  Re: [relacja] Shinden
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Widzę, że malujesz wszystko. Bardzo fajnie wygląda taka uplastyczniona kabina.
Jeżeli mogę coś doradzić dla lepszej prezentacji - jakimś programem graficznym reguluj nasycenie barw i równowagę kolorów.
Ja to zrobiłem jednym klikiem, funkcja "autobalance".


Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-04-05 19:00  Re: [relacja] Shinden
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niestety budowa idzie dość powoli, niestety kiedyś jeszcze trzeba pracować. Roboty ida tak jak na zdjęciach. Dodałem przewody oraz to co widać, przemalowałem równiez część tylnej przegrody ( tak jak na zdjęciach) . Do soboty powstaną butle i ich podłączenie, tablica zegarów, i parę innych elementów. Mam nadzieję, że w sobote zobaczycie dalsze zdjecia, niestety to nie zależy ode mnie.





 
27-04-05 20:45  Re: [relacja] Shinden
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze, że jest licznik odwiedzeń postu, inaczej stwierdziłbym, ze relacja jest do kitu i nikt jej nie oglada ;-))

 
27-04-05 21:14  Re: [relacja] Shinden
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No a co mozna pisać? Każdy (przynajmniej ja) podziwiam sobie w milczeniu :)

PozdrawiamKojak

 
28-04-05 05:17  Re: [relacja] Shinden
Mirek 



 - 2

[admin: fotki usunalem - zdjecia plastikowego modelu. Prosze o wstawianie tylko niezbednych fotek (zalacznikow) zwiazanych scisle z tematyka forum (karton, spotkania karton, wystawy karton etc). Zdjecia o innej tematyce powinny byc zlinkowane z zewnatrz.]


Robert,
Skoro juz wkladasz tyle wysilku w poprawienie kabiny, to tak mniej wiecej powinna ona wygladac - zdjecie sciagniete z netu, model Hasegawy chyba

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

Post zmieniony (28-04-05 05:17)

 
28-04-05 06:23  Re: [relacja] Shinden
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mirku, tu sie z Tobą, a raczej z Hasegawą nie zgodzę. Ze zdjęć wynika, że to, co stworzyła Hasegawa mija sie z prawdą i to bardzo. Jeśli chcesz to prześlę Ci parę zdjęć kabiny i będziesz mógł porównac.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024