FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-10-05 09:15  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Skalpel za grosze - najlepszy taki uzywany do ciecia ludzi przez lekarzy:)

W sklepie medycznym, dentystycznym itp trzeba kupic oprawke (koszt 10-20 zl). Same ostrza kosztuja ok 15 groszy za sztuke. Jest wiele ksztaltow. Koszt znikomy (mozna sobie jedno ostrze na dzien kupic bez problemu:), a jakosc i dokladnosc ciecia doslownie hirurgiczna:)

Wg mnie nie warto tracic zdrowia na te hipermarketowe wynalazki.

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
12-10-05 09:38  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Piter, święte słowa :-) tyle, że skalpele chirurgiczne są też łamliwe, ale przy kartonie nie ma to większego znaczenia.
Co ważne - są 2 standardy oprawek: nr 3 - do ostrzy małych, tu ostrza szpiczaste nr 10A i 11, oraz małe nożowe nr 10; nr 4 - do ostrzy dużych, tu najlepiej kupować ostrza nr 24 (szpiczaste z brzuścem) i 22 (tradycyjne nożowe).
Ja używam jeszcze nożyków do mikrotomu (używanych, i tak są ostre jak diabli), ale to normalnie nie do dostania...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-10-05 09:49  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Roinok 

 

Na ten hipermarketowy wynalazek także się nabrałem. W dwa dni połamałem wszystkie oprawki z zestawu. Także wpadłem na pomysł ze skalpelem, ale mi on nie bardzo odpowiadał. Przede wszystkim niewygodna oprawka do wycinania precyzyjnych elementów i jak dla mnie za długie ostrze. Dopiero po zakupie Olfy AK-3 uznałem że mam odpowiednie narzędzie.

--

 
12-10-05 10:13  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

Część

Ja też sobie takie sprawiłem,ale niestety tak jak Wy po tygodniu straciłem plastikowe uchwyty.
(Pod naciskiem urywa się plastikowy gwint i zostaje w oprawce.)

Zestaw kupiłem w Castoramie w promocji za 5.70)
Wytoczyłem więc sobie uchwyty z mosiądzu i teraz mam święty spokój.

Dodatkowo dorobiłem sobie uchwyty do standartowych skalpeli,
oraz wywierciłem czołowo otworek do mocowania wiertełek lub przebijaków.
I teraz po "Tuningu" jest to moje podstawowe narzędzie do cięcia.

Pozdrawiam



Post zmieniony (12-10-05 10:33)

 
12-10-05 10:28  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sturmovik napisał:

> Piter, święte słowa :-) tyle, że skalpele chirurgiczne są też łamliwe, ale przy kartonie nie ma to większego znaczenia (...)

Tu mam inne zdanie. Owszem, dobrej jakości ostrza do skalpeli chirurgicznych są łamliwe. Niemal wszystko da się złamać. Ale to stal bardzo wysokiej jakości i jest bardziej elastyczna niż te nibyostrza z promocji.
A w przypadku kartonu (tektury) jakość ostrza ma ogromne znaczenie, dlatego że się bardzo szybko zużywają .

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
12-10-05 11:16  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Irbar, jak najbardziej masz rację; uwaga o łamliwości wynikałą stąd, że nadal sporo robię w plastyku i wtedy potrafią się łamać często, a "przy kartonie nie ma znaczenia" - przecież dobre ostrze na kartonie łamie się wyjątkowo rzadko. Owszem, w grubej tekturze może, ale tylko wtedy.
Roinok, jeśli używałeś oprawki nr 4, to do niej są tylko długie ostrza. Krótkie są do oprawki nr 3, patrz mój post powyżej.
Pozdrawiam wszystkich

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-10-05 15:23  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A ja mam 2 zestawy na wszelki wypadek po 4pln(niestety już nie dostępne :-( ) i bardzo sobie chwalę, tnę wszystko i po wszystkim i jest niezniszczalne, chyba że koledzy tną druty i inne żelastwo?

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-10-05 17:05  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hmm ja niegdyś kupilem w Obi podobny zestav nożyków lecz z Lux tools'a no i trza przyznać że gdyby nie fakt że sprzedałem to wytrzymały by do dziś.
Jak już powiedzialem zestaw pardzo podobny lecz zdecydowanie lepszy (a i cena też) nasadki do ostrza są ze stali nierdzewnej lecz z kolei same są takie same ostrza jak w w.w przez JaQba "pudełQ" dlatego też później zdecydowalem się zainwestować kilka srebrnych więcej i kupić sobie pare sztuk ostrzy chirurgicznych Mortona. Nożyk-i spisywaly się wzorowo aż w końcu zmieniły właściciela.
Te skalpele są cale czas dostępne w Obi Żantach i innych tego typu blasznych domach handlowych po cenie ok 24 zlotych polskich, a i j zapomniałbym ta niezwykle kusząca ;-) cena obejmuje 3 różnego rozmiaru skalpele jak już mówiłem BDB jakości.

--
Tygrys i Halny

 
06-11-06 21:24  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

ja juz mam ten zestaw
z pół roku ciagle są praktycznie urzywane i nie maja zadnych wad sa całe i zdrowe

--
May the force of superglue be with you :-)

 
06-11-06 21:30  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

używasz powiadasz:)
p.s
popatrz kolego jak stary jest ten wątek :)

Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (06-11-06 21:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024