FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
05-10-05 09:45  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego ;-)))))
PS. Jak będziesz niedaleko mnie, nie zapomnij "GO" zabrać

PS2. Panie Piotrze!!!!! Chyba Cię nie przygniotło? Nie ganiaj za programami do projektowania (to zostawiamy GRABIE ;-)))) ), kończ Waść ten model i pokaż wszystkim ...
--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (07-10-05 15:16)

 
07-10-05 15:35  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
orastem 

 

Ja przepraszam bardzo, ale dopiero teraz znalazlem ta relacje i mam zapytanie:
Glowny kadlub jest wzmocniony (podklejony) papierem z bloku technicznego. Jak w takim razie pasuja czesci poszycia (kadlub zrobil sie grubszy)? Czy wregi byly pierwiej zeszlifowane?

Pozdrawiam i sledze watek z uwaga.

--
Kara śmierci ma charakter nieodwracalny.

 
07-10-05 16:09  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Oryginalny kadłub został tak jak widać na zdjęciach wzmocniony tekturą 2 mm a następnie oklejony blokiem technicznym. Wręgi nie były zmniejszane i szlifowane nie było takiej konieczności, dlatego, że cały model zaprojektowany jest jako jedna wręga a na nią sklejka łącząca dwa elementy np. poszycia . Ja zrezygnowałem z tych sklejek, które zastąpiłem właśnie tym blokiem technicznym, powstała jedna ogromna sklejka :-) czyli wszystko pasuje i zgadza się.

P.S. Jedno skrzydło całe gotowe boże jakie to było trudne .......

Pozdrawiam na maxa

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
07-10-05 20:00  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No , robi się z tego modelu niezły "grzmot" ;-)
Na pewno odczuwasz zmęczenie tematem , ale nie poddawaj się.Już niedługo efekt końcowy da Ci "power" do następnego modelu!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-10-05 20:00  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Rany, taaaakie powierzchnie i nie powichrowane. Szacunek.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-10-05 12:42  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Uuuuuuuuffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff …… mam to za sobą po chyba trzech tygodniach walki ze skrzydłami znalazły się na swoim miejscu w dodatku idealnie trzymają poziom . .Doklejenie ich na tak ogromnej powierzchni do kadłuba kosztowało mnie sporo zdrowia. W kwestii skrzydeł pozostaje jeszcze wyretuszowanie krawędzi, dlatego ponawiam pytanie :

Jak robicie ??????????? sklejamy dwie płaszczyzny białą i niebieska jak retuszujecie krawędzie ? jedna biała druga niebieska czy wszystko niebieskie ??

Po skrzydłach pozostała jeszcze jedna sprawa, nad którą myślę i siedzę od samego początku budowy chodzi oczywiście o kabinę pilotów. Chwilowo nie mam pomysłu jak to wszystko wkleić i zamknąć oszklonymi elementami.

Ogromne dzięki Mariusz i QN.

P.S. BeBe chwilowo przygniata mnie życie na szczęście model pomaga zapomnieć mi o tym bagnie. Obiecuję Ci ,że zobaczysz go niebawem :-)





--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
10-10-05 13:06  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Panie Piotrze w kabinie są małe okienka, więc nie powinieneś mieć problemu, chyba że Ci chodzi klejenie szyb do kartonu? Ja to robię "cinką" taśmą dwustronnie lepną...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-10-05 13:37  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

BeBe :-) problem jest troszkę bardziej zawiły to znaczy dwie kabiny sprawiają wrażenie jakby były z innego samolotu. Troszkę tam nie pasują, co poniektóre elementy a to przeszkadza w ładnym i estetycznym zamknięciu całości. Spędziłem ostatnio nad tym 3 godzinki i odpuściłem….zobaczymy jak będzie dziś. Do szybek tylko taśma dwustronna



--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
10-10-05 13:43  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Madolo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Śledzę TĘ relację "w ciszy" ........
Model świetny, wykonanie również.......choć zastanawia mnie idealny "poziom" skrzydeł....
może jestem laikiem w tych sprawach ale nie zdarzyło sie położenie skrzydła 0 gradusow lub na +...... w samolotach myśliwskich, myśliwsko bombowych i przechwytujęcych......oprócz końcówek aerodynamicznych i niektórych zachodnich) ..... a już zwłaszcza w radzieckich maszynach.
Z reguły(99,99%) mają "mocno" ujemny kąt natarcia. Avionika ma swoje NIEUGIĘTE prawa ....
Kondtrukcje I i II WŚ oraz póżniejsze(do powstania typowych odrzutowców) posiadały plusowy bądź zerowy wznios skrzydła....ale to historia
Być może się mylę....!!!!
I wiem, co "poczynię" po F-14........ w skali 1:16.
"Duże jest piękne"

Gratuluję naprawde ładnego wykonania i tak trzymaj...!!!

--

Pozdrawiam
Astronomia, modelarstwo, .....Pink Floyd
Finished: B-17, MiG-29, M3A2 Half Track , HMS Ark Royal
Repair: ORP Burza
In the hangar: F14-Tomcat



Post zmieniony (10-10-05 13:50)

 
10-10-05 15:01  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Madolo ja Cię bardzo proszę nie pisz mi, że "może jesteś laikiem", bo mi robisz dziury w sercu! :-)

Pisząc o tym, że skrzydła są w idealnym poziomie miałem na myśli to, że nie są nienaturalnie złamane w połowie, bo tak byłoby gdybym wykonał to wszystko tak jak było zaproponowane. Niestety model nie ma rysunku poglądowego, na którym widać jak powinny one wyglądać, dlatego korzystałem z netu i z ostatniej strony innego opracowania Tu-22 gdzie był wspomniany rysuneczek. Skrzydła są wykonane tak jak na tym rysunku:



Madolo dziękuję za cenne spostrzeżenia i miłe słowa.

Jedyny laik jak się tu znajduje to ja.
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024