FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-09-05 00:05  [relacja] 7TP versus 7TP - budowa symultaniczna
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Po raz pierwszy rozpoczynam "poważną" relację z budowy... :) dlatego proszę czytelników i oglądaczy o wyrozumiałość....
Na "tapetę" wziąłem dwa modele 7 TP 1:25 z GPM (10 i 11/97) - dlaczego dwa na raz, proste - nie mogłem się na konkretną wersję zdecydować, a chcę mieć je obie sklejone... A dlaczego model opracowany przez GPM, też proste - wg. mnie mimo niedoskonałości tego opracowania nie wyszło nic lepszego... (lista tutaj) , z tym że jeszcze brakuje w niej modelu 7 TP z wydwnictwa Tapaja). Jak widać w trakcie prac zamierzam posiłkować się monografią tego czołgu, niestety - cz. 2 nigdy się nie ukazała ( a na pewno nie trafiła do rąk moich...)

Założenia mam proste - jako "samolociarz" nie znający się na rzeczy maksymalnie upraszczam zawieszenie, modele mają być kolejnym elementem mojej kolekcji pojazdów polskich z Kampanii 1939, a nie "wymiataczem konkursów"...Prosty, czysty "standardzik", może nie na weekend, ale na dwa :)
Po gruntownym przejrzeniu modeli w wersji 2D zwróciłem uwagę na różnice w kolorach na poszczególnych arkuszach - widać te 7 lat temu poligrafia nie była zbyt mocno rozwinięta... ale nie mam zamiaru przekopywać 100 000 egzemplarzy aby znależć 2 te same odcienie, sklejam co mam.....

a.., i na początek mój warsztacik - niestety, przy tym typie czołgu coś takiego jak cyrkiel Olfy nie będzie potrzebny, za to przyda się zestaw wybijaków :))
Modele po zrobieniu na pewno pokażę na naszej wystawie w ramach projektu grupowego Kampania Wrześniowa (o projekcie na Konradusie ) ( i o projekcie na Kartonworku)

modele:



i warsztat:



i dla zainteresowanych relacja z budowy 7 TP dwuwieżowego w wykonaniu StuG-a cz.1 i cz.2

--

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

Post zmieniony (15-09-05 00:07)

 
15-09-05 00:15  Re: 7TP versus 7TP [budowa symultaniczna]
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Oj szykuje się ciekawa relacja, dwie Tepetki, mniam :)

 
15-09-05 00:21  Re: 7TP versus 7TP [budowa symultaniczna]
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

:))

jako pierwsze robię gąsienice - szt. 4 - po zastanowieniu będą to paski, takie jak w wycinance - jedyną zmianą jest rozcięcie zewnętrznego paska gąsienicy na pojedyncze ogniwa - i naklejenie ich na pasek węwnętrzny. Myślę, że powinno to ułatwić formowanie i układanie "glist" na kołach.... oczywiście kuuupa detali do posklejania... ale da się przeżyć...
Porównując ogniwo z modelu z rysunkami i zdjęciami z monografii można dojść do wniosku, że nie jest to to co powinno tam być, w tym wypadku - na moje szczęście - ten wzór z modelu jest prostszy!! :)

Przycinanie ukośnych krawędzi ogniw (tzn. - bocznych) wykonałem na samym końcu, po sklejeniu wszystkich elementów do "kupy", oczywiście nie wycinam dziur pod zęby kół napędowych...



--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
15-09-05 13:26  Re: 7TP versus 7TP [budowa symultaniczna]
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajny pomysł z tymi gąsienicami, muszed go kiedyś wypróbować :)

--
GG: 9022736

 
15-09-05 13:32  Re: 7TP versus 7TP [budowa symultaniczna]
Vigro   

To będzie ciekawa relacja. Czekamy na kolejne fotki.

 
15-09-05 17:13  Re: 7TP versus 7TP [budowa symultaniczna]
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Cześć Grzesiu

Jako pancerniak muszę koniecznie zaglądać często do Twojej relacji. Co do gąsek, na fotkach nie widać że rozciąłeś ogniwa, zastanawiam się czy to coś da, czy będzie to widać. Może szkoda roboty?
Mam nadzieję że zretuszujesz krawędzie gąsek:)

Pozdrawiam Darko

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
15-09-05 17:28  Re: 7TP versus 7TP [budowa symultaniczna]
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Może trochę OT :-) za czasów późnolicealnych/wczesnostudenckich (czyli daaawno temu) przymierzałem się do T-72 z MM i nawet udało mi się wymyślić (mam nadzieję, że realny) sposób prostego wykonania ruchomych gąsienic ogniwkowych. Mianowicie zamierzałem nakleić ogniwka na taśmę magnotofonową albo video (VHS) - cienka, elastyczna i dość trwała. Jak myślicie, czy to może byc realne?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-09-05 19:02  Re: 7TP versus 7TP [budowa symultaniczna]
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

zanim dalasza część relacji jeszcze kilka słów o gąsienicach....
zawsze dla mojego LENIA był to największy problem - aby ze skończoną bryłą kadłuba czołgu i wieżą, po przejściu trudów ( i nuudy) prac nad podwoziem dziabać gąsienice....:(
zazwyczaj model ladował na jakiś czas na półce, w zwiazku z czym 10TP powstawał 2 lata, z czego jakieś 22 miesiące leżał na półce.... od tego momentu - zaczynam czołg od gąsienic...
co do sposobu sklejania....
to mając do dyspozycji w standardowej paskowej wersji glist dwa paski (wewnetrzny i zewnetrzny) do tego jakieś paseczki naklejane na te zewnętrzne paski i "ząbki" do wewnątrz...
(OT:fachowcy już pewnie sikają za śmiechu z mojej terminologii, mam nadzieję że można sie zorientować o co chodzi....)
.... to pasek gąsienicy wewnętrzny paginuje na miejscu łaczeń ogniw - coby sie łatwo wyginał, pasek zewnętrzny naklejam na karton i rozcinam na poszczególne ogniwa- potem naklejam każde z nich na odpowiednie miejsce - zostawiając oczywiście jakieś 3-4 ogniwa razem do łaczenia pasków wewnetrznych.... jaki to daje efekt - ano taki, że glista jest plastyczna i ma tendencję do samodzielnego składania sie w sposób przypominający oryginał... paseczki naklejane na zewnątrz ogniw zamaskują połaczenia, ale naklejać je należy zawsze TYLKO na jedno ogniwo, w przeciwnym wypadku cała ta robota nie miałaby sensu... na koniec ząbki od wewnątrz i glista gotowa....
retusz - oczywiście retusz lepiej przeprowadzić w momencie gdy wszystko lezy na stole oddzielnie, mnie się nie chciało i mam nadzieję ze przy retuszu całościowym gąski nie będę kwiczał.....

co do ruchomych -nie zastanawiałem się, może trochę inny "nośnik" :), jakaś żyłka czy co, ale raczej skłaniałbym sie przy ruchomych do robienia z pojedynczych ogniw...

dzieki za zaufanie że będize to fajna relacja!!!
:)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
15-09-05 22:51  Re: 7TP versus 7TP [budowa symultaniczna]
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

mam już zrobione gąsienice, pora wziąć się za kadłub...
na tapetę idzie szkielet, a właściwie szkielety... Całość podklejam budasiem na tekturkę, potem chwila machania skalpelem przy metalowej linijce i jest... A żeby nie było tak prosto to wymyśliłem sobie, że w pojazdach jednak zrobię wnętrze - z tym że w 2W tylko wnętrze wieży i przedział kierowcy, a w 1W jeszcze dodatkowo do tego silnik...
Aby było szybciej, to po spasowaniu szkieletów łapię części klejem cyjanoakrylowym... StuG w swojej relacji pisał, że cos nie pasuje szkielet do poszycia (jest za mały), ale myślę że jakoś z tym problemem sobie poradzę :)



zastanawiając się nad szkieletem, doszedłem do wniosku, że w wypadku modelu z silnikiem (1W) niepotrzebna jest wręga W5, a co za tym idzie i otwory montażowe do niej - widać tu różnice



pierwsza "przymiarka" :):



i robimy dalej....
muszę wyciąć otwory w kadłubach do zamocowania wnętrza kierowcy



i okazuje się, że będzie mi widać kawałek wnętrza.... :( spowodowane to jest tym że element wnętrza kierowcy ma ściankę boczną TYLKO od strony wręgi W 2 - a od środka nie).. muszę dorobić kawałek szkieletu, zwracając uwagę na jego wysokość - pod nim musi się zmieścić oś mocująca wózki nośne... tu widać jak wygląda dodatkowy element szkieletu...w jednym kadłubie jest wklejony, przed drugim leży na macie...
a poza tym jak wygladają ślady po SuperGlue :)



cd. relacji po konkursie w Porąbce....
pozdrawiam!

--

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

Post zmieniony (16-09-05 08:01)

 
20-09-05 04:55  Re: 7TP versus 7TP [budowa symultaniczna]
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Porąbka, Porąbka i już po, czas wracać do relacji...
Wnętrze mechanika-kierowcy w obu modelach jest identyczne, czytając w monografii opis można dojść do wniosku że to błąd - jednak różniło sie troszkę... Ale przy tym stopniu uszczegółowienia - myślę że jednak nie ma to znaczenia. Elementy skleja się bez kłopotu, pasują na miejsce też bez problemu...





--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024