FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
01-12-02 12:53  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Drewal   

Kemot moja HP845 poradzila sobie bez problemow, jedyne co zmienilem to kolor, ktory chyba nie jest zgodny z tym co napisał Pan Andrzejewski, bo FS 34102 to raczej taki odcien zieleni (oczywiscie moge sie mylic, ale taki odcien znalazlem pod tym symbolem w sieci):

Tylko do tego moglbym miec zastrzezenia, calosc to swietny pomysl.
Oby wiecej takich niespodzianek.


 
01-12-02 14:10  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Tk, nowsze modele HP faktycznie sobie z tym radza (twoja ma zapewne dolny i gorny margines po 1,8mm a lewy i prawy po 3,5mm. Ale wszystkie HP serii 600 niestety :-( dol minimum 15mm.
Natomiast pod tym co napisales wytluszczonym drukiem podpisuje sie obiema rekami...

pzdr
Kemot

 
01-12-02 14:20  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
randar       

no nie mogę ! :))) to co zrobił Agand to po prostu.... wypad gałek ocznych połączony z zaślinieniem się na śmierć ..... chociaż nie sklejam pancerki, to jestem pod ogromnym wrażeniem... suuuperancka robota !

 
01-12-02 23:23  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Raffi   

Chciałbym aby w innych opracowaniach była tak szczegółowa instrukcja, zwłaszcza w tych które kosztują około 50 zł.

Pozdrowienia dla wszystkich projektantów.

raffi

AK

 
02-12-02 09:35  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Monster Top       

SOOPER - gratulacje - wreszcie można ściągnąć jakiś model <HA - i to ....jaki> z Polskiej stronki.
Cze-kam na jakieś ciekawe freewadło !

 
02-12-02 13:48  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Fajny model, jeszcze ciekawsza inicjatywa - całkowicie za free (pomysleć że model tej klasy kosztuje przeciętnie kilkanaście zeta... COOL!!
Miałbym tylko jedną propozycję - obok skanów arkuszy z pomalowanym modelem możnaby umieścić do ściągnięcia wersję modelu bez malowania, bo jak mi sie wydaje sklejanie wydruku kolorowego z "plujki" mija się z celem nie tylko pod względem finansowym. Taka "surówka", schwarz-weiss, byłaby alternatywą dla tych co z góry zakładają, że model wydrukowany w domu i tak pomalują po swojemu. A po drugie na podstawie takiej "gołej" wersji każdy mógłby za pomocą programów graficznych nanieść własną (nową lub podrasowaną) wersję kamuflażu i się nią pochwalić/ wymienić/ wstawić na stronie do wyboru (nie porównywać do skinów winampa ;)) ).
Co wy na to?
pzdr

pzdr
-----------
ams



 
02-12-02 14:36  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Chopin       

Ams! Pod twoim postem podpisuje sie recami i nogami! Juz gdzies indziej pisalem na ten temat. Bialo-czarne modeliki to swietna alternatywa! A moze ktos z wydawcow by otym pomyslal i wypuscil modeliki tylko w liniach!
Pozdrawiam!
Chopin

 
02-12-02 17:23  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
talib1       

a moze jakas wersja biala. by byla tansza w eksploatacji

 
02-12-02 17:39  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
talib1       

kurcze blade, a ja myslalem ze to bedzie zywcem sciagniete z mm, ale sie pomylilem.przyjrzalem sie i jest kupa szczegolow ktorych mm nie mial, tak mi gluio zwracam honor

 
15-12-02 12:21  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Agand w jakims porcie dorwal sie do komputera i napisal mi w mailu.....

"..........

Co do uwag ( też przejrzałem):

1. Arkusze bmp nie są skanowane, tylko bezposrednio konwertowane z grafiki wektorowej.

2. Marginesy - tak mi je program ustawił w automacie pod moją drukarkę i ich nie zmieniałem, a drukarkę mam - ..... stareńkiego jak świat Canona BJC-2000(to jest chyba jeszcze starsze od 600-tek HP) - pomyslałem więc, że skoro taki dziadek sobie z tym radzi - to wszystkie nowsze pewnie też . Ze zmienianiem - byłoby sporo roboty - bo trzebaby przeorganizować wszystkie arkusze.

3. Kolory - skoro w sieci jest taki wzorzec FS-34102, to biję się w piersi aż dudni - nie sprawdziłem. Ja swoje robiłem tak - pomalowałem kawałek kartki ww. pactrą, potem to zeskanowałem i na koniec pobrałem pipetą ze skanu do programu graficznego i zapisałem. Moja drukarka wydrukowała podobnie ( nie powiem, że tak samo - bo bym skłamał) do pomalowanej kartki - no i mnie to wystarczyło. Jezeli ktoś chce zmienić kolory - voilla - nie widzę problemu, w programach graficznych można też zdjąć kolory i zostawić rysunek czarno biały(bez specjalnych problemów) - ale to juz pole do popisu dla domorosłych (albo i zawodowych) komputerowców. Arkusze pokolorowałem - bo znam sporo ludzi, którzy nie lubią sięgac po pędzel i to specjalnie dla nich, ale według mnie model pomalowany farbami wygląda sporo "prawdziwiej" niż wydruk - nawet z firmowej wycinanki ( cóż, de gustibus non disputandum)

4. Czekam na błędy merytoryczne... bo mnie model skleił się bez problemów - dziwne by było gdyby było inaczej. ( O kilku "oszustwach" napisałem w instrukcji a o kilku nie - ale przecież każdy modelarz jest mniej lub więcej "oszustem" [ wcale sam tego nie wymyslilem, tylko przeczytałem w jednym z modelarskich pism])

5. No i wreszcie NAJWAŻNIEJSZE - W TYM MODELU NIC NIE ŚCIĄGAŁEM Z MM - JEST ZAPROJEKTOWANY KOMPLETNIE OD NOWA - co zresztą widać po dokładniejszym przyjrzeniu się rysunkom. Nawet wymiary są inne - "ciut bardziej" zblizone do oryginału ( na tyle na ile pozwoliły mi to zdjęcia i rysunki które posiadam - no i oczywiście zdrowy rozsądek, którego mam nadzieję, trochę mi jeszcze zostało).

pozdrowienia dla WSZYSTKICH Forumowiczów

Agand

.........."


po czym wsiadl na statek i poplynal dalej.... :)

K.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024