FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
01-12-02 01:43  [free model] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z wielką frajdą zawiadamiam, że umieściłem na stronie darmowy model M5A1 "Stuart VI" :-) Model zaprojektował i przygotował dla nas nasz kolega Andrzej Andrzejewski, znany wszystkim jako Agand. Model jest rozrysowany na 9 arkuszach + 1 arkusz szablonów, zawiera opis budowy i rysunki montażowe. Wszystko znajduje się tu:

http://www.konradus.com/szufladki/index.html

Niestety..... nie zdążyliśmy z Agandem przygotować materiału przed jego wyjazdem. Wypłynął dwa dni temu na kolejny czteromiesięczny rejs...



 
01-12-02 02:00  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Kwiatek     

Ladnie wyglada, szkoda tylko , ze mam drukarke popsuta:(((((

 
01-12-02 09:07  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Artur       

Jestem pod wrażeniem. Agand odwalił kawał dobrej roboty. Na dawne miary to jakieś 350-500% normy.

 
01-12-02 09:56  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Rafal "Raffi" Dolot       

Czesc

Rowniez jestem pod wrazeniem, piekna sprawa. Pierwszy model jaki uda mi sie opracowac (prawdopodobnie samolot) rowniez wyladuje u Konradusa, slowo!
Zachecam innych Forumowiczow do takiego dzialania

 
01-12-02 10:22  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Junior II       

Nigdzie w necie necie nie widzialem tak ladnego i wraz z calym zapleczem , zdjecia , instrukcja itd modelu. To prawdziwy rodzynek !

 
01-12-02 10:31  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Po prostu KAPITALNE!!!.

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
01-12-02 11:25  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

wiem, ze pewnie za to co napisze pewnie mi sie dostanie, ale mam 2 uwagi co do opracowania. Nie wiem dlaczego autor dosunal czesci do samego brzegu kartki. Np na arkuszu 1 czesc 1C wyglada, jaby byla obcieta u dolu? Byc moze aby max. zmniejszyc objetosci pliku?

I kolejna rzecz Rysunki (bmp) sa w rozdzielczosci 200DPI i maja wielkosc 20cm x 28 i troszke cm. Czyli pozostaje na marginesy 10mm (lewy i prawy razem) oraz niecale14 mm (gorny i dolny razem) Przydaloby sie nieco wiecej na te marginesy bo nie kazda drukarka sobie z tym poradzi (np. popularne HP w wiekszosci dolny margines maja 15mm).

Ale to tylko moje takie marudzenie. Nie linczujcie mnie za to. Model opracownay jest super. Czy tylko znajde czas aby go skleic???.

pzdr
Kemot

 
01-12-02 11:26  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Horemheb     

czesc!

wlasnie go sciagam!!!!!!
nie moge uwierzyc ze taki model mozna sciagac za darmo!!!

pozdrawiam!

 
01-12-02 11:48  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kemot: wpisy o dpi juz poprawiam - robilismy z Agandem, spieszac sie bardzo, zeby zdazyc przed jego wyjazdem, wiele prob zapisu plikow, testujac formaty, kompresje itp... No i w koncu poplatalo mi sie z tym 300dpi. Ale jakosc chyba jest OK... :-) Czesci nie sa obciete, ta ktora tak wyglada jest dosunieta do krawedzi, bo marginesy trzeba ustawic sobie samemu. Co do marginesow, to Agand wszystko poprawi jak wroci. Tak jak mowilem, bardzo chcial zeby to sie ukazalo przed jego wyjazdem i jesli cos jeszcze znajdziecie - np. jakis blad, to proponuje byc cierpliwym i wyrozumialym :)

Konradus

 
01-12-02 12:48  Re: [niespodzianka] M5A1 Stuart VI - DARMOWY MODEL OD AGANDA :-)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

:-) Powiem szczerze, nawet nie zuwazylem Konrad, ze napisales na stronce 300DPI :-)) Po prostu odczytalem te informacje w Photoshopie i przepisalem na www. Jakosc oczywiscie jest OK. Te 200DPI w zupelnosci wystarcza do dobrego wydruku na drukarce (co zreszta sam stosuje, tzn skanuje modele w 200DPI). A marginesy... mysle ze nie ma co denerwowac Aganda tą blahostką. Najwyzej co po niektorzy wydrukuja sobie arkusz na 2 kartkach (jesli sprzet, ktory posiadaja nie poradzi sobie z wydrukiem na bez obciecia czesci).

pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024