FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-08-05 18:25  [relacja] strip-down SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Witam.
No i stało się. Wygrałem wręgi do SE 5a i domówiłem do tego "resztę". Jak dotrze, zacznę pisanie o postępach ;-) Fotki na razie tylko z komórki (Sony Ericsson K700i), niestety, chyba, że pożyczę od kogoś normalną cyfrówkę.
Pozdrówka

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (05-10-05 22:02)

 
31-08-05 19:53  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Świetnie! Jeszcze chwila i ja zacznę Storcha, też przygotowałem sobie komplet z laser-wręgami dla experymentu. O zdjęcia sie nie martw, jeśli to K700i to zdjęcia nie będą złe. Ustaw tylko 640x480 + jakość dobrą i dobrze oświetl scenę. Ludzie się dziwią jak patrzą na zdjęcia z niego i dowiadują się, że to z telefonu ;-)

Buka :-]

 
31-08-05 19:58  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Buka, dzięki za porady. Już przy standardowej jakości i dostatecznym oświetleniu zewnętrznym fotki wychodzą przyzwoicie :-) Wbudowana lampa raczej się tu nie przyda, ma za mały zasięg ;-)
Pozdrówka

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-09-05 22:04  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Wręgi nadeszły. Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy nie zrobić modelu częściowo obdartego z poszycia - ażurowe żebra, dźwigary i temu podobne detalątka aż o to proszą. Nie wiem, może samolot na warsztacie, po postrzelaniu - musiałbym wydrzeć pasy poszycia płatów. Ma może ktoś patent na wykonanie takowych rozdarć? ;-)
Pozdrówka

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-09-05 17:11  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

No i się zaczęło. Wszystko wskazuje na to, że zrobię model jedynie częściowo pokryty - wycinankę opracowano z wszelakimi detalami wnętrza, olinowania itp. W tej chwili rozpocząłem przymiarki elementów szkieletu kadłuba; jak osiągnę jakąś sensowną całość, pojawią się fotki. Szkielet będzie i tak wymagał przemalowania i wykonania imitacji drewna po złożeniu, będę musiał poeksperymentować na ścinkach ;-)
Pozdrówka

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-09-05 19:49  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
totenson   

Sturmovik pokarz zdjęcia, dużo zdjęć - też mam już zestaw wręg, ale aż boję się dotykać, nie spodziewałem się czegoś takiego, prawie jak koronka. Będę kibicował w relacji w nadzieji, że się przełamię i sam zacznę.

 
06-09-05 19:54  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Będą, będą, nie martw się, tylko wolałbym zacząć pokazywanie od czegokolwiek więcej niż jedna kratownica boku z przyklejonymi kilkoma rozpórkami :-)
Model jest rewelacyjny (piękny silnik, chłodnica, kaemy - kusi, żeby zrobic nadskrzydłowego Lewisa jako ruchomy), i chociaż to będzie wyglądało dziwnie, zrobię częściowo obdarty z poszycia. Będzie wyglądał trochę jak Bristol F.2B w Hendon :-D

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-09-05 19:58  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Witam
Nie jestem specem w dziedzinie samolotow z I wojny, ale o ile sie nie myle ka-em umieszczony na skrzydle w SE-5a montowany byl jako nieruchomy. Jesli bylo inaczej prosze fachowcow o sprostowanie

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
06-09-05 20:03  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

PS do odcinania i wykańczania wręg będę uzywał nożyków mikrotomowych, jeśli ktokolwiek ma dostęp, polecam :-) Są to ostrza o ostrości żyletki, przeznaczone do skrawania materiałów twardszych od twardej parafiny na równe plasterki grubości rzędu 3 mikrometrów - nawet zużyte tną papier i karton z uzyskaniem równiutkiej krawędzi (i właśnie tylko zużytymi dysponuję).
Takich ostrzy mam niemały zapas, nikomu po zużyciu nie są potrzebne (zwykle idą do spalenia), więc dostaję je najzupełniej legalnie. Jeśli ktoś sobie życzy, mogę wysłać pocztą :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-09-05 20:04  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

NicZTego, kaem nad płatem w samolotach francuskich czy austriackich rzeczywiście był nieruchomy; Anglicy opracowali specjalną szynę, po której można było karabin ściągać do kabiny dla wymiany magazynka. Niektórzy nawet wykorzystywali tą szynę do ataków od spodu - ściągali kaem do kabiny i pruli pod brzuch atakowanego samolotu lecąc poziomo ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024