FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
26-09-05 09:51  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Minął koleiny samotny weekendy :-( i coś tam troszkę drgnęło w pracach nad modelem. Zostały wykonane ruchome części skrzydeł i dopasowane części skrzydeł nieruchomych . Udało mi się nareszcie wykombinować jak zamocować i wzmocnić skrzydła żeby zostały w pozycji poziomej. Niestety będzie to wymagało demontażu szkieletu skrzydeł, który już przykleiłem znów upłynie kilka godzin na niczym. Jeżeli ktoś myśli, że model, który ma mało elementów jest łatwy to w tym przypadku się myli. Ogromne powierzchnie wymagają mega precyzji i uwagi maja tendencje do fałdowania się i wichrowania bardzo łatwo stracić symetrię. Boże ile te skrzydła kosztowały mnie zdrowia :) Na jednym ze zdjęć zaznaczyłem miejsce gdzie trzeba przyciąć 2 mm spodnia część skrzydła w celu poprawnego zamknięcia całości.

Pytanie do Was jak robicie ??????????? sklejamy dwie płaszczyzny białą i niebieska jak retuszujecie krawędzie ? jedna biała druga niebieska czy wszystko niebieskie ????








P.S. PRZYJACIELU Z LUBLINA JESTEŚ WIELKI DZIĘKI ZA POMOC !!!
Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (26-09-05 10:56)

 
26-09-05 14:05  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No , coraz ciekawiej to wygląda.
Świetnie , że podklejasz duże powierzchnie.
Bez tego model prawdopodobnie od razu , a na pewno za kilka miesięcy i lat mocno by się pofałdował.
Podziwiam!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-09-05 08:19  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Sam już nie wiem, co mam napisać, bo już raz znalazł się tego typu wpis w tym wątku…. Powyżej oglądacie zdjęcia zrobionych skrzydeł, które są całe … wczoraj po powrocie z pracy zadowolony, że mam już temat skrzydeł za sobą odkryłem, że jedno z nich na końcu jest złamane. Mały wywiad w domu nikt nic nie wie, nikt niczego nie dotykał, pies też odpada :-( totalna załamka .Będzie to trzeba poprawić tak żeby nie było śladu mam już pewien pomysł zobaczymy czy się sprawdzi.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
27-09-05 14:24  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No to kolejny zakup - to kasa pancerna (dość pojemna) , aby ustrzec się przed sabotażem! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-09-05 09:22  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Mariusz masz racje trzeba się postarać o coś takiego w celu bezpiecznego składowania :-) będę musiał się też postarać o jakieś nowe miejsce do klejenia, ponieważ zaczynają się robić ogromne kłopoty ze sklejeniem wszystkiego w jedną całość. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to ogromny plastikowy stół ogrodowy.

Mam już wykonane większość elementów, ale nie doklejam ich, ponieważ to wykluczy sprawną pracę nad mniejszymi detalami. Kurcze naprawdę to jest problem. Wczoraj walczyłem ze skrzydłem udało się je naprawić. Zagniecenie zostało spryskane wodą ze spryskiwacza, wypchnięte na mokro i wysuszone suszarką następnie utwardzone od spodu superglutem. Efekt zadowalający nic nie widać a nawet jest lepiej :-). Po walkach ze skrzydłem zrobiłem pionowy statecznik, który ma wysokość około 20 cm !!!niestety nie mogę dokleić go do kadłuba, bo to zablokuję sprawne klejenie tego, co będzie pod spodem.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
28-09-05 10:33  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Nieźle Ci idzie :):) całkiem fajny "maluszek" wychodzi :)

--
PozdrawiamKojak

 
04-10-05 09:13  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Tak jak pisałem wcześniej większość elementów wykonana i czas zacząć je przyklejać. Prace troszkę wolniej przebiegają, siedzę przy modelu cały czas, ale pewne elementy i ich dopasowanie zajmują mi nawet dwa dni trzeba troszkę poprzycinać w niektórych miejscach. Jak już wcześniej pisałem ostatnio do budowy zaadoptowałem poziomnice i myślałem, że to będzie koniec takich dziwactw no, ale okazało się, że skrzydła trzeba usztywnić listewką i w tym celu użyłem wiertarki do przewiercenia otworów w kadłubie to oczywiście wymagało demontażu dwóch szkieletów stałych skrzydeł i dodatkowe stracone godziny.
Obecnie zdecydowałem się dokleić poziome stateczniki tu autor zaprojektował wszystko bardzo fajnie wszystko pasuje. Problemem jak dla mnie (dwudniowym) były elementy miedzy statecznikiem a kadłubem pasowałem je 100 ….. razy tak by po przyklejeniu jakoś to wyglądało. Na zdjęciach widać wstępnie sklejoną pierwszą część statecznika pionowego. Cała jego i szkieletu konstrukcja przemyślana, klei się świetnie (oczywiście po wcześniejszym podklejeniu całych płaszczyzn).
Na koniec postanowiłem połączyć wcześniej przygotowane części kadłuba przedniego, zbliż się czas wykonania oszklenia i kabin to będzie kosmos nic mi tam nie pasuje . NOKIA = 13 cm :-)







Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
04-10-05 13:14  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jestem pewien , że dłuuuugo będziesz wspominał budowę tego modelu.
Jestem pełen podziwu dla dotychczasowych wysiłków.
Czekam na dalsze zdjęcia.
Na pewno dasz sobie radę!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-10-05 13:40  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No no no - i widzę na 3 zdjęciu od końca tajny moduł łączności podwieszony pod statecznikiem - co za realizm wykonania :D:D:D:D

A tak na poważnie super - wciąż kibicuję Tobie i temu maleństwu :)

--
PozdrawiamKojak

 
05-10-05 09:33  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć
No i stało się ……… chciałem oficjalnie ogłosić, że to już nie jest pływadło tylko coś, co lata :-) . Zostały doklejone skrzydła i teraz to już trudno jest zrobić nawet zdjęcie temu maleństwu. Dwa tygodnie kombinowania ze skrzydłami opłaciły się skrzydła mimo ogromnej powierzchni i długości zostały mam nadzieję na zawsze w pozycji poziomej :-) Teraz pozostaje doklejenie części przykadłubowej a o tym to wole nie myśleć ………

Chciałem podziękować BeBe, Mariuszowi i Kojakowi za wsparcie i doping, który motywuje mimo przeciwności do klejenia. No i oczywiście podziękowania dla WSZYSKICH, którzy odwiedzają Tu-22 :-)



Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024