FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
20-09-05 21:46  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Właśnie, gdzie te podklejone skrzydła? Schną już ponad tydzień... ;-)

--
Buka :-]

 
20-09-05 21:51  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Widownia domaga sie zdjęć!

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
21-09-05 09:18  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dzięki za zainteresowanie tematem :-)
Fakt trudno się otrząsnąć po wystawie w końcu zająłem równorzędne miejsce z „szaletem” :-) kto był to zna ten model.
Relacja zwolniła trochę, bo od jakiegoś czasu nie ma już przy mnie osoby, która mnie napędzała do wszystkiego, ale skrzydła się robią. Miałem troszkę kłopot z rysunkami montażowymi i ich przejrzystością kombinowałem jak zrobić to wszystko, nadal kombinuję. Jeden element skrzydła pasowałem do kadłuba pół wieczoru żeby to jakoś wyglądało. Model zaczyna się robić ogromny i jeszcze bardziej mi się podoba :-) !!!!!!
Jutro zapodam zdjęcia marnych postępów i pewnie będziecie polewać ze mnie, co robiłem żeby skrzydła wyglądały jak trzeba.

Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (21-09-05 09:19)

 
22-09-05 08:56  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Trzy dni poświęcone na kombinowanie i myślenie jak zrobić skrzydła nie przyniosły efektu. W wycinance jest możliwość zrobienia ruchomych skrzydeł, które zresztą miały być zrobione przeze mnie, ale po długich kombinacjach została podjęta decyzja, że skrzydła będą zrobione na stałe. Propozycja autora moim zdaniem nie daje 100% pewności wykonania takiego systemu tak żeby skrzydła zostały na zawsze w pozycji poziomej to przez ich ogromne wymiary. Skrzydła są opracowane jako ruchome, ale każde z osobna, dlatego dziwnie wygląda przy takich wymiarach jak jedno jest złożone a drugie rozłożone. Dodatkowo żeby wykonać wszystko ruchome trzeba przeprojektować oś obrotu szpilka tu nie wystarczy. Problemy sprawia mi również wykonanie części ruchomej skrzydła szkielet jego ma przekrój prostokąta, którego nie potrafię wkleić w skrzydło …to przeprojektuję.
Pierwszy raz w życiu do budowy modelu w skali 1:33 użyłem poziomnicy :-) tylko w taki sposób można zagwarantować sobie, że wszystko będzie w poziomie. Model robi się ogromny, dlatego nie zobaczycie jeszcze długo skrzydeł zostaną zrobione i przyklejone na końcu ich wymiary uniemożliwiłyby dalsze prace nad modelem.
Jedno zdjęcie z przymiarką jak to będzie wyglądało :-) a i gdzieś tam jest 1 grosz ……….
Warto rwać włosy z głowy model jak dla mnie mimo małych nieścisłości jest świetny :-)




Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
22-09-05 10:22  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

BERP! Gdzie tego grosza dałeś, o znalazłem ;-)))). Trzeba było ośkę zrobić ze sklejonych groszówek (jakieś sto? - to tylko złotówka - nie jest źle ;-) ) Pomyśl o tym, a owinąć ośkę kartonem. Trzymam kciuki i czekam na efekty.
Pozdrawiam
Leszek

 
22-09-05 11:23  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

BERP: nawet się nie przyznawaj że nie zrobisz ruchomych skrzydeł :))) :D

A teraz poważnie: rzeczywiście, zaproponowana w wycinance konstrukcja szkieletu skrzydeł nie zapewni dostatecznej ich sztywności. Też się nad tym zastanawiam BERP jak by to wzmocnić, ponieważ również mam ten model i zamierzam go sklejać. Wyciągnąłem z szafy model, tak go przeglądam i myśle że tak:
1. należało by zaprojektować nowy szklelet dla części ruchomych skrzydeł, w miejscach gdzie będzie oś obrotu podkleić od wewnątrz odpowiednio wyprofilowane kawałki blachy, samą oś można by zrobić np z nita lub gwoździa,
2. dźwigary części nieruchomych skrzydeł (w modelu są to części 83a i 83b) również pasowało by wyciąć z blachy ; odpowiednio należało by dorobić (już z tektury) reszte szkieletu (oczywiście tam gdzie oś obrotu to blacha) ale nie oklejać narazie poszycia ,
3. następnie zamocować ruchome części skrzydeł.
4. na końcu , jak bedzie pewne że wszystko jest soolidnie zmontowane i posklejane okleić poszyciem przykadłubowe (nieruchome) części skrzydeł.

Wiem , że w teorii to wygląda cacy, ale wydaje mi się że to jest dobry sposób. Napewno trzeba włożyć w to dużo pracy. Ale przy takich rozmiarach modelu, a na dodatek ruchomych skrzydłach, wykonanie 100% w kartonie czy tekturze nie da pożądanych efektów.
Proponuję zastosować blachę (choćby na główne dźwigary) ponieważ taki patent zastosowałem w moim Liberatorze (wspólna relacja ze Stachem) i sprawdził się doskonale!!

No więc tak wygląda mój pomysł na wykonanie skrzydeł w TU-22, jak nie przyjdzie mi inny towłaśnie tego wykorzystam przy budowie mojego Backfire'a :))

BERP, mam nadzieję że Ci za bardzo nie namotałem:))
Jak chcesz to postaram się wykonać jakieś rysunki montażowe ilustrujące moją koncepcję, ale myśle że kumasz o co mi chodzi :))

--
Pozdrawiam

 
22-09-05 12:45  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przyjacielu pewnie, że kumam Twój pomysł jest całkowicie wykonalny zresztą mam podobny plan wykonania tego.
Zaprojektuje od nowa cały szkielet części ruchomej skrzydła tak by skrzydło było naklejone na niego na całej swojej długości a nie jak to jest zaproponowane tylko na części to powinno zapewnić jego wystarczającą sztywność (tektura 2mm) . Następnie przykleję już wszystko do szkieletu „skrzydeł” nieruchomych a potem nastąpi oklejanie części „przykadłubowej „. Taka kolejność daje możliwość wklejenia poprawnie części ruchomej, ale powstają problemy z pasowaniem poszycia nieruchomego do kadłuba, dlatego wszystko robię z wyprzedzeniem i w odwrotnej kolejności pasując na sucho zanim cokolwiek wkleję. Zaraz okaże się, że mam wycięty cały model a nic sklejonego.
Przy wersji z ruchomymi skrzydłami wyszła jeszcze jedna sprawa, która przesądziła chyba, że będą na stałe mianowicie część nieruchoma, w którą będzie się chowało skrzydło ruchome nie ma żadnego wnętrz w momencie, kiedy będą rozłożone skrzydła (tak będzie w większości przypadków) będzie widać z cały szkielet części stałej. Żeby się tego pozbyć wykonałem z zapasu koloru, który sobie wyprodukowałem mini wnętrze zamykając wszystko wręgą tak by nie było nic widać.
Postaram się niebawem to pokazać, bo pewnie nikt mnie nie zrozumie. Jaka wersja by nie była chyba będzie trzeba dla pewności użyć na główny dźwigar czegoś mocniejszego niż tektura. Jezu, jaki ten model jest czasochłonny :-)
Mores to już wiem, do kogo będę się uśmiechał o skan jak ponownie mi coś pochłonie kochany piesek, albo będę miał mały wypadek.

P.S. Bardzo liczę na pomoc ze strony kumpla z Lublina, z którym mieszkałem w Porąbce, przyjacielu mam nadzieję, że nie zapomniałeś o mnie i podeślesz niepotrzebne materiały z Tu-22 :-) .
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-09-05 08:46  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Temat skrzydła nie dawał mi spokoju, dlatego wczoraj miedzy wiecznymi odwiedzinami u lekarzy wykonałem nowy chyba troszkę lepiej pasujący dźwigar.W stosunku do tego oryginalnego jest dłuższy po to by przykleić skrzydło na całej jego długości i niższy. Skrzydło ma takie wymiary, że chyba podwójna tektura 2 mm plus samo ich podklejenie jeszcze tego wszystkiego dostatecznie nie usztywni. Dziś trzeba pomyśleć nad wprowadzeniem jakiegoś ciała obcego typu drut, listewka.
Zdjęcie: góra nowy,dół oryginalny.




P.S. Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Jaka-28 i Tu-128 z Hobby Model kurcze, jakie to są ciekawe tematy !!!!! :-)
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-09-05 09:44  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Taaaa.....na temat jaka się nie wypowiadam, ale w Tu-128 zainwestowałem sporą część swoich nerwów. Tak dla smaku zmierz sobie szerokość chyba 3 segmentu od końca z jednej strony i z drugiej....Ten samolot był chyba bumerangiem ; ) ale skleić sie da - wisi w pracy pod sufitem.

 
23-09-05 11:48  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No tak to taka mała przypadłość niektórych opracowań w Tu-22 też jest wesoło. Natomiast jedno jest dla mnie pewne nikt z wydawców nie podejmuje takich ciekawych tematów ze współczesności, dlatego nie przeszkadzają mi aż tak bardzo niektóre niedociągnięcia, które są do poprawienia. Oczywiście jak pewnie widać w mojej relacji informuję o nich, ale nie w celu pokazania, jakie to opracowanie jest złe tylko po to żeby pokazać, że można to zrobić całkiem fajnie i nie rezygnować z opracowania po natrafienia na pierwszy błąd. (no, ale trzeba mieć nerwy :-) )

Ten, kto był w Porąbce i widział nowego E-152 lub ma opracowanie wie, że wszystko się zmieniło. Moim zdaniem świetny temat, opracowanie komputerowe, dobra jakość wydruku, cienkie linie obrysu, brak białych plam na przyklejenie elementów, wszystko zaznaczone linią przerywaną, sklejki w kolorze poszycia, uplastycznienie otwierane hamulce aerodynamiczne itd. Myślę, że sklejalność też jest oki sądząc po pierwszym modelu.



Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024