FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-09-05 11:51  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Arcyciekawa relacja! Z uwagą obserwuję.
Tu-22 nadal pozostaje groźną bronią lotnictwa Rosji zdolną do wykonywania uderzeń atomowych. Zarówno konstrukcja jak i jej rozwój są bardzo ciekawe, no i model tak samo:)

Super Ci wychodzi BERP. Kadłub wzmocniony wzorcowo:)


P.S. a tak jak o rosyjskich samolotach mowa, to nie miałbym nic przeciwko gdyby ukazał się Tu-95MS ....

--
Pozdrawiam

 
01-09-05 12:31  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Wielkie dzięki Mores.

Postaram się by relacja była nadal ciekawa i rzeczowa. Mam nadzieję, że będzie Was interesowała a nie nudziła.
Jeżeli chodzi o maszyny sąsiadów to dla mnie są kultowe i mają coś w sobie. Tu-95 pasowałby idealnie do kolekcji gigantów. Zaklinam w myślach pewne wydawnictwo, jakim jest HM żeby wznowiło i poprawiło delikatnie (opracowanie komputerowe, waloryzacja, poprawienie kolorów itd.) kilka modeli wcześniej wydanych a teraz trudno osiągalnych. Na Tu-22 polowałem 2 miesiące, ale udało się teraz poszukuję Miga-25 (jest już model testowy zrobiony przez sąsiadów :-) )

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
01-09-05 19:49  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Jestem tu, śledzę, czytam i oglądam. Wygląda na to, że masz już prawie cały kadłub. Kończysz oklejac tył i będziesz łączył z przednia częścią?

--
Buka :-]

 
02-09-05 11:10  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Buka tak jak mówisz jest już zrobiony przedni kadłub niepołączony jeszcze, bo tak naprawdę nie wiem ile mam tam wsadzić obciążenia i jak coś to będę tam jeszcze coś ładował. Dodatkowo będę miał chyba problemy z wklejeniem kabin coś mi się słabo układa zewnętrzne poszycie w stosunku do tego, co ma być tam wklejone. Czekam aż będę wypoczęty i wtedy to zrobię, bo nie chce w przypływie słabości i złości spaprać coś tam.
Model jest tak ogromny, że postanowiłem wykonać wszystko w 2 częściach to znaczy przedni kadłub odkładam na bok i doklejam go dopiero po zrobieniu całego środkowego kadłuba łącznie ze skrzydłami, statecznikami itd. Mimo kilku drobnych niedociągnięć, jakie znalazłem, (które zresztą mi nie przeszkadzają ) już mogę polecić ten model. Wynika ze wstępnych pasowań, że będzie wyglądał imponująco, wielkość :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
02-09-05 12:26  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Troche przez przypadek trafilem na ta relacje i jestem pod wrazeniam!

Bardzo czysta, rowna i jednym slowem piekna robota! Z wielka ciekawoscia czekam na final!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
02-09-05 14:33  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Witam!
Widzę "kajak" prawie gotowy, a te wloty .... już wiem, wczoraj odkurzałem. BERP świetna robota, jak namierzę swoje papiery to Ci podeślę do sklejenia ;-)
Pozdrawiam
PS Czy to Ty chcesz mi skubnąć MiGa????

 
02-09-05 15:27  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

BeBe już mam wrażenie, że kleję ten model x2 to przez te wszystkie wzmocnienia i podwójne poszycie jak podeślesz mi jeszcze swoje papiery ;-) to moje serce i umysł może tego nie wytrzymać :-) dzięki za uznanie . Muszę popracować w weekend, żeby zmienić to z pływała w latało tylko jak to zrobić mało czasu :-( na wszystko a co dopiero na klejenie.

Jak mówisz o Migu E-152 A to ja :-) czyżby tak szybko roznosiły się wiadomości ??? No, ale byłeś pierwszy, więc …. masz go :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
02-09-05 15:35  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Witam!
Mój flipperek to inna sprawa, mam na myśli 1.44 (ksywka BERP1 - to nie Ty?) A 152 będzie aż 500sztuków, więc się na pewno podzielimy ;-)))))
Pozdrawiam
Leszek
PS. A wyobrażasz sobie jakie przeżywam "stresy" patrząc na Twoje cudo, zaczynasz czarować jak Swinger ;-)

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (02-09-05 16:00)

 
06-09-05 08:52  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Prac ciąg dalszy :-) próbuję wyciągnąć z modelu, co się da, ale nie jest to takie łatwe. Wloty powietrza zostały dokończone i wędrują do pudła w oczekiwaniu na ich doklejenie do całości. Postanowiłem zobaczyć czy mój pomysł z podwójnym poszyciem zadziała w praktyce …… ku mojej uldze wszystko gra poszycie właściwe poprawnie układa się na tym, co przygotowałem, elementy przykleione są na całej swojej powierzchni a całość nabrało sztywności takiej, że kadłub można swobodnie łapać i podnosić normalnie byłoby to niemożliwe. Przy oklejaniu zmieniłem kolejność w opisie budowy proponowano okleić kadłub zaczynając od bocznego poszycia a całość przykryć z góry dwoma prostokątnymi elementami. Zrobiłem odwrotnie po to by znaleźć jakąś wiarygodną bazę dla pozostałych elementów. Wytyczyłem na oklejonym kadłubie oś symetrii i przykleiłem na nią prostokąty, które już ją miały. Poszycie boczne w celu lepszego układania się można podzielić na dwie części przecinając elementy w miejscu montowania skrzydeł.








BeBe :-) fajnie byłoby gdybym czarował jak Swinger, ale jestem cienias.

Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (06-09-05 09:17)

 
07-09-05 22:04  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No witam "CZARUSIU"!!!
Super to wychodzi, już się za nim rozglądam - reszta samolotów na priva.
Pozdrowionka
Leszek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024