FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-08-05 09:56  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

no to żeś poleciał.... 8-)
lookam uważnie :)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
29-08-05 09:30  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Oto wspominany wcześniej segment nr 47, który postanowiłem wzmocnić od środka tak by się nie zapadał dodatkowo na środku dodałem jeszcze jedną wręgę.



Po wykonaniu tego dokleiłem koleiny element, który jest w innym odcieniu :-( , jest to miejsce gdzie ma zostać wklejona druga kabina niestety nie ma na ten temat żadnego rysunku poglądowego, dlatego cały czas kombinuje na sucho jak ją umiejscowić, wydaje się to banalne, ale nie jest. Po sklejeniu tych dwóch segmentów postanowiłem wyciąć miejsce gdzie ma zostać wklejona komora podwozia okazało się, że jest ona za długa dwa minimetry w stosunku do tego, co ma zostać wklejone. Cała wnękę okleiłem tekturą, bo zacząłem obawiać się, że po postawieniu wszystkiego podwozie wpadnie do środka :-)



- chciałem zobaczyć jak to będzie wstępnie wyglądało razem .... musiałem przykleić się do sufiyu żeby zrobić zdjęcia :-)



Praktycznie wszędzie między segmentami i nie tylko występują spore, bo dochodzące do 1mm przesunięcia nawiasem mówiąc jeszcze czegoś takiego wcześniej nie widziałem w takiej ilości.

Troszkę zmęczony wiecznym kombinowanie i domyślaniem się, co jak i gdzie zabrałem się ponownie za wzmacnianie głównego kadłuba ( zaznaczone na czerwono)
Dodatkowo wpadłem na pomysł jak wzmocnić „zaokrąglenia” tak by wszystkie elementy zbiegały się idealnie, ale to pokażę za dwa dni jak nie napotkam na coś nowego, co mnie przystopuje.


Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
29-08-05 09:41  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Witam!
BERP nie strasz mnie przed tymi wielkoludami, swoje zrobie chyba na sucho (spinaczami) zanim lepne je kleidłem.
Pozdrowienia

 
29-08-05 09:56  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

:-) spinacze to dobra sprawa w tym przypadku ja wycinam kilka części do przodu żeby zobaczyć jak to się ma do siebie, ale tak serio to może …..ktoś nie będzie miał z nim problemu, sam już nie wiem może nie potrafię składać modeli, ale jest kilka takich błędów, które nie wynikają z braku doświadczenia tylko opracowania albo druku. Informuje o nich może to komuś ułatwi budowę nie przeszkadzają mi jakoś bardzo, bo wszystko ma wynagrodzić wielkość !!!

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
30-08-05 08:17  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Miało być za dwa dni, ale część jest już teraz. Cały czas pracuję nad usztywnieniem wszystkiego tak by jakoś to wszystko wyglądało po zakończeniu. Postanowiłem zafundować mojemu bombowcowi podwójne poszycie, które mam nadzieje skutecznie wszystko wzmocni i zastąpi sklejki przyklejane na skąpo usytuowane wręgi. Efekt widoczny :-) wszystko stało się naprawdę sztywne dziś czas na spód kadłuba.






Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (30-08-05 08:19)

 
30-08-05 09:50  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

na razie wyglada to jak jakiś okręt, a nie samolot :))
czekam na ciąg dalszy...
fajny pomysł z tym podwójnym poszyciem,

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
30-08-05 10:48  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Witam!
GRZEGORZ trafne spostrzeżenie, powinni również go sprzedawać w dziale "szkutnictwo latające". BERP jedno może nie głupie pytanie - usztywniasz (poszycie) oczywiście blokiem technicznym czy to coś jeszcze bardziej pancernego?
Pozdrawiam
Leszek

 
30-08-05 11:12  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Wczoraj z tego polewałem wpadł kumpel i pyta jak mi idzie budowa statku to już druga osoba, która zadaje takie pytanie :-) wszystko wygląda jak lotniskowiec ale już niebawem zobaczymy w tym latającego potwora ;-).

Jeżeli chodzi o oklejanie to oklejam blokiem technicznym kupionym w markecie za 1,99 pln (wszystkie łączenia super glut), ale mam zamiar pojechać jeszcze bardziej. Po wycięciu wszystkich części poszycia kadłuba i sprawdzeniu czy formują się i schodzą poprawnie na wszystkich łukach, zamierza całość pierwszego poszycia zalakierować od środka tak by nie było mowy o wgnieceniu się uformowanego łuku. Jak to wszystko wypali i bedzie jakoś wygladało to bedzie swięto.

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (30-08-05 11:13)

 
31-08-05 08:24  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dziś nic nowego prawie dokończyłem oklejać kadłub. Postanowiłem zrobić jeden z wlotów powietrza, który jest doklejony na styk (tak myślałem) do kadłuba środkowego i zobaczyć jak to wszystko będzie pasowało przed naklejaniem poszycia właściwego. Tu wszystko jest oki autor pierwszy segment wlotów zrobił w 50 % na styk a w miejscach newralgicznych tam gdzie mogło być to najbardziej widoczne na zakładkę, plus za to. Niestety rysunki są tak mało czytelne i jest ich tak niewiele, że rozgryzienie jak naprawdę powinien wyglądać wlot i z czego będzie się składał zajęło mi 15 min .


To zaproponował autor


skończyło się na:


Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (31-08-05 10:41)

 
01-09-05 09:52  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Żeby nie było, że robię statek to pokazuję wloty powietrza, które w takim kształcie są zazwyczaj w maszynach latających.
Prawy wlot spasowany dokładnie i zero problemów zgadzają się również wszystkie linie przejścia.





Lewy wlot podkreślam moim zdaniem trzeba było troszkę poprawić, część 66L ściąć (pokazane na zdjęciu) no i nie zgadzają się linie przejścia, ale mi to nie przeszkadza.


tak wyglada to poprawione, taka mała kosmetyka nic wielkiego :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024