FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-08-05 09:48  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Witaj BERP!
Co do mycia rąk to polecam Ci TU-160 (cały biały - oprócz gwiazd czerwonych). Co do tej niespodzianki w dziobie - nie boisz się o nurkowanie w razie kraksy? Jestem zwolenikiem robienia dziobu na końcu (bez żadnych przegięć w jedną lub w drugą). A co do domu to małe 4 pokoiki (72m2), więc gdzieś to na pewno upchnę).
Pozdrawiam

 
23-08-05 10:17  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

100% racji dziób winno wykonać się na końcu !!! tak też zawsze robiłem dlaczego teraz jest inaczej ? sam nie wiem. Model jest tak ogromny ,że sklejenie pierwszych 4 elementów można uznać za początek więc odkładam go (można do niego coś jeszcze napakować bo nie jest zamknięty) i biorę się za segmenty zaczynające się od kabiny które będą doklejone do tego co zrobiłem na styk wręga do wręgi.
Jezu to TU-160 białe jak śnieg to jest jazda ile trzeba mydła :-) . Ciekawe czy ktoś z forumowiczów go zrobił.
Dzięki za radę.

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-08-05 11:03  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Tak patrzę teraz na zdjęcie sklejonego dziobu i widzę, że mata leży po stonie podziałki centymetrowej, a nie calowej - ten dziób ma 20 cm! To daje pojęcie o wymiarach modelu... A propos mydła... nie brałeś pod uwagę impregancji lakierem arkuszy przed sklejaniem modelu? To bardzo pomaga na brudzenie i na mechacenie, papier staje się też bardziej elestyczny co może sie przydać przy formowaniu. Myślę o lakierze w sprayu Brico Color - matowym. Ja od jakiegoś czasu pokrywam nim każdą wycinankę przed sklejaniem i jestem zadowolony.

Buka :-]


Post zmieniony (23-08-05 11:05)

 
23-08-05 11:50  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No właśnie też o tym pomyślałem i tak na wszelki wypadek pokryłem wszystkie arkusze czymś, co nazywa się FIKSATYWA używana przez plastyków do zabezpieczania rysunków w węglu. Bomba preparat nie zmienia koloru arkuszy, nie powoduje falowania papieru, wysycha błyskawicznie ale nie chroni całkowicie od zabrudzeń :-) .Tego Brico-color jeszcze nie próbowałem a pewnie warto .Zmienia kolor wydruku? śmierdzi ?
Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-08-05 12:29  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Nie zmienia koloru i dość ładnie pachnie. Jeden "psik" daje półmat, a drugi "psik" robi z niego błysk ;-)

Buka :-]

 
23-08-05 14:03  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Buka! A gdzie takiego psika można dostać i co to za firma, możesz więcej na ten temat?
Pozdrawiam

 
23-08-05 14:49  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

OK, więc szybciutko, żeby nie zaśmiecać wątku. Firma nie wiem jaka, lakier jest chyba niemiecki, można go kupić w Gomixie. Na forum kilka osób go juz chwaliło - poszukaj opinii tu ..o Brico Color z szukaj'a. Zdjęcie puszki jest zrobione telefonem, ale mam nadzieję, że coś tam da się zoabczyć....



Berp, nie chcę Ci zaśmiecać wątku, bo ten lakier to w sumie odejście od tematu, więc tylko powiedz słowo i ja poproszę moderatora o usunięcie mojego wpisu :-)

Buka :-]

 
23-08-05 14:53  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Model bomba! Fajne masz ze jeszcze możesz sobie pozwolić na składowanie takich gigantów:)

Pozdawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
23-08-05 15:14  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Buka zero problemu ja tylko założyłem ten wątek, który jest tak naprawdę NASZ wspólny tego bym sobie życzył dlatego mile widziane jest tu wszystko co związane z modelarstwem :-) .Zresztą warto przypominać niektóre sprawy takie np. sposoby i specyfiki do zabezpieczanie papieru.

Mieszkanie mam spore, co nie zmienia faktu, że model będzie pewnie wisiał bo gdzie ja znajdę taką półkę, która pomieści rozpiętość takich skrzydeł. No chyba, że postawię go w biurze tu jest miejsca jak na boisku piłkarskim.

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
25-08-05 09:44  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Cały czas działam i posuwam się do przodu, choć idzie to bardzo mozolnie za sprawą trudności w czytaniu rysunków pomocniczych jakoś są mało jasne dla mnie. Wykonałem kolejne dwa segmenty i wnętrze jednej z kabin. Moje prywatne podkreślam zdanie jest takie, że nie da się wykonać poprawnie modelu (bez zapadania się poszycia itd. zbyt mało wręg) bez wzmocnienia wszystkiego, co się da. Mogę tylko podać przykład segment 47, którym jest zaraz za kabiną pilota ma długość około 30 cm, wysokość 11cm, szerokość 7 cm i jest zbudowany tylko na dwóch wręgach ! Dodatkowo mają zostać później doklejone do jego boków wloty powietrza obawiam się, że może zapadać się tam papier dlatego umacniam :-). Praktycznie ostatnie trzy dni to przemyślenia i próby różnych wzmocnień tak by to pogodzić ze sztywnością i sposobem klejenia, jaki zaproponował autor. Jeszcze jedna sprawa papier jest tak sztywny, że każda próba zaokrąglenia go itp. pozostawia już na stałe ślady, trudno jest to odkształcić w drugą stronę. Model jak dla mnie jest extremalnie trudny!!!!!!!!!!!!!!! Ciekawe, co z tego wyjdzie.

Przykro mi, że brak foto, ale mam problemy z aparatem, które do poniedziałku znikną a wtedy wszystko pokażę.

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024