FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-08-05 14:31  [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część I
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam.Jako że Missouri jest już całkowicie ukończony (podstawka też ), zabrałem się ochoczo za budowę trzeciego już pancernika do mojej floty.Wybór na niego padł, ledwo usłyszałem że wychodzi.O opracowaniu nie będę pisał bo każdy wie, że jest fantastyczne.Obecnie mam gotowy szkielet (świetnie spasowany) i wypiankowaną dolną część kadłuba (coby się łatwiej poszycie kładło).Powoli obcinam pianę.Potem szlifowanie.Gdy nadejdzie rok szkolny relacja trochę zwolni, aczkolwiek ciągle będzie aktualizowana (taki już ze mnie zawzięty drań.Jak zacznę model to muszę go skończyć).No to tyle.Pozdr.Zdjęcia będą po oszlifowaniu kadłuba.

Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

Post zmieniony (04-06-07 12:55)

 
21-08-05 19:23  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No super wreszcie ktos kleji to cudo czekam na zdjecia i pozdrawiam

 
21-08-05 19:37  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

hallo
Ja tez zycze wytrwalosci i powodzenia ,bo to przeciez kawal roboty ,

 
22-08-05 18:11  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich.Szkielet ukończony.Obciąłem i wyszlifowałem pianę jak i szkielet.Na razie nie ma co pokazywać.No ale jak chcecie.2 fotki szkieletu.Jutro jadę po farby.Teraz do wykonania zostały drabinki na burtach.Pozdr.





Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

Post zmieniony (20-03-06 17:50)

 
22-08-05 18:16  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czesc, no super, jak dla mnie bomba czekam na kolejne zdjecia, pozdrawiam!



Post zmieniony (04-05-07 13:53)

 
22-08-05 22:15  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jeśli chodzi o jakość zdjęć to lepszych (póki co) nie będzie.Więc jeśli ktoś uważa, że prowadzenie relacji z "takimi" zdjęciami mija się z celem to ją zakończę.Pozdr.

 
23-08-05 05:09  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
komandor 

 

Chetnie bede sledzil relacje z budowy, zwlaszcza,ze to moje ulubione wydawnictwo i zastanawiam sie nad zakupem modelu.Pzdr

 
23-08-05 12:21  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

kapek prowadź prowadź relacje :]

 
23-08-05 13:23  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

kapek, relacje prowadź jak najbardziej. Najwyżej fotki wstawiaj rzadziej ale lepszej jakości. Przecież w Missouri były już OK.
Z tego 2 go zdjęcia praktycznie niewiele można wywnioskować I nie ma sie co dziwić reakcji sina). Tam nawet 0,5 cm dziura w poszyciu nie byłaby widoczna. Jedyne co mnie zastanawia to te 4 czarne kropki, nie wiem co to jest.. Mocowanie na czas szlifowania?

Chciałbym cię jeszcze przestrzec przed euforią spowodowana położeniem pianki na dno i pokrywaniem tego kartonowym poszyciem (tzn. jak jest pianka to poszycie położy sie "samo" i nie będzie sie zapadać i ogólenie będzie git!). Otóz czasami ta pianka wręcz przeszkadza, gdyż nie pozwala sie ułożyć swobodnie oklejce na wręgach. Dlatego uważnie pasuj wszystko na sucho. Może sie okazać, że trzeba będzie gdzieniegdzie podszlifować pianką (nawet kosztem przepięknych obłości kadłuba). Jeśli tego nie zrobisz moga powstać szpary w części podwodnej a Ty będziesz przeklinał wydawcę i autora, że spaprał spasowanie elementów :-).

3maj sie i powodzenia w budowie!

pzdr
Kemot

 
23-08-05 13:55  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Te cztery czarne kropki to otwory na barbety dział średniego kalibru :)

Ciechan

Post zmieniony (23-08-05 13:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024