FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
05-09-05 10:53  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ten model jest w malowaniu F.I. Szykunowa, pilota 64 Gwardyjskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego.

Wręgi i jak i cały szkielet był szlifowany, podobna operacja czeka też szkielet skrzydeł.

 
15-09-05 00:41  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Czas trochę odświeżyć wątek.
Udało mi się prawie zakończyć budowę skrzydła. Niestety trochę sie musiałem pomęczyć ze szkieletem - za słabo go oszlifowałem i musiałem częściowo przyklejone pokrycie skrzydeł odrywać, trochę jeszcze papierem ściernym dopieścić szkielecik i kleić dalej. Wyszło w sumie jako-tako, ale mogło być lepiej. Żeby zakończyć ten etap budowy musze jeszcze dokleić owiewkę przejścia skrzydło-kadłub z lewej strony. Całość będzie jeszcze retuszowana i w kilku miejscach delikatnie szpachlowana Ponalem.
A teraz zdjecia - najpierw brakujące owiewki usterzenia, tutaj również potrzeba jeszcze trochę poprawek z udziałem Ponalu i retuszu.



Skrzydła w całości:



I na koniec końcówka skrzydła, dość przyjmnie się ją formowało.



Na razie tyle, nie wiem kiedy w najbliższym czasie pokaże coś więcej bo ostatnio jakoś brakuje czasu, żeby przy Cobrze podłubać.

--
http://messer.cba.pl

 
31-10-05 23:03  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

messer- co dalej z Aircobra- tak fajnie sie prezentowala....... a tu cisza
pozdrawiam, elessar.telc : )

--

Maciek Grajek / elessar.telc

Post zmieniony (31-10-05 23:04)

 
31-10-05 23:20  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Spoko, spoko, powoli robi się, bo nie mogę ostatnio jej dużo czasu poświęcić. Poza tym obecnie nie mam możliwości pokazania postępów mojej pracy.
Powiem tyle, że postanowiłem model polakierować, wyszło jako-tako.
Do końca modelu pozostało mi tylko wykonać podwozie główne i rury wydechowe :)
A potem na warsztat powinno trafić Zero, też AH :)

 
31-10-05 23:25  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

A którą metodą lakierowałeś i co się nie udało?

 
31-10-05 23:33  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Postanowiłem polakierować P-39 korzystając z metody Laszlika, mianowicie dwa razy połysk, raz mat. Użyłem lakierów Pactry - i to był błąd. Cobra była wydana na dość delikatnym papierze, dodatkowo skrzydła nie miały zbyt potężnego szkieletu, tak więc powierzchnia skrzydeł troche jest pofalowana. Najgorzej było po pierwszej warstwie lakieru, po następnych troche sie wyprostowało...Akryl robi swoje, nie wiem co mnie podkusiło, miałem kupić Humbrola i w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i wziąłem Pactrę.
Może uda mi się w najbliższym czasie zrobić zdjęcia, więc pokaże o co chodzi.

A tak przy okazji to już myślę, jak w Zero wzmocnić skrzydełka, prawdopodobnie dołoże drugą warstwę kartonu, wcześniej odpowiednio "zmniejszając" szkielet.

--

http://messer.cba.pl

Post zmieniony (31-10-05 23:33)

 
06-11-05 23:05  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

To już koniec relacji, budowa Airacobry została definitywnie zakończona. Od ostatnich zdjęć minęło sporo czasu, ponieważ tempo klejenia znacznie spadło (brak czasu, itp.), ale w końcu kilka dni temu przykleiłem ostatnie elementy.
Przed końcem budowy postanowiłem polakierować model, metodą podaną powyżej a zaproponowaną kiedyś przez Laszlika. Czy wyszło dobrze sami oceńcie, dla mnie co najwyżej na 3+.

Pomijając wspomniane wcześniej problemy przy budowie skrzydeł, ostatni etap klejenia przebiegał bez niespodzianek. Podwozie, wlot powietrza czy zespół śmigła kleiły się bez problemu. Koła nie wyszły do końca tak jak chciałem.
Najbardziej za to jestem zadowoly z kolektorów spalinowych, ten element jest dla mnie najbardziej urokliwym "smaczkiem" w tym modelu.

Czas na zdjęcia zatem, najpierw cały samolot:


A teraz kilka szczegółów:



Jutro postaram się jeszcze dorzucić kilka zdjęć wykonanych przy świetle dziennym.

 
07-11-05 08:15  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

To już musztarda po obiedzie, ale... lakiery akrylowe są super pod warunkiem, że używasz cienkiej warstwy i lakierowanie polega na wcieraniu lakieru w karton.
Dwie warstwy to minimum i najlepiej- co warstwa to dzień przerwy.Cierpliwość wskazana ;-) Ja używam tylko matu.
Jeżeli pociągniesz pędzlem "tak od serca" to skutki są fatalne...
...i oczywiście gratulacje za ładniutko wykonany model.

--


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (07-11-05 08:27)

 
07-11-05 08:44  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dyziu, dzięki za radę, odnośnie stosowanie lakierowania akryli. Postaram się ją w najbliżym czasie zastosować na jakimś "testowym" modelu, a potem porównać z obecnymi doświadczeniami.

 
07-11-05 11:22  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dorzucam jeszcze zdjęcia wykonane przy świetle dziennym, niestety słońca dziś brak, więc i zdjęcia nienajlepsze, a aparat dziś musi do właściciela wrócić.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024