FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-08-05 00:51  [relacja/galeria] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Od pewnego czasu przymierzałem się do jakiegoś modelu z wydawnictwa Pana Halińskiego, najpierw miała być Foczka, potem Hellcat, w końcu padło na P-39. W modelu planuje jedynie zwaloryzować kabinę, udało mi się znaleźć trochę interesujących i pomocnych zdjęć, które znacznie ułatwią dorobienie/poprawienie pewnych elementów w kabinie.
Relacja będzie niestety prowadzona głównie z wykorzystaniem skanera, ale postaram się raz na jakiś czas pożyczyć aparat i zrobić kilka zdjęć :mrgreen:
Dodam, że retusz wnętrza kabiny oraz wnęk podwozia wykonuje Humbrolem 120 - taki wydał mi się najbardziej odpowiedni.

Na razie udało mi się zbudować niewiele, co prezentuję poniżej:



http://messer.cba.pl

Post zmieniony (16-02-09 11:54)

 
12-08-05 09:36  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A co to są za robaki pomiędzy wręgami?

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
12-08-05 09:44  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Te robaki to nałykały się ołowiu i teraz obciążają dziób, że samolot stał poprawnie :)
A poważnie, to ta "sznurówka" z ołowiem służyła do obciążenia jakiejś zasłony okiennej. W takim opakowaniu łatwiej ołów zamocować w modelu i odpowiednie rozłożyć :)

 
12-08-05 09:53  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

A propos Twojego rozwarzania na teamt innych samolotów od Hala to Hellcata osobiście polecam skleja się sam

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
16-08-05 22:54  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Udało mi się na chwilę pożyczyć od kolegi aparat, więc mogę zaprezentować obecny stan modelu. Właśnie skończyłem wnętrze kabiny i powoli przymierzam się do jej zamknięcia. Planuje otworzyć prawe drzwi a w lewych zostawić otwarte okno ( pomysł ściągnięty ze zdjęć gotowego modelu na stronie wydawcy ). Na zdjęciach poniżej widać zakres drobnych przeróbek, jakich dokonałem w modelu. Przede wszystkim dorobiłem pokrowiec osłaniający przeguby na dole drążka sterowego. Za jakiś czas znowu pokaże co nieco.


 
16-08-05 22:56  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Chylę czoła...

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
17-08-05 20:35  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Chciałbym dodać, że pojawiły się problemy z instrukcją sklejania. Mianowicie na rysunkach 3-D widać, że za fotelem pilota znajdują się dwa pręty, jednak na żadnym z rysunków, ani też w opisie słownym nie informacji dotyczącej oznaczenia tego elementu. Wydedukowałem, że chodzi tu o szablon D.
Drugi problem to część nr 17. Jest o niej wzmianka w opisie słownym, że należy ją przykleić zgodnie z rysunkiem montażowym - takiego jednak nie znalazłem. Znowu dedukcja i kombinacje - element ten należy przykleić tuż przed dźwignią przepustnicy.
Jeśli chodzi o spasowanie poszczególnych części - problemów brak :)

http://messer.cba.pl

 
19-08-05 08:37  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Piknie grają :)

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
01-09-05 23:15  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Czas odświeżyć relacje. Udało mi się już zakończyć budowę całego kadłuba łącznie ze statecznikiem pionowym. Najwięcej problemów miałem z budową i przyklejeniem owiewki kabiny. Pomimo tego, że zakupiłem gotową wytłoczkę, to pojawiły się pewne trudności z dopasowaniem jej do oklejek - poza tym folia, z której wykonano tę osłonę nie jest do końca przeźroczysta. Samo oklejanie pokryciem kadłuba w sekcji dziobowej oraz budowa segmentów części ogonowej to sama przyjemność :)
Przepraszam za kiepskie zdjęcia, dziś nie było warunków do zrobienia lepszych, jutro powinny być bardziej ostre i wykonane przy lepszym świetle.

 
01-09-05 23:26  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

wyrazy uznania, szczegolnie za wspaniale wyglajace laczenia segmentow. w ogole ich nie widac, mam z tm wieczne problemy :) Wyposazenia kabiny nie chwale (choc oczywiscie zasluguje na to jak najbardziej) poniewaz inni uczynilo to przedemna :)
Przybedzie Ci do kolekcji wspanialy i pieknie sklejony model.
Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024