FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
06-08-05 18:05  [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Budowa Nagato idzie mi bardzo powoli. W miedzyczasie ukonczylem niszczyciel USS Sims, a 14 lipca zdecydowalem sie polozyc stepke pod krazownik Isuzu. Model wydany w formacie B4 pochodzi z wydawnictwa Answer. Autorem jest Maciej Herbut. Zakupilem go w GPMie za 45zl.

Budowa wlecze sie od samego poczatku i prognozuje, ze w przyszlosci odbywac sie bedzie w zolwim tempie, majac na uwadze chroniczny brak wolnego czasu, lenistwo i symultaniczne sklejanie kilku modeli. ;-)

Ponizej foto okladki:



m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (07-08-05 14:00)

 
06-08-05 18:22  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Na dzien dzisiejszy mam juz sklejony kadlub i naklejone poszycie dna. Z budowa szkieletu nie bylo zadnych problemow. W moim przypadku zostal naklejony na tekture 1mm przy zastosowaniu Hermolu i wyciety nozyczkami i nozykiem, w zaleznosci od potrzeb.

Szkielet kleilem na mojej 'pochylni', ktora stanowi kawalek 18mm plyty wiorowej (vide foto) z wykreslona linia symetrii pozwalajaca na biezaco kontrolowac jego geometrie. Miejsca szlifowane zostaly uprzednio nasaczone cyjanopanem.

Na zdjeciach dla porownania bedace akurat 'pod reka': bedacy w trakcie prac wyposazeniowych Nagato (FlyModel) i sklejony pare lat temu Emden (ModelCard), a takze moja czworonozna pomocnica rasy brytyjskliej krotkowlosej - Mutara. :-)





Przed przyklejeniem gornego pokladu rufowego trzeba bylo wykonac wyrzutnie torped.




m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (07-08-05 13:38)

 
06-08-05 18:27  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Zazwyczaj dna moich okretow maluje lub maluje i szpachluje. Poczatkowo nie mialem zamiaru tak robic w przypadku Isuzu i przygotowalem oklejki szkieletu pod najklejenie retuszowanych segmentow poszycia.



Dno bedzie jednak malowane. Model jest w calosci wydany na kartonie jednej grubosci i jest to karton bardzo cienki. Z punktu widzenia mozliwosci wykonania drobnych elementow jest to duzy atut, ale w przypadku poszycia dna, niestety, spora wada. Tak cienki karton nie daje zadowalajacych efektow przy formowaniu i naklejaniu wiekszych zaokraglonych elementow i na moim poszyciu pojawily sie niewielkie zalamania. Poszycie zostanie zatem poddane minimalnym wygladzeniom i malowaniu.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (07-08-05 13:38)

 
06-08-05 19:21  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Na zdjeciu ponizej oklejone poszycie juz po czesciowym 'szpachlowaniu' - uszczelnianiu segmentow klejem UHU Coll Express (stad widoczne plamy i zmiany odcienia).




m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (07-08-05 13:39)

 
06-08-05 21:16  Re: [RELACJA] Isuzu
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Smukły, ładny kadłub...czekam na więcej ! :)


 
06-08-05 23:20  Re: [RELACJA] Isuzu
Nocturne 

 

Fajnie że jednak Się zdecydowałeś zrobić relacje z klejenia Isuzu :-) Będę z uwagą ją śledził ... :-)

--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
07-08-05 11:22  Re: [RELACJA] Isuzu
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam,
no nareszcie znalazl sie "Smialek" ktory zdecydowal sie na budowe czegos, co ukazalo sie w ostatnim czasie. Brawo!!!!
Pinthos nie badz taki skromny, napisz prosze cos wiecej o tym modelu, dobry, niedobry?? Warto czy nie warto go kupic?
Piszesz, ze wydrukowany jest na dosc cienkim kartonie. A moze by go przeleciec 2-3 warstwami lakieru?? Robie tak z kazdym modelem (przyzwyczajenia z MM).
Chcialem jeszcze zapytac, gdzie mam kliknac zeby zobeczyc Twoje zdjecia w zblizeniu (bo tam tylko po "amerykansku").
Zycze powodzenia w budowie, czekam na ciag dalszy.

P.S.
Czytaliscie to ludziska, ten facet robi 3 modele jednoczesnie, a ja mecze mojego Gambir
Bay juz od miesiecy i jeszcze troche to potrwa zanim bede gotowy (brak natchnienia)!!!



Pozdr. K.O.

 
07-08-05 11:26  Re: [RELACJA] Isuzu
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Masz we mnie wiernego kibica, ale w ogóle mi się twe fotki otworzyć nie chcą :(

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
07-08-05 11:31  Re: [RELACJA] Isuzu
Nocturne 

 

Mi również nie ... :-(

--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
07-08-05 13:32  Re: [RELACJA] Isuzu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

To wina Imagehosting.us. Postaram sie przeniesc fotosy na photobucket.

Jezeli zas chodzi o ocene modelu - pomijajac grubosc kartonu (mowa o tym wyzej), uwazam, ze model jest bardzo dobry. Poki co wszystko pieknie pasuje, wydruk jest dobrej jakosci. Trudno cos wiecej obiektywnego napisac na tym etapie budowy.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024