FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
10-11-06 10:55  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
CoCu   

No jestem strasznie ciekaw yak'u czy masz i ten model, bo to naprawdę największy rarytas. Pierwszy numer się pojawia na Allegro, a ten nie. Jak obserwuję Allegro, to pojawił się tylko raz, w super stanie i już pisałem za ile się wtedy sprzedał. W odpowiedzi dla orinoko: tak, chodzi o modele sylwetkowe. A, i jeszcze ciekawostka. Wydawca Małego Modelarza, jak zapewne wiecie, sprzedaje płyty CD ze zeskanowanymi rocznikami pisma. I na płycie z rokiem 1960 nie ma tego numeru. Sądzę zatem, że nawet w samym wydawnictwie być może niektórzy nie wiedzą, że kiedyś był i taki numer. :-) Albo przynajmniej u nich nigdzie nie ma egzemplarza, który można by było poskanować. A kolekcjonerzy mają i takie perełki... :-)

 
10-11-06 11:02  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
yak   

Ten model nie jest też wymieniony na http://www.modelarz.pp.ru/izds/izdat.htm. jak również na większości spisów MM, ale jestem prawie (robi różnicę) pewien, że go mam. Może ktoś ma skan tej okładki, to nie bedę "skwierczał" z niepewności do późnego wieczora (chodziło chyba o odrzutowce?).

 
10-11-06 14:06  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
CoCu   

Dokładnie - na okładce jest odrzutowiec. A oto i okładka:

 
10-11-06 16:00  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
yak   

Ufff, no ten to mam.............. był w tym samym pakiecie co 1/57, czyli wyszedł mi po 30PLN.



Post zmieniony (10-11-06 16:05)

 
10-11-06 16:14  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
CoCu   

Jak Tobie udało się kupić takie "białe kruki" za tak małe kwoty?? To niemal niesamowite. Przyznam, że ja opieram zbieranie swojej kolekcji właściwie wyłącznie na Allegro. Bo tak to nigdzie nie jeżdżę i nie szukam specjalnie. Tylko że, na Allegro niezwykle żadko pojawiają się MM z pierwszych lat wydawania. Tak więc tych mi głównie brakuje. :-( A jak już się pojawiają, to zazwyczaj w kiepskim stanie, a ja wolę nie kupić wcale, niż kupić makulaturę za nie małą kwotę. A potem jak się pojawi lepszy to znów kupić... I tak kupować i kupować aby zdobyć jak najlepszy egzemplarz. :-)

 
10-11-06 17:39  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
yak   

CoCu, jakieś 6-7 lat temu strasznie dużo "tuptałem" po sklepach modelarskich w Wa-wie, w czasach gdy Allegro się rozwijało. Pewnego razu w czasie "lunchu'' stałem się świadkiem przyjęcia towaru. Sprzedawała starsza Pani, (wdowa po innym Zbieraczu), dla której była to makulatura i balast w mieszkaniu. Właściciel sklepu, który mnie kojarzył z częstych odwiedzin i zakupów zrobił szybką transakcję i za jedyne 2.000 pozwolił mi nabyć stado sześciesięciu kilku białych kruków. Brakowało tylko ZLINa z 1958r. Starsza Pani zyskała, sklep zyskał, a cały obrót trwał 10 minut.

 
10-11-06 18:16  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
CoCu   

Rany Julek! Ale transakcja! Trzeba przyznać, że miałeś niezłego farta. Co prawda kwota nie mała, ale jakbyś to wszystko kupował odzielnie, to byś w sumie zapłacił za to o wiele, wiele więcej. Czyli naprawdę super udany interes. :-) W jednym momencie udało Ci się wejść w posiadanie bardzo wielu antyków i za małe pieniądze. Zazdroszczę aż. :-) A teraz bierz się za zbieranie modeli z MON-u. Raczej nie łatwo jest wszystkie zdobyć w szybkim tempie. Ponieważ wszystkie są bardzo stare, to są wiele warte i wszystkie to już zabytki. I z tego co widzę, to straszliwie trudno o egzemplarze w naprawdę świetnym stanie. Ale nie dziwne, skoro mają niemal pół wieku.

 
10-11-06 22:21  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Czy Wasze rodziny wiedzą jak cenne zbiory są pod Ich dachem ?. Czy zdają sobie sprawę z kwot przeznaczanych na "zakupy"?. Bo jeśli nie , mogą to także potraktować jako zbiór makulatury.

 
11-11-06 00:59  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
CoCu   

Ja staram się uzmysłowić to domownikom, aby czuli respekt do mojej kolekcji. :-) A czasem się chwalę im za ile kupiłem jakiś model. Dzięki temu wiedzą, ile to jest warte. I chyba już wiedzą, że to mogę dotykać tylko ja. :-)

 
11-11-06 05:10  Re: [dla zbieraczy] koniec pewnej epoki
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Chyle czola w podziwie (SZCZERYM !!!) dla wytrawnych Zbieraczy i Ich kolekcji.

Sam jestem raczej sklejaczem, ale... z zacieciem "zbierackim", bowiem staram sie zgromadzic wszystkie wycinanki (wylacznie skala 1:33, wyjatek - male modelarze - dopuszczam skale 1:50) samolotow z drugiej wojny (przy czym mam zasade - MM od roku 1970, bowiem mniej wiecej od tego roku skonczyly sie reedycje (choc na przyklad los powtarzany byl i 10 lat pozniej), zas ANSWER, CARD PLANE, GPM, FLY, ORLIK, AH, QUEST (malo bylo, ale bardzo ciekawie - wyzel i cr-714 -. a do tego to wydawnictwo z moich rodzinnych stron wiec musze je miec:), MODELIK , WAK- mam wszystkie (niemal. brak mi jeszcze 3 numerow :)) samoloty z 2 wojny jakie opublikowano w tych wydawnictwach. Doliczajac do tego okazyjne wydawnictwa (jak n przyklad MATA, ILORAZ, NOWE MODELE, GORMAN) - mam w tej chwili okolo 280 wycinanek :)

pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024