FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
16-07-05 14:44  Re: [Kiedy] Titanic
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Nie popadajmy w skrajności z tymi prawami....

Nie mam teraz aparatu pod ręką, ale jak będę miał, to postaram się coś wrzucić. Chyba prezentacja fragmentów modelu dla potrzeb dyskusji modelarskiej nie złamie żadnych praw autorskich. :)

Pozdrawiam

 
16-07-05 14:54  Re: [Kiedy] Titanic
Michał 

 

Bardzo fajnie. Czekam z niecierpliwością. :) Nareszcie mamy (pierwszego?:) polskiego Titanica...

Pozdrawiam

 
17-07-05 03:55  Re: [Kiedy] Titanic
Michał 

 

A to co?? :)

Po wejściu w wielki spis modeli kartonowych, i wstukaniu jako obietku do wyszukania Titanic, wyskakują nam cztery pozycje. Znane są Makieta tonącego statku, wydanie z Betexy i wydanie w ramach jakiś tam kampani reklamowych firm drukarskich. Ciekawi mnie ostatnia pozycja. TACO -Titanic 1/200, autor opracowania Thomas Siwek. Ktos może coś wie na ten temat?? :)

Pozdrawiam

 
18-07-05 16:42  Re: [Kiedy] Titanic
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Hm... mam takie dziwne przeczucie, że moja świnka-skarbonka pójdzie do rzeżni...

Blog

Sklepik

 
19-07-05 17:59  Re: [Kiedy] Titanic
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Co do Taco-Titanic to naprawde nie polecam.Jak pamietam model duzy ale tylko do linii wodnej.Opracowany kupe lat temu w zasadzie bardzo slabo sie sprzedawal za Odra.Moim zdaniem bardzo uproszczony.Na tamte lata moze i byl dobry ale nie wytrzymuje dzisiejszych standardow.Jakies 11 lat temu kupilem go podczas pobytu w Niemczech i po przyjezdzie sprzedalem go czym predzej .Na pewno model pana Bonesa bedzie o niebo lepszy.

Royal Navy first !!!

 
21-07-05 15:01  Re: [Kiedy] Titanic
Michał 

 

Popełniłem JSC Titanic 1:400. Ech... wszystko pieknie... tylko ten niedosyt jesli chodzi o skalę zostaje no i brak pokładów B i C, jest wylącznie pokład spacerowy A. Pozatym, wiadomo skala równa się uproszeczenia, naprzykład okna.Tutaj z pomocą nadciągnąć może zestaw elementów foto EDUARD w skali 1:400... Ogolnie model (narazie nic nie ruszone) ładnie się prezentuje. A jakby go tak przeskalować do 1:200. Ciekaw jestem jakie ksero pociągnie karton. Chodzi oczywiscie o ręczne malowanie, ale co sie z tym wiąże zrobienie np. podziału blach na burtach:) Jakieś może informacje na temat modelu Pana Bonesa, ktos ma świeższe?? Pozdrawiam

 
22-07-05 16:50  Re: [Kiedy] Titanic
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Jako uzupełnienie dokumentacji "Titanica" (oprócz dziesiątek stron w Internecie oraz wielu książek jemu poświęconych) polecam książkę: Dr Robert D. Ballard "Odnalezienie Titanica", wyd. Arkona 1993r. Można w niej znaleść parę ciekawych zdjęć detali pokładów i inne.

Blog

Sklepik

 
09-04-06 10:40  Re: [Kiedy] Titanic
Michał 

 

Minęło parę ładnych miesięcy od rozpoczęcia wątku... Czy ktoś może wie coś więcej, jakieś newsy na temat Titanica 1:200? Mój z JSC parę miesięcy temu pojechał do innego fanatyka kartonu:)
Krzychu a ten album kupiłem, widziałem go kiedyś w Kołobrzegu pare dobrych lat temu za kilkadziesiąt złotych. Dzieki Allegro dostałem go za klikanaście:) Kapitalny jeśli chodzi o fotografie i te "rozkładówki". Pozdrawiam serdecznie



Post zmieniony (09-04-06 10:43)

 
09-04-06 13:08  Re: [Kiedy] Titanic
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Rąbka tajemnicy uchylił torchę MacGregor:
http://www.mikromodele.fora.pl/viewtopic.php?t=53
Sam nie mogę się już na niego doczekać.
A tak przy okazji, bardzo ciekawa strona o tym najpiękniejszym transatlantyku:
http://ogre.hnet.pl/titanic/main.html

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
09-04-06 13:53  Re: [Kiedy] Titanic
Michał 

 

Krzychu74- widzę, że jesteś takim samym fanatykiem jak i ja, jeśli chodzi o Titanica. Moja pasja zaczęła sie w dzieciństwie, dzieckiem jeszcze będąc. W 1997 roku wybrałem się z rodziną do nieistniejącego dzisiaj kina "Romantica" w Kielcach na film Camerona i zaczeło się... Przerobiłem chyba wszystkie plastikowe modele jakie do tej pory ukazały się na rynku. Natrafiałem czasami na ciekawe wydania. Najwiekszym szokiem był dla mnie Titanic w skali 1:350 wydany przez firmę ACADEMY. Na Sienkiewicza w Kielcach był sklep modelarski i bardzo długo ten model stał na wystawce, to było moje marzenie. Cena ponad 200zł i to grubo. Poźniej natknąłem się na model firmy Revell w skali 1:570 (bardzo uproszczony) za 70zł z hakiem. Nie umiem wstawiać zdjęć więc będę sobie pomagał linkami:
http://cgi.ebay.pl/REVELL-MODEL-KIT-R-M-S-TITANIC_W0QQitemZ6048200821QQcategoryZ123833QQrdZ1QQcmdZViewItem
I przy nim na chwilkę chciałbym sie zatrzymać. Kupił go dawno temu mój znajomy... Jednak kilka dni później w kiosku znalazłem model w tej samej skali, innej firmy (jakieś tajwańskie wydanie, czy coś takiego) za 29zł !. Kupiłem, po otwarciu pudełka szok.Biegiem do znajomego z pudłem pod pachą i co się okazało. Obydwa modele były identyczne. Z tym, że mój był ciekawiej opracowany. Kadłub składał się u mnie z jednej bryły koloru czarnego w Revellu były to dwie białe połówki... Czasami ten (mój) model bywał na allegro i jeśli ktoś chce wykonać model oparty na Revellu, śmiało może licytować, ponieważ otrzyma ten sam produkt tylko troszeczke ciekawszy.
Niedawno sprzedałem (na wieść o wydaniu kartonowego Titanica w skali 1:200) model ACADEMY w skali 1:400. Był to bardzo ładny model, razem z blachami Eduard, sądzę że wyglądałby znakomicie.
Ostatnio (jakiś rok, dwa lata temu) na zachodzie, jasne że nie u nas:) pojawił się kolejny model ze stajni ACADEMY. Titanic w skali 1:350 Deluxe Museum Edition (ta sama skala co opisywany poprzednio,tylko już inne pudełko i zawartość poprawiona). Podobno posiada nawet dywaniki, wielkie schody, i elementy fototrawione. Oto i on:
http://cgi.ebay.pl/1-350-R-M-S-TITANIC-DELUXE-EDITION_W0QQitemZ6047863309QQcategoryZ4248QQrdZ1QQcmdZViewItem
Do niego oczywiście można dokupić blachy TOM'S MODELWORKS. Firma ta, do tego wydania (1:350) zrobiła kilka zestawów. Wszystko zamyka się w kosmicznej cenie.
Ze względu na cenę ominę Titanica z Hachette. Nie widziałem, nie miałem w rękach. W internecie znalazłem tylko model oryginalny z firmy AMATI. Ten drewaniany. Hachette pocięło kadłub na kilka odcinków. W oryginale było to wielke pudło z dwoma odcinkami kadłuba. Mam zdjęcia na dysku, jak się nauczę wstawiać- pokażę:)
Jeśli chodzi o filmy o Titanicu. Niesamowitym przeżyciem był trójwymiarowy pokaz w IMAX Panasonic PLAZA w Krakowie pt. "Titanic- Ghosts Of The Abyss". Maniakom polecam!:)

Na dzień dzisiejszy pozostawiam wszystkie plastikowe modele tego transatlantyka. Było ich bardzo dużo. Jednak jestem pewien, że żaden z nich nie przyniósł mi tyle radości z budowy, jakie wniesie kartonowe wydanie. Do tej pory ściągnąłem wiele zdjęć (blisko 1000) modelu jak i samego liniowca. Zainteresowanych odsyłam do według mnie najlepszej strony o tej jednostce. Poświęcona jest wyłącznie modelom Titanica:
http://titanic-model.com/

Na Allegro znalazłem wydanie o którym kiedyś była mowa.
http://www.allegro.pl/item97341106_titanic_1_200_135_cm_.html

MacGregor:) Jesteś osobą na forum która wie najwięcej na temat kartonowego Titanica. Każda informacja od Ciebie jest na wagę złota. W 1997 roku zastanawiałem się ile zajmie mi poszukiwanie modelu tego statku.Jak było- widać powyżej. Teraz, prawie 10 lat później, nabrawszy doświadczenia w modelarstwie kartonowym nie mogę się już doczekać! :) Pozdrawiam serdecznie.



Post zmieniony (09-04-06 14:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024