FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-04-05 15:45  [R+G] P-38J Lightning - KH 2/04
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Zapowiadałem początek relacji na wczoraj , ale sami wiecie...
Nie miałem nastroju...

P-38 to oryginalna konstrukcja , zatem i wyzwanie modelarskie niecodzienne.
Jak się niebawem zorientujecie mam już sklejony "kadłub" i skrzydła.
Spasowanie części jak na tą skalę dobre. Wręgi leciutko za duże , wystarczy lekko oszlifować.
"Nos" modelu po sklejeniu wyszedł mi nieco krzywo (czerwony czubek). Z boku wyglądał , jakby miał "tyłozgryz" ( ortodonci będą wiedzieć o co chodzi ;-) ). Wykonałem zatem wielokrotne szlifowanie czerwonego czubka drobnoziarnistym papierem ściernym po uprzednim pomalowaniu czerwonym Humbrolem. Wcześniej do wymienionego czubka od wewnątrz nalałem kilka kropli Distalu.
Postanowiłem także zrobić oszklenie , jednak bez wykonywania wnętrza kabiny...Te fragmenty pomalowałem na czarno.
Wiem , że niektórzy będą się krzywić , jednak , proszę wybaczcie mi...
To taka moja fanaberia modelarska.
Relacja jak wspomniałem w tytule skromna , bo gdzie mi do prawdziwych mistrzów.TAkże nie chcę przesadzać z fotkami , zatem kolejne po wykonaniu następnych , dużych kroków w budowie.

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-04-05 15:50  Re: P-38J Lightning -Kartonowe Hobby 2/2004 ( skromna relacja z budowy ;-) )
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Skrzydełka wykonuje się bez problemów , choć trzeba nieco podocinać i dopasować styk z kadłubem. ( np:gdy "zgra" się pasy inwazyjne na grzbiecie i spodzie , to poszycie górne jest za długie o ok. 1 mm w kierunku kadłuba).
Oprofilowanie połączenia skrzydło-kadłub w zasadzie bez problemów , choć tylne fragmenty powinny być moim zdaniem o ok. 1 mm dłuższe. U mnie zostały szpary...
Fotki jak widać, skromne.
Teraz czekam na opinie...

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (02-10-05 14:16)

 
04-04-05 17:06  Re: P-38J Lightning -Kartonowe Hobby 2/2004 ( skromna relacja z budowy ;-) )
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kurcze mam identycznego z Adore Model. Wychodzi extra.

 
04-04-05 18:15  Re: P-38J Lightning -Kartonowe Hobby 2/2004 ( skromna relacja z budowy ;-) )
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja walne tylko mala sugestje: Zrob leciutka walorke zabrudzeniowa, a wydaje mi sie, ze bedzie piekna maszynka. Bo fabryczne malowanko i pasy to tak troche kulawo. ; )

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-04-05 18:23  Re: P-38J Lightning -KH 2/04 ( skromna relacja z budowy ;-) )
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Fajnie, mam ten model na składzie, na razie ostatni w 1:50, jaki zamierzam wykonać ,więc chętnie popatrze. Pisz jak najwięcej o wszelkich utrudnieniach jakie napotkasz podczas budowy. Na jednym ze zdjęć widać, że troche ciężko formuje się tył kadłuba, ale w związku z tym, że kleiłem Fw-190 ( był razem wydany z P-38), rozumiem że jest spowodowane jakością kartonu, który chętnie lubi się załamywać podczas formowania.

 
04-04-05 22:24  Re: P-38J Lightning -KH 2/04 ( skromna relacja z budowy ;-) )
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Fajnie ci to wychodzi. Wiem jaka to robota w 1:50, bo właśnie kończe swojego mesia w tej skali. Kto wie może kiedyś skuszę się na "diabła z widlastym ogonem". Na razie obserwuje Twoje zmagania z uwagą

KMH Sokół Radom

 
12-04-05 14:29  Re: P-38J Lightning -KH 2/04 ( skromna relacja z budowy ;-) )
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z przyjemnością donoszę , że gotowe są belki ogonowe z dużymi fragmentami silników oraz usterzenie poziome.
Z przyjemnością stwierdzam , że jest to jak na razie najlepiej spasowany model Marka P. jaki sklejałem.
Pod koniec tygodnia prawdopodobnie dojdzie do wykonania usterzenia pionowego i montażu gotowych elementów w zasadniczą bryłę modelu.

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-04-05 14:47  Re: P-38J Lightning -KH 2/04 ( skromna relacja z budowy ;-) )
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mariusz - a może nie doklejaj belek ogonowych? W wersji "latające skrzydło" robi piorunujące wrażenie i bardzo mi się takowy podoba :-)

MacGregor

 
12-04-05 15:58  Re: P-38J Lightning -KH 2/04 ( skromna relacja z budowy ;-) )
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

A ja proponuje wykonanie takiej wersji, podobno była testowana przez USAAF ;)

 
12-04-05 16:41  Re: P-38J Lightning -KH 2/04 ( skromna relacja z budowy ;-) )
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ja też uważam że Photoshop jest na prawde świetny :-P :-P :-P

pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024