FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-06-05 08:42  [relacja/galeria] Fokker E.V - MM 7/1998
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Im bliżej skończenia modelu tym bardziej nie chce mi się go robić więc Mig i drezyna poszły w odstawkę a na pulpicie czyli po słowiańsku blacie biurka pojawił się Fokker E.V z Małego Modelarza. Numer 7 z 1998 roku. Model zaprojektowany przez P.Mistewicza. Karton trochę chropawy ale formuje się dobrze. Druk nienajgorszy, opis budowy obszerny, rysunki przejrzyste.



Obecnie to wygląda tak



Zawaliłem sprawę podczas budowy skrzydeł. Skleiłem z rozpędu końce płatów zamiast zgodnie z instrukcją okleić je na szkielecie i trzeba było je na szkielet nawlekać. Chyba zrobiłem to "z rozpędu" bo godzinę wcześniej sklejałem płat z O-1 Tummelisy z Modelika, który nie ma szkieletu. Nie wygląda to najlepiej ale musi pozostać.

Małe zbliżenie



Retusz jak zwykle wykonany kredkami akwarelowymi nakładany aplikatorami do damskich powiek.

Problem pojawił się przy okapotowaniu silnika. Coś mi nie wyszło i wygląda to tak



Oczywiście zostanie to poprawione. Tu się obróci, tu utnie a tam przyklei i powinno jakoś wyglądać.

Trochę zabawy było z kołami. Po wycięciu opon, zfazowaniu nożykiem i oszlifowaniu wewnętrzne częsci wyszły trochę kanciaste. I wtedy wzrok mój padł na słoiczek ze specyfikiem zwanym Mr.Surfacer 500 firmy Gunze. Jest to szpachlówka w płynie. Naniosłem ją wykałaczką, ładnie się rozlewała, sądzę że Surfacer 1000 (rzadszy) byłby może jeszcze lepszy. A może jednak nie.

Oto koła, jeszcze nie skończone. Wewnętrzne części opon pomalowałem ciemnoszarym akrylem przed sklejeniem elementó razem. Potem bez maskowania zapaćkały by się dekielki.



Model klei się bez problemów (okapotowanie silnika to nie tragedia). Jeśli ktoś chciałby mieć jakiś dwupłat w kolekcji to polecam, tym bardziej że ten dwupłat ma tylko jeden płat co przyspieszy budowę, pozwoli uniknąć problemów z wzajemnym ułożeniem płatów i nie trzeba będzie robić pomiędzy nimi naciągów :)

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

Post zmieniony (22-06-05 18:55)

 
08-06-05 08:56  Re: [mikro relacja] Fokker E.V - MM 7/1998
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

jaka ładna relacja ;) a ta przednia częsc okaptowania silnika tak ładnie spasowana z tą drugą przynajmniej na tym zdjeciu to tak super wyszlo ;)

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
08-06-05 16:37  Re: [mikro relacja] Fokker E.V - MM 7/1998
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Miło wspominam ten model. Niestety po katastrofie, w której oberwał ścierką od kurzu, wspomnienia to jedyne co po nim mam...

Pozdrawiam,
Szymon

 
08-06-05 17:03  Re: [mikro relacja] Fokker E.V - MM 7/1998
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Heh, cudowny model, przyjemnie sie klei, a i prezentuje sie nadal ładnie na półce...
Jeśli dobrze pamiętam, to przy klejeniu go też miałem podobny błąd przy osłonie silnika i musiałem po sklejeniu docinać. A druga niedokładność powstała przy nakładaniu górnego poszycia kadłuba -było o pół milimetra za długie, więc przyciąłem przy kabinie... jakieś półtora milimetra :P.
Przyjemnego klejenia życzę i czekam na efekt końcowy

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

 
08-06-05 18:26  Re: [mikro relacja] Fokker E.V - MM 7/1998
moskit   

Kleiłem ten model kilka lat temu. Nie przypominam sobie, żeby były z nim jakiekolwiek problemy. To była super zabawa i choć modelik jest prosty dał mi dużo satysfakcji. Mam go do dziś. Zyczę powodzenia.

 
08-06-05 18:29  Re: [mikro relacja] Fokker E.V - MM 7/1998
tyg   

U mnie też wisi na karniszu. Bardzo fajny i bezproblemowo sklejalny modelik.
Pozdrawiam
tyg

 
08-06-05 19:45  Re: [mikro relacja] Fokker E.V - MM 7/1998
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Walcząc z niecierpliwością, oczopląsem i opadającą na oczy grzywką udało mi się przez ostatnią godzinę wydziergać otwory w osłonie lufy karabinu. Dzierganie takie należy oczywiście wykonać przed wycięciem części aby było za co złapać. Całość nasączyłem - przy użyciu palca - od lewej strony klejem BCG aby trochę usztywnić tę wiotką siateczkę. Drugi km chyba jutro.



Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
08-06-05 20:42  Re: [mikro relacja] Fokker E.V - MM 7/1998
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Mam nadzieję, że uda Ci się zwinąc w rurkę to cacko. Trzymam kciuki.

 
08-06-05 21:28  Re: [mikro relacja] Fokker E.V - MM 7/1998
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam też taką nadzieję.

Po sklejeniu powinno wyglądać tak ;-)

http://wwi-cookup.com/albatros/modelling_hints/profiles_markmiller_spandau.html

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
16-06-05 00:06  Re: [mikro relacja] Fokker E.V - MM 7/1998
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przełamałem lenistwo i trochę popchnąłem prace do przodu.

Koła już pomalowane ale wymagają chyba jeszcze poprawek co widać na zdjęciach.

Silnik nawleczony na oś, osłona silnika już docięta z prawej strony. To co zostało ucięte z prawej zostanie doklejone do lewej aby zniwelować uskok.

Piasta śmigła powinna powstać poprzez nawinięcie części 54 na osi cz.47. Okazało się jednak, że po nawinięciu średnica będzie dużo mniejsza od średnicy cz.56 - czoło piasty. Zastosowałem proste rozwiązanie polegające na oklejeniu najpierw osi paskiem kartonu i dopiero na końcu cz.54.

Łopaty śmigieł przyklejone do oszlifowanych kawałków patyczków od szaszłyków w których wywierciłem dziurki, które posłużą do osadzenia ich w piaście (na drucie).

Zdjęcie niestety trochę ciemne ale padły mi dwie żarówki w żyrandolu i nie mogą doczekać się wymiany.



Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024