FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-06-05 23:54  [relacja] BISMARCK GPM
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

To znowu ja ;-)

Model oklepany w internecie ale zawsze chciałem się z nim zmierzyć, tymbardziej że jest to pierwszy model jaki kupiłem sobie parę lat temu, po otwarciu paczki od razu stwierdziłem że będzie musiał na mnie trochę poczekać ;-)

Budowę modelu oczywiście rozpoczynamy od szkieletu. Tutaj ciekawe zalecenie z instrukcji aby najpierw skleić i okleić poszyciem część podwodną, a dopiero potem nakleić szkilelet części nadwodnej. Skusiłem się na tą metodę i nie żałuję. Co prawda nie jestem w stanie stwierdzić czy efekt jest wynikiem zastosowanej metody czy po prostu doskonałego projektu ale wygląda całkiem przyzwoicie



Druga fotka ujawnia mój warsztat foto, niestety cały Bismarck w nim się nie mieści ;-)

Zachęcony efektem części podwodnej ruszyłem z kopyta z częścią nadwodną ale jak się za chwilę okazało wróg czaił się za rogiem a ja nie byłem odpowiednio czujny.
Zaczęło się od tego że przyklejając niektóre fragmenty burt pomyliłem stronę lewą z prawą i niestety trzeba było je zerwać. Na wysokości zadania stanął wydawca, który znalazł dla mnie zapasowy arkusz ze wspomnianymi częściami burt.Przy okazji jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Drugi błąd jaki zrobiłem na tym etapie to to, że pokład zjechał mi delikatnie z osi symetrii na rufie, skutkiem czego mam tam "śliczne" krowie żebra od wpasowywania się w tą asymetrię. Zastanawiam się jak to naprawić bez odrywania elementów rufy i jedyne co mi do głowy przychodzi to wydrukowanie ich na cienkim papierze i przyklejenie na starych elementach. Gdyby ktoś miał ciekawszy pomysł to proszę o podpowiedź.

Na razie nie robię zdjęć od rufy żeby się nie denerwować i mam nadzieję że jakoś to naprawię, a kadłub mojego Bismarcka z tej lepszej perspektywy wygląda tak



Na odstresowanie i chwilowe zapomnienie problemów w rufą był tylko jeden środek - nadbudówki. Te skleja się bardzo przyjemnie i bez większych problemów. Efekty na zdjęciach poniżej. Ostatnie zdjęcie pokazuje przymiarkę na sucho.



Na razie nic więcej nie drgnęło w modelu od tygodnia, cała nadzieje w przyszłym weekendzie ;-)

 
06-06-05 00:04  Re: [relacja] BISMARCK GPM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Czy mi się wydaje, czy segmenty pokładu różnią się odcieniem?

pozdrawiam
Piotr


 
06-06-05 00:06  Re: [relacja] BISMARCK GPM
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Niestety nie wydaje Ci się :-( Nawet moja żona to wychwyciła :-)

 
06-06-05 00:35  Re: [relacja] BISMARCK GPM
Rogal 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Na 2 zdjeciu przedstawiającym dno okrętu widać dość wyraźną różnice kolorów części podwodnej, czy to przekłamanie czy faktycznie jest ta różnica ? Z tego co pamiętam mój egzemplarz nie miał takiej wady (nie pamiętam bo osobiście dno zaszpachlowałem i pomalowałem), Laszlik także nie uskarżał się na różnice kolorów części podwodnej.

 
06-06-05 00:54  Re: [relacja] BISMARCK GPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

A ja z poradą spieszę, gdyż widzę, że popełniasz to samo co ja w swoim Bisie.
Chodzi mi o te niewielkie, wystające części pokładów nadbudówek, które zamalowałeś na szaro i brązowo (ostatnia fotka). Ja też je zamalowywałem, jak się potem okazało całkiem niepotrzebnie, gdyż paski do ich oklejania umieszczone są przy szablonach relingów. Nie są oznakowane jako osobne części i dlatego też ich nie zauważyłem, a potem już mi się nie chciało ich naklejać. Niemniej jednak myslę, że na etapie którym Ty jesteś, wartoby je nakleić. Efekt na pewno będzie lepszy niż pomalowanie farbą.
No i powodzenia z całą resztą...

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

Post zmieniony (06-06-05 00:56)

 
06-06-05 07:03  Re: [relacja] BISMARCK GPM
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

he, mors:)...jak Ty znajdujesz na to w tej chwili czas?;))))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
06-06-05 08:59  Re: [relacja] BISMARCK GPM
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Te różnice kolorów to faktycznie chyba jakiś feler mojego egzemplarza, zawsze miałem pod górkę ;-) Pocieszające jest to że w zwykłym świetle dziennym nie jest to aż tak widoczne, da się wytrzymać no a z drugiej strony to oby tylko takie babole były w moim wykonaniu to będę happy.

Laszlik - dzięki za podpowiedź, tak czułem że to musi być inaczej rozwiązane niż malowanie

Sys - grunt to dobra organizacja pracy, wielozadaniowość i wielowątkowość :-))) Np. między karmieniem a kąpaniem można uformować element a po kąpieli go przykleić ;-)

 
06-06-05 10:19  Re: [relacja] BISMARCK GPM
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

mors: a jak to jest z tą gramatura kartonu (z instrukcji w modelu) na który należy nakleić szkielet i poszycie?
Na jaka grubość tektury ty naklejałeś teelementy?

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
06-06-05 11:10  Re: [relacja] BISMARCK GPM
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

syjek napisał:

> mors: a jak to jest z tą gramatura kartonu (z instrukcji w
> modelu) na który należy nakleić szkielet i poszycie?
> Na jaka grubość tektury ty naklejałeś teelementy?
>

empirycznie doszedłem do tego że szkielet główny to będzie 1,5mm pozostałe 1mm :-)

 
06-06-05 14:29  Re: [relacja] BISMARCK GPM
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

A ja powiem tak:Zmagałem się z tym modelem i uważam, ze:
- zaprojektowany jest dobrze
- niestety są różnice kolorów
- warto go uzupełnić o szczegóły (ze zdjęć lub monografii)
Model jest godny polecenia, ale wg. mnie (jakbym drugi raz miał kleić) kleiłbym Halińskiego.Niemniej pozdr. i kibicuję.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024