FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-05-05 06:49  [Galeria] 3 lata razem i.. prezent galeria Grummann F3F 1:50 konwersja 1:200 GPM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

To już 3 lata razem .......
Tyle czasu, tyle modeli już zrobionych, tyle więcej modeli na półce...
3 lata może nie jest to okrągła rocznica, ale można pokusić się o kilka podsumowań - początki były kłótliwe, zaczęło się od dyskusji n/t HH z Hala i jego walorki http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=1203&t=1039#reply_1203 potem parę wpisów później dopiero się powitałem http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=740&t=740 i dalej już poszło...
początki były, hehe romantyczne ;-), forum też wyglądało trochę inaczej niż dziś ;-)
co dla mnie zdarzyło się przez te 3 lata „życia/bycia forumowego”?
parę - parędziesiąt sklejonych modeli, poznanie ekipy wspaniałych ludzi z całego kraju , z którymi kontakt- czy tylko wirtualny, czy też czasem osobisty zawsze baardzo mnie cieszy, żal tylko że część już nie pojawia się na „czarnym forum”....
cieszy mnie zorganizowanie akcji pomocy dzieciakom z DD w Komornikach, dzięki której mają modeli na jakieś 99 lat do sklejania (dla nieznających tematu : http://www.konradus.com/relacje/komorniki/index.html ), cieszy mnie fakt istnienia, mam nadzieję że już na stałe – Łódzkiej Sjesty Modelarskiej, która jak na prawdziwą sjestę – rozluźnia i relaksuje....
oprócz tego – już tak poza forum działalność klubowa, wystawy, konkursy, a ostatnio – co mnie cieszy najszczególniej - warsztaty dla najmłodszych na Festiwalu Modelarstwa...
było też parę innych spraw – mniej wesołych...
kłótnie, niesnaski, roztrząsanie nieistotnych kwestii niszczących relacje kolegów...
zamykanie forum, konieczność logowania, odejście wielu wspaniałych kolegów na inne strony www ....
urażone ambicje, niemożność dogadania się, porozumienia, w końcu wyrzucanie co niektórych kolegów....
efekt taki że sam zacząłem zastanawiać się nad sensem mojego wpisywania się na forum...
ale przeszło mi (na razie)...
w ramach prezentu dla innych uczestników galeria modelu który jest powiększonym ze skali 1:200 do skali 1:50 samolotem z Lexingtona z GPM – Grummmana F3F ( http://www.gpm.pl/?page=400 ). Autor opracowania, Marcin Kuźniar wykonał świetną robotę – model ten skleja się REWELACYJNIE – dokładnie, bez problemów a jak wygląda widać na zdjęciach – przypominam – oryginał to 1:200 :- )
na zakończenie tego wpisu pragnę podziękować wszystkim admininom za działalność techniczną, oczywiście na czele z Konradem

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
16-05-05 06:49  Re: 3 lata razem i.. prezent galeria Grummann F3F 1:50 konwersja 1:200 GPM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
a oto fotki

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
16-05-05 06:50  Re: 3 lata razem i.. prezent galeria Grummann F3F 1:50 konwersja 1:200 GPM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
następne

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
16-05-05 06:51  Re: 3 lata razem i.. prezent galeria Grummann F3F 1:50 konwersja 1:200 GPM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i ostatnie - model jak już napisałem, przeskalowany z 1:200 do 1:50, sklejony jako absolutny standart- tak powinien ten model wyglądać też w 1:200...
pozdrawiam!
THE END

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
16-05-05 09:35  Re: 3 lata razem i.. prezent galeria Grummann F3F 1:50 konwersja 1:200 GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grzes - wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :) Oby takich bylo jak najwiecej!!!! A Grumman to miodzio - widzialem w realu, stad wniosek, ze skoro on sie tak klei po przeskalowaniu do 1:50, to Lexington pewnie tez :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
16-05-05 11:31  Re: 3 lata razem i.. prezent galeria Grummann F3F 1:50 konwersja 1:200 GPM
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Hej

No cóż cieszy mnie niezmniernie ta Twoja rocznica Grzesiu, zwłaszcza że jesteś jednym z tych ludzi którzy powinni być przykładem (archetypem wręcz :) ) prawdziwego modelarza. Zawsze miły, wesoły, skory do bezinteresownej pomocy innym mniej doświadczonym kolegom. Oby takich kolegów nam tu przybywało nie ubywało.
A Tobie Grzesiu kolejnych takich okrągłych rocznic i to wielu.... i równie wielu udanych modeli.

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
16-05-05 11:45  Re: 3 lata razem i.. prezent galeria Grummann F3F 1:50 konwersja 1:200 GPM
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Tak to piękny samolot , a swoją drogą to temat samolotów z okresu międzywojennego jest mało zagospodarowany, jest tyle interesujących samolotów czekających na wydanie. Wiem o jednym: P-26, który testowałem i który czeka na wyfadanie, kiedy? nie wiem.
Wracając do Twojego Grześ modelu to piękny samolot który też prosi się o wydanie nie tylko jako dodatek do Lexingtona.

 
16-05-05 14:24  Re: 3 lata razem i.. prezent galeria Grummann F3F 1:50 konwersja 1:200 GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Już kiedyś był w Modeliku, nawet całkiem ładnie opracowany. Może to nie obecny AH, ale da się coś z niego wyciosać przy odrobinie wprawy.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024