FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
26-07-06 17:52  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ożesz Ty! Piknie kolego Mariusz, piknie!!! a to dopiero przed malowaniem.

 
26-07-06 21:45  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
Wacek   

QN: to małe co nie wiesz co to, to wg mojej wiedzy wytwornica zasłony dymnej

 
26-07-06 21:45  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

QŃ - to coś, co nie wiesz co, to są wytwornice dymu do stawiania zasłony dymnej, czyli "smoke generator", jak mówią w języku obcym...

--
MacGregor

 
27-07-06 10:21  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dzięki :))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-07-06 11:14  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Pięknie, pięknie... ;-0

 
27-07-06 21:38  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I kolejna porcja zdjęć z budowy.

Na początek skrzynki amunicyjne 20mm Oerlikonów i schodnie pod pokład:



Zrobienie tych 6 skrzynek zajęło mi 3 godziny. Aż boję się pomyśleć ile czasu trwałoby sklejanie przeze mnie modelu krążownika lub pancernika - o ile w ogóle bym się na taki model zdecydował :-) Dzisiejsza porcja zdjęć to ok. 8 godzin pracy. Niewiele udało mi się w tym czasie skleić - raptem kilka pudełek i drobiazgów.

Dość gadania, czas na kolejne zdjęcia - winda kotwiczna z łańcuchami, kotwice i osłony śrub napędowych:



Ostanie 2 zdjęcia to reszta detali nadbudówki dziobowej i ostatnie detale pokładu z tylnym masztem, do przymocowania na nadbudówce rufowej:



Teraz znowu nastąpi co najmniej tygodniowa przerwa w dostawie zdjęć. To już ostanie elementy modelu. Pozostało pomalować to wszystko co do tej pory pokazałem, posklejać to do kupy, dorobić olinowanie i model będzie skończony.

Nie ma chyba głębszego sensu pokazywać tych samych detali po pomalowaniu. I tak będzie je widać po skończeniu, przy ostatniej sesji zdjęciowej tej przydługawej (czasowo) relacji.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-07-06 13:36  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

No Mariusz, widzę że jedziesz na maksa. Mam jednak propozycję odnośnie pokręteł czteroramiennych i innych detali gdzie łączysz druty przez lepienie jednego na drugi choć teoretycznie powinny być w tej samej płaszczyźnie. Spróbuj w łączonych na krzyż drutach zrobić iglaczkiem nacięcia o szerokości równej lub nieco większej od średnicy samego druta ale głebokości nie większej niż mniej więcej połowa jego średnicy, a potem połącz na krzyż w miejscu nacięć jak wręgi w okręcie. Wiem, że Ameryki nie odkrywam a problem leży w zrobieniu odpowiednich nacięć w cienkim i miękim drucie ale z całą pewnością nie byłby dla Ciebie problem nie do przeskoczenia.

 
28-07-06 14:57  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

He, he, he.....

Dobre :)) A spróbujesz zrobić nacięcia w miedzianym drucie 0,1 mm ? Dotknięcie pilnikiem spowodowałoby natychmiastowe zgięcie.

Makro swoje robi. To są naprawdę spore powiększenia. Spójrz na raster na niektórych elementach. To wszystko jest w sjkali 1:200, a nie 1:100 :)))

Nie używam lupy, a o mikroskopie nie wspomnę:))

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (28-07-06 14:59)

 
28-07-06 18:00  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

QN super model i profesjonalne wykonanie. Czekamy na dalsze fotki. Ale zdjęcia i tak nie oddają tego co obejrzenie modelu na żywo.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
28-07-06 23:32  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jhradca i Qń - jest sposób prostszy na małe kółka, żeby były w jednej płaszczyźnie.
Skleić krzyżyk na styk i dociąć jego cztery ramiona tak, żeby dało się na niego założyć w tej samej płaszczyźnie kółko i przykleić na styk, bez żadnych nacięć. Tym sposobem z powodzeniem robiłem kółka o średnicy ok 1,5mm z drutu 0,1-0,2mm.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024