FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-02-06 13:42  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przepraszam, że nie zauważyłem tych numerów farbek, ale to zdjęcia przyciągały wzrok...
Co do sklejalnści masz rację. Wszystkie modele są sklejalne, ale nie każdy ma czas i ochotę na poprawianie opracowania zwłaszcza, że jest tyle bardzo dobrze skreślonych modeli.

Czekam na efekt końcowy pracy.

 
17-02-06 16:08  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

QN! Przy tej skali modelu pelotki i wyrzutnie torpedowe są fantastycznie zrobione! Mogę tylko żałować, że nie nie mogę tego zobaczyć w realu.

 
17-02-06 19:13  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dzięki za komplementy ;)

Rozpocząłem pracę na masztem głównym. W ramach "rozrywki" :))) zrobiłem antenę radaru:



Mam nadzieję, że dalszy ciąg pracy też się spodoba.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-02-06 16:55  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No dobra, czas do radaru dołączyć maszt.





Chyba wezmę się w końcu za malowanie tych detali.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-02-06 21:38  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Radar i maszt super - wciąż podziwiam relacje :)

--
PozdrawiamKojak

 
03-05-06 21:51  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Czas zaprezentować postępy w pracy. Nie są duże, ale zawsze coś.

Na początek zdjęcia pomalowanych elementów, które już pokazałem:




Na śródokręciu doszło kilka nowych elementów:



Komin:




"Z ręki " udało mi się namalować numery burtowe:



Zacząłem również nadbudówkę rufową:



Na koniec mały rzut oka na dotychczas wykonane elementy:



Model jest bardzo czasochłonny. Co najmniej połowę czasu sklejania pochłania mi analizowanie dostępnych zdjęć bliźniaków. Sprawę komplikuje fakt, że pochodzą one z różnych okresów, opbejmują wiele modyfikacji i okrętów. Próbuję jakoś to skompilować do produktu końcowego zwanego USS SIMS, na tyle, na ile potrafę.

Drugim elementem pochłaniającym czas jest malowanie. 3 kolory *2 warstwy + lakier bezbarwny i mam tydzień poświęcony na malowanie wykonanych detali. Sprawę utradnia jeszcze skomplikowany kamuflaż i malowanie pędzlem. Na zdjęciach wyszło kilka baboli w malowaniu, które będę musiał poprawić.
Farba nie przebacza, eksponuje wszelkie błędy i niedokładności wykonania. :(((

Ale już widać światełko w tunelu..... rok już mija :))))

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (03-05-06 21:54)

 
03-05-06 22:23  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Fajowo !!!

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
21-07-06 16:53  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ponieważ Syjek trzyma cały czas bat nad moją głową, więc do niszczyciela trzeba było powrócić :)))))))

Udało mi się w 3 dni ciężkiej pracy zrobić uzbrojenie przeciwpodwodne - choć jeszcze nie pomalowane. Po kolei:

bomby głębinowe - 40 szt. :



burtowe miotacze bomb głębinowych - 6 szt. :



rufowe zrzutnie bomb głębinowych - 2szt. :



Nie wyglądają one najlepiej, ale sklejanie tych 0,5 - 1 mm pasków papieru w kratownicę to była prawdziwa mordęga.

McGregor w opracowaniu zaproponował 12 miotaczy bomb głębinowych. Na zdjęciach bliźniaków z późniejszego okresu stwierdziłem obecność 6, ale z kratownicowymi magazynkami na bomby głębinowe przy każdym miotaczu. Szperając dalej, znalazłem zdjęcia modelu Fletchera z wczesnego okresu, gdzie obok miotaczy stały na zwykłych rurowych podstawkach bomby głębinowe. Z góry wygląda to podobnioe jak 2 miotacze obok siebie. W związku z tym dorobiłem jeszcze obok każdego miotacza po 3 szt. bomb na stojakach (komplet to 18 szt.) i dźwigi do ich przenoszenia.

Wygląda to tak:



Komplet uzbrojenia przeciw okrętom podwodnym prezentuje się tak:



Całość wymaga jeszcze malowania, poukładania bomb na zrzutniach rufowych ( na miotaczach i podstawkach są już przyklejone - tak łatwiej będzie malować) i rozmieszczenia na pokładzie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-07-06 18:05  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

QŃ-iu, z racji obowiązku przypominam że 3 numerze MO był cały duży artykuł dotyczący miotaczy bomb głębinowych K-Gun, z planami takich miotaczy i renderami 3D. Ja tylko przypominam, cobyś nie wyważał otwartych drzwi, bo tam masz to jak na widelcu :))

Tak trzymaj :)))

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
26-07-06 17:25  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kolejna porcja dupereli posklejana do kupy :))

Na początek jakieś wyciągarki, czy coś takiego. W wycinance tego nie było, ale mam na wszystkich zdjęciach, więc dorobiłem:



Reflektorek, troszkę podrasowany w oparciu o zdjęcia modelu któregoś z Fletcherów w skali 1:96:



Szalupy. Po raz pierwszy jestem chyba zadowolony ze zrobionych szalup. Kadłub i kil z wycinanki, glutowane, reszta dorabiana w oparciu o zdjęcia. Pokład kilkakrotnie wykonywany, bo co go zrobiłem, to coś skopałem :)) Te 2 szalupy to 6 godzin pracy.





Po szalupach trzeba było zrobić coś do ich powiesenia, więc na stół poszły żurawiki łodziowe. 4 godziny walki z papierem i drutologią i efekt jak widać. Gdyby ktoś się nie dopatrzył, to szczególnie dumny jestem z lin przymocowanych na knadze z boku żurawika. Ciekaw jestem, jak to będzie wyglądać po pomalowaniu?



I na koniec 2 małe elementy. Jeden element to nie wiem co, ale leży sobie na rufie pomiędzy zrzutniami bomb głębinowych, a drugi to urządzenia do treningu obsług dział. Takie niby-działo, niby-symulator.



Jeszcze trochę roboty przede mną. Sporo małych detali i najgorsze ze wszystkiego - pomalowanie tego co tu pokazałem i co jeszcze muszę skleić. Gryzę się z myślami co do łańcucha kotwicznego. Ma tak małe oczka, że chyba nie dam rady zrobić go z rozpórkami. Ale jeszcze to przemyślę i popróbuję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024