FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-05-05 20:43  [R/G] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Okręty to nie jest temat, który łatwo da się pokazać robiąc zdjęcia skanerem. Ale może spróbuję pokazać to co zrobiłem do tej pory (nie mogłem jechać do Kruszwicy to chociaż tu coś pokażę).
O modelu.
Wydawnictwo Pro Model, sklala 1:200. Model autorstwa Grzegorza Nowaka.
To co mi się w tym modelu spodobało to fantastyczny kamuflaż z 1942 roku, tuż przed zatopieniem tego pieknego okrętu. Jak do tej pory model klei się wyśmienicie, części kadłuba dobrze spasowane. Nie miałem problemów, pomimo że kleję go ze skanów (oczywiście jestem w posiadaniu oryginału :))). Zdecydowałem się malować i wzbogacić model o trochę elementów na podstawie zdjęć, ktore udało mi sie ściągnąć z internetu. Przy okazji podziękowania dla autora za linki do nich. Największy problem w tym modelu to to, że praktycznie nie ma do niego żadnej dokumentacji, nie licząc kilku zdjęć, ale może jakoś dam sobie radę.

Jak do tej pory udało mi się zrobić kadłub. Jedyne błędy wyłapane przeze mnie to nieco inny rozkład i ilość bulajów (dorobiłem obramowania z drutu) na zdjęciach bliźniaka i inny kształt kluz kotwicznych.
Wydłużyłem również nadburcie w niższej części pokładu i dorobiłem podtrzymujące je żeberka (chyba tak to się nazywa?). Zostawiłem również szczelinę pomiędzy burtą i nadbuciem (chyba służyła do odpływu wody) - w modelu to była jednolita część, a na zdjęciach widać wyraźnie odstęp.
Kadłub nie jest niczym wypełniany, bez dodatkowych wzmocnień, za to potraktowany supergutem i delikatnie szlifowany. Szpachla praktycznie nieużywana. Dokleiłem na burtach pasy imitujące wypukłości na burtach, z wikolu zrobiłem wypukłą nazwę na rufie (szkoda, że bez cyfraka nie pokażę efektu:(()
Wszystko oczywiście malowane pędzlem.



Pomaleńku przymierzam się do detali, więc korzystając z wolnej chwili spróbowałem powalczyć z tratwami. Zwinąłem je z plastikowej koszulki, naciągniętej na drut utrzymujący właściwy kształt. Następnie opot z cieniutkiego drucika (0,1 mm) imitujący uchwyty na burtach i dno z siateczki od wstążki do kwiatów. Pozostały wiosła i malowanie. Nie jestem ortodoksem, a uzyskany efekt całkiem mi się spodobał.
Zdjęcie na tradycyjnej jednogroszówce :)



Mam nadzieję, że chociaż niektóre detale będę mógł pokazać w trakcie produkcji.
Na koniec oczywiście postaram się o nieco bardziej profesjonalną sesję fotograficzną.

Dla tych co czekają na kolejne zdjęcia do mojego Tigera II - też go robię. Mam już sklejonych 50 ogniw (oczywiście bez malowania) +20 w 1/3 gotowych.
Jak zwykle, żadna z moich relacji nie będzie szybkościowa.
Lubię skakać od jednego modelu do drugiego. Przynajmniej nie jest nudno:)))

Post zmieniony (18-12-14 21:24)

 
14-05-05 20:57  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

QN z racji tego ze calkiem niedawno przymierzalem sie do tego modelu, zaczalem sobie zbierac w internecie wszelkie zdjecia jakie moglem (lub chcialo mi sie : )) znalezc o Simsie. Jesli cie to interesuje daj znac- mimo ze nie ma tego duzo, moze cos ci sie jednak przyda.

A jelsi chodzi o sam model- z uwaga bede sledzil ta relacje : )

pzdr- el.telc

 
15-05-05 23:17  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wlasnie koncze kleic ten model. Z checia obejrze, jak Tobie bedzie szlo.
Moja budowe traktowalem bardzo 'rekreacyjnie', wiec efekty sa... takie sobie. Nie bede chyba nawet wrzucal fotosow. ;-)


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
25-05-05 08:19  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Podczas wczorajszego spotkania QWKAK udało się zrobić Batonusowi kilka zdjęć mojego SIMSa (wielkie dzięki:)))).
Mogę więc pokazać nieco dokładniej jak wygląda kadłub tego pięknego niszczyciela.
Na początek jednak jeszcze jedno ujęcie tratwy ratunkowej.



I dalej kilka ujęć kadłuba:

Rzut oka na całość - widać początek walki z nadbudówką dziobową (jeszcze nie przyklejona i bez detali)



Dokładniejszy widok dziobu. Widać już kilka detali pokładu - polery i kluzy lin cumowniczych.



I jeszcze ujęcie od rufy - powinno być widać wypukłą nazwę okrętu zrobiną z wikolu naniesionego patyczkiem przed malowaniem.



Kolejne zdjęcia jak coś nowego skleję i uda mi się znowu znaleźć kogoś z aparatem :)).

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-05-05 10:04  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Na razie pięknie :)

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
25-05-05 13:06  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Ładnie się zapowiada !

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-05-05 13:57  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łał, skad ty bierzesz tyle czasu i checi, azeby kleic rownolegle Konigstigera i Simsa? tez tak chce : )
pzdr- el.telc

 
25-05-05 15:06  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

QN ja się przypominam o numery farb.
Mam jeszcze jedno pytanko czy przed malowaniem matowym lakierem Pactrą rozcieńczałeś go?
Druga sprawa, mówiłeś mi że malowałeś kilka warstw akryla i na to Humbrol.
Zapomniałem już, że też tak robiłem, ale z jakąś czeską farbą i miałem niemiłą niespodziankę. Na papier dałem farbę z rodziny Humbrol, na nią wspomnianą czeską akrylową i zrobił się efekt spękanej ziemi.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (25-05-05 15:08)

 
25-05-05 18:06  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Na papier najpierw Humbrol, potem Pactra - wykończenie powierzchni i do rozdzielania warstw. Żadnych niespodzianek, ale czekałem minimum 24 godziny pomiędzy kolejnymi warstwami.
Kolory (wg Humbrola):
dno - 73
burty - 145 (jasny) 77 (ciemny)
nadbudówki - 127 (jasny) 145 (ciemny)
pokład - 104

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-06-05 18:47  Re: [mini relacja] USS SIMS DD-409
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

QN spróbowałem pociągnąć kawałek poszycia matową Paktrą A48 Clear Mat i wychodzi to nieciekawie jak biały rozcieńczony kolor. Masz jakieś pomysł, u Ciebie na burtach wszystko było cacy.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024