FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-05-05 08:28  [Galeria] Fokker F VII from MM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
model pięknego samolotu komunikacyjnego i bombowego z epoki lotnictwa sprzed DC 2 :), wydany przez MM http://www.konradus.com/wsmk/f1m.php?model=mm19787

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
06-05-05 08:30  Re: [fotogaleria] Fokker F VII from MM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
model skleja się poprawnie, ale ma kilka mankamentów - żle opracowane połaczenie skrzydeł z kadłubem (należy sporo pasować), źle opracowane gondole silnikowe ( ja szpachlowałem) - oczywiście koszmarny jest też wiekowy papier

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
06-05-05 08:32  Re: [fotogaleria] Fokker F VII from MM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
model pomalowałem srebrą farbą w tym miejscu gdzie powinna być, kolor niebieski jest przetarty "suchym pedzlem", żółte skrzydła zostawiłem bez zmian - efekt oceńcie sami, zapraszam :-)
THE END

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
06-05-05 08:37  Re: [fotogaleria] Fokker F VII from MM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Łał! Bardzo chciałem kiedyś zobaczyć ten samolot w niezłym wykonaniu (ze sreberkiem) i oto jest.
Jak zapisałem się do pierwszej w życiu modelarni w Gdańsku na Przymorzu w IV klasie podstawówki, to miałem go w fazie zaawansowanej. Instruktor kazał poprawić czarnym tuszem zblakłe (lub słabo wydrukowane) oznaczenia na skrzydłach, na co bardzo się wzburzyłem :-) jak to? Poprawiać wydruk z MM?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
06-05-05 19:39  Re: [fotogaleria] Fokker F VII from MM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Tad - model może i śliczny, wykonanie trochę gorsze :)))
a co do farby- to żadna specjalna, to po prostu akrylowy lakier samochodowy w sprayu- nazwy nie podam bo w tej chwili pożyczyłem At-St do pomalowania Liberatorka, nie pamiętam też czy to był srebrny czy aluminium, raczej to drugie...
a co do sentymentów to kiedyś miałem kserówkę Fokkera F VII w wersji bombowej, też praktycznie te same siatki co MM, kupiłem lat temu z 10 od starszego pana handlującego takimi modelami w Bielsku Buałej na konkurszie - niestety - model poszedł się ....ć a nie wiem co to było za wydawnictwo i czy wogólen coś takiego było wydane ... może ktos pomoże ???

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
06-05-05 22:38  Re: [fotogaleria] Fokker F VII from MM
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A gdyby go ktos wydal jeszce raz.....

Np. AH:) Nikt by nie mial pretensji, ze silniki sa takie szczegolowe i zakryte (np w I 16). Tu by je bylo widac jak na dloni:)

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
07-05-05 10:46  Re: [fotogaleria] Fokker F VII from MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Grzegorz - gratuluję - piękny model.
Do tego - cywil - to nieczęsty temat...

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-05-05 10:53  Re: [fotogaleria] Fokker F VII from MM
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zdecydowanie robi szał! :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
07-05-05 17:05  Re: [fotogaleria] Fokker F VII from MM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

oszklenie- nic w środku kabin nie wklejałem, wiązało by się to ze zbyt dużymi na mój gust :)) zmianami modelu, a poza tym brak mi jakiejś wiarygodnej dokumentacji.
wyciąłem tylko miejsce na szybki, pokleiłem folią używaną do rzutników i pomalowałem od środka na czarno - efekt jak widać
a co do reszty komplementów, dziękuję - jest to miłe, ale sa byki -np. na fotkach widać nierówne krawędzie pomiędzy kolorami- niestety nie zrobiłem dobrego szablonu do zasłonięcia innych kolorów, i oto efekt - niestaranne wykończenie. dodtkowo in-minus widać ręcznie poprawiane literki znaków rejestracyjnych....
ale jak Wam się podoba, to............. :)))

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
07-05-05 17:19  Re: [fotogaleria] Fokker F VII from MM
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Grześ a ja mam tylko jedno pytanie:
Tyle fajniutkich modeli pokazałeś ostatnio na forum, że który opiszesz do FK#10 ??

:)

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024