FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-03-05 18:34  [relacja/galeria] Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Dawno dawno temu skleiłem Kogę Elbląską. Którą w prezencie otrzymała Asia, od tamtej pory marzy jej się żaglowiec z drewna (Te ideały piękna się jakoś przyciągają dobrze, że Aśka nie lubi galopujących koni). Broniłem się długo ale ataki były przeprowadzane ciągle a po chwilach ciszy następowały z większą siłą. Nadal trwają bo stocznia jest głęboka ukryta pod pracami nad Mosquitem.

Model nabyłem na Targach modelarskich w poznaniu. Długo się łamałem i zastanawiałem jak go wykonać. Z powodu niemożliwości zakupienia nigdzie forniru użyłem balsy o grubości 1mm. Technika jest prosta z kserowaną cześć naklejam na balsa rozcinam na pojedyncze deseczki i naklejam na drugie ksero. Po wyschnięciu kleju wyrównuje wszystko papierem ściernym i jeśli element ma być jasny to maluje go dwukrotnie półmatowym lakierem bezbarwnym

a jeśli ma mieć kolor drewna to dwukrotnie nasączam bejcą kasztanową i potem zabezpieczam lakierem(na zdjęciu jeszcze nie lakierowane).


Szkielet jest z tektury i wiele elementów bedzie papierowych malowanych na kolor mahoniu ( jeszcze nie mam pomysłu jak) dlatego pozwalam sobie ta relacje zamieścić na forum głównym.


Okna są wykonane z papieru powycinane skalpelem po wklejeniu w elementy szybki wykonam clirfixem - daje świetne efekty!


Za wszystkie uwagi i rady z góry dziękuje!
Wszystkie zdjęcia powstały dzięki uprzejmości Brewera!

Fanatyk Kartonu

Post zmieniony (06-04-05 19:10)

 
30-03-05 18:53  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
maniek   

Szkielecik mistrzostwo swiata, jak dla mnie to niejeden czołg by sie go nie powstydził.
Ale, ale gdzie są te elementy wykonane tą zagmatwaną metodą deskowania????
Czekam jak wyjdzie pływadło w z rąk twórcy fruwadeł.

08/15

 
30-03-05 20:21  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No,no ciekawie będzie , szczególnie przy układaniu paneli :-)


Teoretyk ostatnio...

 
30-03-05 21:17  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

KOSA

Pozdrawiam!
Michał

 
30-03-05 22:35  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
$niegoo 

 

do KRZYS:
cóż to za wynalazek ten CLIRFIX ??

zapomniałem dodać:
...i gdzie to to można dostać?
dzięki za info ;-)

5500664
Prawo Kociej Termodynamiki:
Ciepło przepływa z cieplejszego do chłodniejszego ciała, za wyjątkiem kota, gdzie całe ciepło przepływa do kota.

Post zmieniony (30-03-05 23:42)

 
30-03-05 23:00  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Clirfix to taki preparat do robienia szybek do 1/4cala przekątnej. Konsestencja zwykłego wikolu ale po wyschnięciu jest krystalicznie przezroczysty z bardzo naturalnym połyskiem.

Fanatyk Kartonu

 
30-03-05 23:10  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Krzyś pokaż jak toto będzie wyglądać, bo wnioskując z kształtów szkieletu wyglądać powinno zarąbiście.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
30-03-05 23:27  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Głupio tak zdradzać jak będzie wyglądać na końcu ale będę dążył do czegoś takiego http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=14099&page=1&pp=10 i takiego
http://www.old.modelarstwo.org.pl/szkutnicze/zestaw/shipyard/jachty/.
To co wygląda jak dziób to rufa :D a siatka na macie ma 1cm:D

Fanatyk Kartonu

 
31-03-05 21:08  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

HO-HO! Więcej nie powiem. HO-HO!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
01-04-05 14:50  Re: [relacja statek]Jacht holenderski XVIIIw z Shipyardu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Dziś zrobiłem mały kroczek. Drzwiczki w kajucie prowadzące pod pokład a może do jakiś szafek? Nie wiem. Może ktoś z was ma jakieś informacje o XVIII jachtach?

Praca była prosta i przyjemna:

Mam dwa ksera oryginału(lewy górny narożnik) na cienkim papierze i na kartonie. Offsetowy został wykorzystany jako baza. Kartonowy został pocięty na części składowe (prawy górny narożnik). Po ponownym złożeniu i pomalowaniu rozcieńczoną Pactrą A22 drzwiczki były prawie gotowe (lewy dolny narożnik). Dodałem imitacje klameczki i przykleiłem na ścianę.

Efekt powalający nie jest ale i tak prawie tego nie będzie widać.

Wszystkie zdjęcia powstały dzięki uprzejmości Brewera!

Fanatyk Kartonu

Post zmieniony (06-04-05 19:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024