FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
11-03-05 20:16  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kusiło mnie kiedyś, żeby do żarowki włożyć niszczyciel, hehe, ale jakoś mi przeszło. A może to zrobić tak, jak to robią goście od żaglówek w butelkach, to znaczy, zmontowac całość na zewnątrz, ale "przegubowo", na zawiaskach, wsunąć, umocowac i rozprostować?

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
11-03-05 20:52  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A wiecie , że jak się tą żarówkę wkręci do prądu to sie w drazynie światła świecą,
Najlepszym sposobem była by fotorelacja z budowy . Żarówkę mam , Tatrę mam .... cholender cyfrzaka nie mam , a na skaner kładzione to troche głupio wygląda
Ale jak skończe Akitsushimę , a niewiele zostało , szalupy maszty liny i Emilka to wezmę się z aTatrę w żarówce

 
11-03-05 20:55  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


AT-ST napisał :
> Moj A-36 mógłby co prawda nie wejść
spytam się co to jest A-36 ??

 
11-03-05 21:09  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
AT-ST vel. Jacek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

szturmowa wersja samolotu który w wresji myśliwskiej nosi nazwe P 51 Mustang :)))
free dostępny tu http://thaipaperwork.com/warbirds.html

UCZESTNIK PROJEKTU łSM - USS MISSOURI 1/100

 
11-03-05 22:30  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
RAV 

 

Jakieś 10 lat temu popełniłem Fokkera Dr.I w żarówce. Model jest wykonany od podstaw z plastiku w skali 1:132. Był to mój trzeci model tego rodzaju, po Wildze i CSS-13. Wszystkie są w żarówkach o średnicy 60 mm.



Post zmieniony (04-06-14 00:54)

 
12-03-05 18:41  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
okier   

Witam ponownie .... Kolejny dzien zmagan minal na walce z przednimi najcienszymi segmentami kadluba, kolpakiem i smiglami. Planuje zrobic wersje z otwartym podwoziem jednak jak sie przygladalem na moich arkuszach nie widac tylniego kolka ehh cos wymysle. Usterzenie pionowe i poziome juz zamontowane. Zdecydowalem ze zarowka bedzie lezec poziomo lub tak jak na zdjeciu kolegi z Fokkerkiem, w tym celu wepchnalem w ogon kadluba strune gitarowa (ta najciensza E) jest wystarczajaco sprezysta zeby utrzymac modelik w poziomie lub w wypadku lekkiego obnizenia zawsze moge zarowke zukosowac lekko do gory, jak na zdjeciu wyzej. Sama zarowke rowniez otwieralem pilniczkiem diamentowym, wystarczy rownomiernie zarysowac obwod, nie trzeba sie przebijac na wylot, nastepnie rekawiczki i okulary ochronne !! (tak tak ,bo mlodziez czyta :)) nie trzeba wkladac w to zadnej wielkiej sily i po lekkim pyk mamy rowno otwarta zarowke. Sam zapomnialem o metodzie termicznej, tak jak sie skraca rorki chemiczne lub do "wina" :) zamiast nagrzewanego drutu (drucik o malej srednicy mozna podczepic pod lutownice transformatorowa), stosuje sie np owiniecie nitka nasaczneie w denaturacie podpalenie a nastepnie wrzucenei tego do zimnej wody.... podobno zarowna powinna sie sama otworzyc. Ja nie wiem .. nie probowalem. Z tego co zaowazylem kadlub modelu ze statecznikami kolpakiem i smiglami idealnie przejdzie przez otwor w zarowce, wiec problem montazu wewnatrz ogranicza sie do przymocowania skrzydel. Sam model bedzie zajmowal zarowke tak, ze od krancow skrzydel do scian bocznych bedzie po ok 4 mm. Zobaczymy .... Pozdrawiam

 
12-03-05 20:06  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
RAV 

 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
['ZAROWKA1.GIF']

Moja metoda otwierania była "stratna" - z dwóch żarówek składałem jedną. W jednej najpierw odcinałem ostatni zwój gwintu (sam koniec). Uzyskiwałem w ten sposób dostęp do szkła od strony gwintu. jest tam długie, wąskie wgłębienie ("postument" dla drucika żarowego), w które wkładałem mały śrubokręt i lekkim uderzeniem wybijałem dziurę. Potem tę dziurę powiększałem krusząc brzegi, a na końcu usuwałem resztę gwintu, która pozostając dotychczas na miejscu zabezpieczala przed pękaniem widocznej części żarówki.

Z drugiej żarówki brałem gwint. Dzięki tej technice po zamknięciu nie widać żadnego cięcia na szkle. Jeśli dobrze zrozumiałem opis metod pilniczkowo-drucianych, one tej zalety nie mają.

 
13-03-05 14:13  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
okier   

Musze przyznac ze bardzo ladne sa te modele... wszystkie wykonane od podstaw z plastiku? Podziwiam. Moj papierzak jest juz wlasciwie skonczony, pozostalo mi tylko zamknac zarowke i juz. Wewnatrz zarowki montaz przeprowadzalem przy uzyciu cyjanoakrylu i zdecydowanie odradzam tego typu operacje, sam o tym dobrze wiedzialem ale zlekcewazylem fakt ze opary cyjanoakrylu paskudnie osadzaja sie na sciankach zarowki powodujac lekko mleczne smugi. Nastepnym razem bede madrzejszy i uzyje zywicy 5 min.ale to nastepnym razem. Wczoraj mysalem ze dostane oczoplasu wycinajac malenkie kolka, zdecydowalem tym samym ze nastepny model o ile sie wezme w garsc bedzie juz wiekszy i w wiekszej zarowce :). Zdjecie sprobuje zamiescic jak najszybciej ... albo aparat przyjdzie do mnie albo model pojdzie do niego :). Musze jeszcze wymyslic jakas ladna podstawke.

Serdecznie pozdrawiam.

 
13-03-05 14:40  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Podziwiam również Waszą precyzje w palcach Koledzy Modelarze, a nawiasem mówiąc sam Edison nie przypuszczałby zapewne do czego może jeszcze służyć jego żarówka.

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
13-03-05 15:59  Re: modele samolotów 1:300 w zarowce
RAV 

 

> wszystkie wykonane od podstaw z plastiku?

Wilga ma kadłub z drewna. Reszta to plastik. Skala jest tak dobrana, żeby model ledwo się mieścił w żarówce. Za mały model nie robi odpowiedniego wrażenia i widzowie zaczynają kombinować, czy aby nie dał się tam włożyć w całości.

Jeden ze znajomych modelarzy (zawodnik z dużym doświadczeniem) oglądając Fokkera stwierdził: "Zrobienie takiego modelu to łatwizna. Nie wiem, tylko, jak zrobiłeś tę żarówkę wokół niego". ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024