FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-04-05 09:34  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
amd   

Wczoraj kupilem. Jestem naprawde pod sporym wrazeniem. Fenomenalny start. Stosunek ceny do zawartosci przepiekny.
pzdr
amd

 
06-04-05 10:45  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


amd napisał:

Stosunek ceny do zawartosci przepiekny.
pzdr
amd
Gdybym miał pewność, że w sieci RUCH sprzedam ponad 20% nakładu, to "stosunek ceny do zawartości" byłby jeszcze lepszy ... (pamiętasz Małego Modelarza za 4,50?)
Lech

 
06-04-05 11:20  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Rzeczywiście, stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny. Ciekawy temat, szczegółowy projekt, duża instrukcja i opis... No i nareszcie ktoś pomyślał o wywaleniu linii obrysowych! A więc generalnie model bardzo mi się podoba. Lechu, napisałeś, że czekasz na uwagi krytyczne, oto więc one:

- okładka jest - jak dla mnie - słaba. Wyblakłe kolory zdjęcia, fotka jasnoszarej surówki bez żadnych oznaczeń... Nie wygląda to szczególnie zachęcająco. Jeżeli nie masz pod ręką dobrego malarza (bo umieszczanie jakichś bohomazów też mija się z celem), to lepiej byłoby chyba zamieścić np. rysunek modelu w dwóch czy trzech rzutach (tak jak w KELach lub Kartonowych Światach, w których nie było rysunku), ewentualnie zdjęcie surówki (z dorobionymi co najmniej szachownicami) na jakimś ładnym, jednolitym tle (albo może i zdjęciu, ale z lepszą kolorystyką). Logo natomiast jest proste, ale - jak na mój gust - ładne.
- raster mógłby być trochę mniejszy. Morę na cz. 75a już widziałeś. :)
- no i ten karton - sam nie wiem. Jeżeli była możliwość użycia srebrnej farby, to być może lepiej by wyglądał druk srebrnym na niekredowym kartonie (jak w KELach albo - zdaje się - Hayabusie od Hala)? Taki druk jest taki szaro-srebrny, chyba byłby niezły... Jeżeli nie mozna było użyć srebrnego, to kreda chyba mi odpowiada, bo i tak lakierowałbym go na błysk, a to (w przypadku mojego lakieru akrylowego ;) ) jest trudniejsze na zwykłym kartonie. Trochę kiepsko na nielakierowanej kredzie wyglądałyby tylko czerwone pola szachownic, które błyszczą się bardziej niż reszta modelu.

I jeszcze taki detal - w angielskim opisie polskie nazwiska i nazwy nie mają polskich liter - czemu? To nikomu nie przeszkadza, a np. mnie osobiście ;) bardzo denerwuje; robi mi się niedobrze, kiedy widzę na lotnisku w Rębiechowie wielki napis LECH WALESA AIRPORT, czy jakoś tak - ja o żadnym Walesie nie słyszałem, może to jakiś książę Walii? Na miejscu Wałęsy nieźle bym się wpienił. Co innego przeca, kiedy obcokrajowiec pisze polskie nazwisko (może nie znać polskich liter), a co innego, kiedy robi to Polak. Poza tym gdybym był na miejscu czytającego np. Brytyjczyka, to wolałbym widzieć te nazwiska w pisowni oryginalnej, a nie uproszczonej (i może żyć w nieświadomości, że znam złą pisownię).

 
06-04-05 11:32  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Swiger tylko żaden obcokrajowiec nie wie kto to jest Wałęsa....w przeciwieństwie do Walesy (ksiecia Walii).. w tej kwesti zatem jestm za pisownia w systemie znaków charakterystycznych dla danego języka....

 
06-04-05 11:41  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Za wszystkie uwagi dziękuję i je przyjmuję - szczególnie te dotyczące pisowni! Co do papieru i sposobu druku, to do dzisiaj nie jestem przekonany jak byłoby najlepiej. Problem polegał na tym, że zdecydowałem się na model "bez malowania" i (co tu dużo gadać) przy zupełnie zerowym doświadczeniu w zakresie przygotowywania druku. Z tych powodów obawiałem się ryzyka drukowania srebrną farbą. Tym bardziej, że oryginalny samolot nie był bardzo błyszczący. Malowanie to osobny wielki temat, tak samo jak rodzaj użytego kartonu. Byłbym wdzięczny za przykłady kartonów, które najbardziej odpowiadały sklejającym modele.
Okładka: nie potrafię malować, a otrzymane projekty zupełnie mi nie odpowiadały (a czas jak zawsze naglił !!!) Do drugiego numeru zamówiłem "okładkę malowaną" - myślę, że sprosta oczekiwaniom (przynajmniej moim). Jeszcze raz dziękuję za uwagi. Można również wszelkie uwagi kierować na lech.kolodziejski@modele-kartonowe.com
Lech

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (06-04-05 11:50)

 
06-04-05 11:59  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
Jurek   

A moze by tak ktoś napisał JAKA TO SKALA.
Serdeczne dzięki dla Wydawcy, nareszcie coś polskiego i temat niebanalny.
Mnie się marzy R-XIII, albo P-11a np. w malowaniu 113 Eskadry.
Jurek

 
06-04-05 12:13  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jurku, oczywiście, że najbardziej słuszna i właściwa, czyli 1:33. Mogę go jutro przynieść na spotkanie, to sobie go z bliska obejrzysz :)

 
06-04-05 12:17  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Swinger napisał:

> Co innego przeca, kiedy obcokrajowiec
> pisze polskie nazwisko (może nie znać polskich liter), a co
> innego, kiedy robi to Polak.

Z drugiej strony obcokrajowiec nie wie co to za literka "Ł" czy "Ę", a ten napis jest właśnie dla "obchch", nie dla polaków ;o)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
06-04-05 12:47  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
amd   

Gdybym miał pewność, że w sieci RUCH sprzedam ponad 20% nakładu, to "stosunek ceny do zawartości" byłby jeszcze lepszy ... (pamiętasz Małego Modelarza za 4,50?)

Pamietam. :-)
Co do rozprowadzania - szukalem go w sieci Kolportera, mieli tam Answerowatego Spita, Halinskiego Macchi (w innym byla tez ta wloszczyzna z Answ), natomiast tego akurat nie. Nie latalem za nim jakos specjalnie, po rpostu zagladalem do kiskow po drodze, do Empiku. Kupilem w przejsciu podziemnym kolo dworca w Gdansku - przez przypadek. Dystrybucja faktycznie jako tako. Ale moze to tylko "klopoty niemowlectwa" ?
Generanie bylem mile zaskoczony, bo porownujac inny samolot w tej samej cenie roznica bila w oczy.
Ale zamkne sie zanim uslysze litanie nt. jak trudno wydawac w Polsce kartonowki i w ogole jak bardzo jest to dzialanosc charytatywna ...
pzdr
amd
Wlasciwie to mam pytanie. Masz moze w planach Canta ? :-)

 
06-04-05 13:23  Re: Zapowiedź pierwszego numeru CardPlane
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości



Co do Canta ... narazie nie ma go w planie, ale to nic nie znaczy. Samolot jest bardzo atrakcyjny (mam nadzieję, że obaj mówimy o "Polskim Cancie"); kiedyś wykonałem jego model w skali 1:33 w wersji lądowej - był ozdobą mojego "lotniska".
Lech

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024