FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-03-05 12:10  [Technika] Drabinki w skali 1/200 dla ubogich
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dlaczego taki tytuł? Ponieważ dla mnie elementy foto są stanowczo za drogie (a raczej mam za mała pieniążków co miesiąc), dlatego wiele elementów w modelach próbuje wykonać sam (nawet kosztem ich gorszego wyglądu).

Podstawowy materiał na drabinki to siatka zakupiona w markecie Praktiker. Podobno jej właściwe przeznaczenie to wzmacnianie spoin przy renowacji ścian (jeśli występuje jakieś pęknięcie itp.). Wykonana z niewiadomego materiału, jest BARDZO mocna i jak widać na zdjęciach ma ciemnoszary kolor (na fotce ze szpilką jest pomalowana pod kolor Prinz Eugena). Rozstaw oczek pasuje w miarę do skali 1/200, czego nie można powiedzieć o grubości - niestety. Kolejna ważna sprawa… po jej rozcięciu na paseczki zwijają się niemiłosiernie w spiralkę - to duży minus. Myślałem początkowo, że da się ją nasączyć cyjanopanem, ale lipa, klej w ogóle w nią nie wsiąka i oczywiście nie usztywnia. Zatem postanowiłem wklejać druciki, które całkiem fajnie kształtują całą konstrukcję. Dodatkowo po naklejeniu na nadbudówkę mamy zachowany niewielki dystans od ściany.

Oczywiście jak każda siatka, oczka są robione poprzez przeplatanie "nitek" więc szczeble są również poukładane trochę nierówno (tzn. jeden nad pionową "poręczą" a drugi po). Ale zapewniam, że patrząc na model z około 40 cm tego praktycznie nie widać (albo lepiej - ja nie widzę).



I to chyba wszystko. Aha - cena. Za kawałek około metr na 0,5 zapłaciłem jakieś 6 złoty (ponad rok temu). Starczy na wszystkie modele jakie mam w kolekcji :-)

Jeszcze jedno, fotografia z nadbudówką robiona celowo pod pewnym kątem uwidacznia dość wyraźnie ta nierównomierność rozkładu stopni. Ale tak jak pisałem powyżej - patrząc na element nawet z niewielkiej odległości jak dla mnie jest OK.

pzdr
Kemot

 
03-03-05 12:36  Re: [Technika] Drabinki w skali 1/200 dla ubogich
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiesz, zrobiłeś jeden błąd. Kupiłeś siatkę plecioną. Ale są też siatki z PCV zgrzewane. Efekt wykonania drabinek jest widoczny na moich zdjęciach Richelieu. Z tą siateczką jest dużo mniej problemów.
Moja technika wykonywania drabinek była niemal identyczna

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
03-03-05 12:49  Re: [Technika] Drabinki w skali 1/200 dla ubogich
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dzięki Irek, ale z Tobą to najchętniej pogadam o domowym trawieniu miedzi... przy najbliższej okazji :-)

pzdr
Kemot

 
03-03-05 15:14  Re: [Technika] Drabinki w skali 1/200 dla ubogich
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

jeśli wybierasz się do Lublina, to możemy pogadać już jutro ;)

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
03-03-05 16:23  Re: [Technika] Drabinki w skali 1/200 dla ubogich
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

No no nieźle
całkie mi się też te relingi podobają...

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-03-05 16:32  Re: [Technika] Drabinki w skali 1/200 dla ubogich
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

do Lublina niestety nie jade :-(

Jesli mozesz to podeslij mi fotki drabinek z Richelieu. Za pierona nie moge znalezc ich na forum



relingi wojtas.r powiadasz....

pzdr
Kemot

 
03-03-05 16:58  Re: [Technika] Drabinki w skali 1/200 dla ubogich
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Cóż.... nie mam zbliżeń na te drabinki, ale poniżej jedyne zdjęcie, na którym będzie to YAKO-TAKO widać

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024