FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-02-05 00:19  [Relacja] M151A2 MUTT & Trailer
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Wreszcie mogę skleić Mutta. Na ten moment czekałem bardzo długo. Z tytułowym modelem zetknąłem się na bardzo krótko i to dosłownie, chyba już w roku 1994. Nie pamiętam już dokładnie. Pożyczyłem go na jeden dzień od brata w celu „oczywistym” i jak to czasem złośliwy los potrafi sprawić: zgubiłem go po kilku godzinach. Jak nie trudno się domyśleć zebrałem niezłe cięgi od brata za moją niefrasobliwość. Model w owym czasie rarytas ( dzisiaj chyba też ). Obiecałem sobie i jemu, że go wytrzasnę choćby z podziemi, no i po dziesięciu latach z okładem udało się.
Mutt wydany został przez wydawnictwo AGWIPO i był to jedyny ich model. Ja przynajmniej nic nie słyszałem o innych. Rok wydania – nie znany. W przybliżeniu 1994. Może któryś z forumowiczów coś wie na ten temat. A może projektant ?
Autorów opracowania jest dwóch: Dariusz Gołdyń i Piotr Mazurek. Informacja podana za WSMK
Już na pierwszy rzut oka model zachęca do sklejenia. Do zbudowania mamy zestaw: auto czyli FORD M151A2, przyczepka i kilka dodatków w postaci moździerza ( ale nie pytajcie mnie jakiego bo się na tym nie znam ) skrzynka na amunicję, kanistry na paliwo, łopata i coś tam jeszcze. Wszystko rozrysowane na czterech arkuszach A3.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie brakuje w opracowaniu jakiejkolwiek instrukcji opisującej budowę modelu. Być może istniała kiedyś w postaci dodatkowej wkładki, która gdzieś tam się po drodze zagubiła. Brak opisu rekompensują za to rysunki montażowe na tyle dokładne, że nawet mało doświadczony modelarz powinien dać sobie z klejeniem radę.
Brakuje mi trochę kolorów. Model jest opracowany w zasadzie tylko w dwóch: czarnym – kreski i szarozielonym – wypełnienie. Szkoda, że nie został wydany w kolorach pokazanych na okładce.
Jako, że jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się skleić modelu w całkowitym standardzie tak więc i ten będę chciał co nieco od siebie poprawić. Prawdopodobnie postępy w pracy nie będą imponujące gdyż równocześnie dalej będę kleił Honkera
Pierwsze cięcie nożyczkami czyli inauguracja w najbliższy weekend.

CDN……

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
10-02-05 02:30  Re: [relacja] M151A2 MUTT & Trailer
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Woytek, szczerze chcesz to pociąć 8-)
Qrde 4 arkusze A3 na takie maleństwo.
A coś więcej pewnie napisze PM, sam jestem ciekaw, bo w żuciu tego nie widziałem.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
10-02-05 07:54  Re: [relacja] M151A2 MUTT & Trailer
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Woy-tek,
Jeśli chcesz instrukcję z rysunkami to daj znać. Mogę ci podesłać skany.
Michał

 
10-02-05 11:41  Re: [relacja] M151A2 MUTT & Trailer
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o http://www.konradus.com/forum/read.php?f=11&i=2751&t=2748 ;-)

Pozdrawiam!
Michał

 
10-02-05 22:38  Re: [relacja] M151A2 MUTT & Trailer
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

MichaIR jak możesz to podeślij mi instrukcję. Rysunki montażowe mam. Z góry dzięki. Namiary znajdziesz w profilu.

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
14-02-05 00:48  Re: [relacja] M151A2 MUTT & Trailer
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

MichaIR - dzięki instrukcja dotarła. Nie spodziewałem się jednak, ze będzie aż taka prosta. Moim zdaniem powinna być bardziej szczegółowa. No ale to może zgubne przyzwyczajenie z MM-ów.

Zgodnie z zapowiedią prace nad modelem ruszyły. Nietety chwilowo bez zdjęć. Sklejoną mam już praktycznie całą bryłę nadwozia. Jako, że instrukcja ogranicza się do bardzo niewielu wskazówek postanowiłem kleić model zgodnie z numeracją części. I tak po kolei powstały: płyta podłogowa, nadkola przednie i tylne, burty boczne, i deska rozdzielcza. Do tej pory budowa nie nastręczyła żadnych truności poza jedną. Sposób montażu ( patrz gięcia ) cz.nr 2 czyli deski rozdzielczej jest dość skomplikowany i nie wynika jednoznacznie z rysunków montażowych. Zajęło mi to na prawdę sporo czasu, ale w końcu udało się rozgryźć problem. Przez moment myślałem nawet o poważnym błędzie projektanta, ale po dokładnej analizie cz. nr 2 i innych części z nią "współpracujących" oraz rysunków doszedłem do tego jak należy ją skleić.Okazało się,że pasuje doskonale. Teraz czekają mnie elementy ramy i zawieszenia. Aha dość ciekawie rozwiązany jest sposób klejenia kół. Ale o tym później.

CDN...


P.S. W związku z ostatnimi wydażeniami na Forum chcę oświadczyć, iż ta relacja ma na celu tylko i wyłącznie prezentację budowy modelu, a nie dyskredytację autora projektu. Z takim zarzutem już się spotkałem i stanowczo temu zaprzeczam. Relację będę starał się prowadzić obiektywnie z nadzieją, że i projektant w przypadku moich wątpliwości również weźmie w niej czynny udział.

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
21-02-05 21:59  Re: [relacja] M151A2 MUTT & Trailer
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 



Post zmieniony (06-12-10 22:09)

 
11-05-05 00:27  Re: [relacja] M151A2 MUTT & Trailer
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Miało być jutro, a zrobiło się za trzy miesiace :D Jeśli ktoś pomyśli, że się w tym czasie obijałem to niech zaglądnie tutaj Prace powoli jednak postepują do przodu. Oto efekt ostatnich dwóch dni. Karoseria praktycznie jest już kompletna. Następny etap budowy to zawieszenie i koła.


Post zmieniony (08-01-11 23:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024