FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-01-05 20:04  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wały napędowe są z patyczków pomalowanych Humbrolem do polerowania. Moim zdaniem ta farbka jakkolwiek trudna w malowaniu daje super efekt, sami oceńcie.
Ochraniacze śruby starałem się dobrze odwzorować. Ochraniacz z wycinanki był wysoce niezadowalający. Na drugim zdjęciu ochraniacz w trakcie prac a na ostatnim zdjęciu ukończony.



Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (15-10-08 15:51)

 
26-01-05 20:20  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Panczo! Generalnie malowanie widoczne na zdjęciach to malowanie wstępne. Rozmaitość kolorów materiałów użytych w modelu powoduje, że nie widać nierówności, rys itp. itd. Dlatego na samym początku babram byle jak pędzlem. Jak już poprawię to i owo to duże powierzchnie maluję aerografem (podróbka Iwaty ), bo kadłub ma 1,07 m i malowanie pędzlem dałoby smugi. Jednak zabawa z aerografem jest trudna, dysza się często zapycha, a to bluzga grubszymi kropkami, po prostu brak wprawy. Już niedługo pokażę zdjęcia całego wymalowanego (aerografem)kadłuba.

Dalej rufa na tapecie. Tym razem szyny zrzutni bomb głębinowych i przymiarka do bulaji.




Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (15-10-08 15:53)

 
26-01-05 20:22  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...witaj;)
jhradca...obserwuje Twojego Wicherka na Kworku;) i strasznie mi się podoba;))))

...i wogóle wspaniały kadłub;)))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
26-01-05 20:24  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Czad 110 % - takie lubię

i tak trzymać !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
26-01-05 20:25  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

A teraz kotwice. Miały być kotwice z ruchomym trzonem, ale ze względu na wypadek, robiłem je w łóżku i niestety skapnął mi do jednej cyjanoglut, więc zalepiłem i drugą. To i tak byłaby sztuka dla sztuki bo nie będzie tego mozna wykorzystać. Ostatnie zdjęcie to kotwica zapasowa, której w wycinance od AH nie było.



Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (15-10-08 15:56)

 
26-01-05 20:26  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

:)))))))))))))))))
Patrzę na jednym forum, na drugim i ciągle nie mogę wyjść z podziwu. Będę chyba niedługo chciał zrobić jakiś malowany niszczyciel w 1:200, trochę go waloryzując i ta relacja tylko mnie w moich ambitnych planach utwierdza.
Nawet zacząłem już zbierać zdjęcia USS SIMS (ale poczeka do skończenia tego co poniżej).
Mam nadzieję, że uda mi się choć w części uzyskać coś podobnego do twojego WICHERKA.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-01-05 20:47  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Witam, cieszę się, że zaglądacie na KnW. Niektóre pyskówki (czy raczej postówki) na KnW podobno odstręczają niektórych modelarzy i wiem tylko o tych co się wpisują. Miło zatem będzie wiedzieć, kto jeszcze mi kibicuje.

I ostatnia trójka zdjęć. Kominy były dla mnie sczególnie ważne i trudne w wykonaniu. Trudne bo nigdy nie robiłem takiej druciarni (relingi w okrętach robiłem ze szpilek i nitki) a dodatkowo leżałem w łóżku i miałem troszkę ograniczone możliwości. Nadto kołpaki z wycinanki od AH były nieproporcjonalnie małe i trzeba było je powiększyć. Zrobiłem to poprzez powiększenie na ksero (na szczęście mam w domu urządzonko wielofunkcyjne)oryginalnych kołpaków a następnie lekką zmianę kąta ich ścięcia.

Wycinanka od AH jest od początku modyfikowana w oparciu o Plany Modelarskie. Mam szczęście, że AJ-Press wydał cz.I monografi o Wichrze i Burzy (która już do mnie jedzie), bo od początku miałem problem z inną niż PM dokumentacją (za mało i niebyt dokładna).

Następne zdjęcia będą aktualne.

Pozdrawiam wszystkich.



Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (15-10-08 16:06)

 
26-01-05 21:20  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

..kurcze...naprawde ładne;))))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
26-01-05 21:23  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witaj! Zawsze miło popatrzeć na dobra robotę.

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
26-01-05 22:39  Re: Wicher 1:100(skrót relacji z KnW)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ojojojoj! naprawde milo popatrzec!!!!!!!! Daj czadu! (ta oslona nad sruba-nie wiem jak to sie nazywa- najbardziej mi sie spodobala, tu widac bardzo odbra modelarska reke!)

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024