FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-01-05 22:16  [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Oto model Corsair F4U1A z wydawnictwa GPM w opracowaniu Rafała Ciesielskiego.



Rozpocząłem nowy wątek choć wiem, ze nie dawno MBig przegryzł temat. Będę starał się dorzucić więcej informacji, które mogą sie przydać innym w budowie. Pierwsze zdjęcia robiłem jeszcze niezniszczalną kamerka internetową, ale od momentu kabiny obiecuję, że będa lepsze. Na pierwszych fotkach widnieje fragment szkieletu karpusu. Częśc W5 (zagięta wręga) trzeba porządnie załamać, żeby spasowała. Elementy W11 i W3 dobrze jest wyciąc z lekkim (ok 0,5 mm) nadmiarem by później zeszlifować pod kątem. Miejsca łączeń zalałem superglutem jak zalecał autor. Bardzo dobrze usztywnia choć osobiście poleciłbym zalewać tylko miejsca samych wpustów łączeń, resztę wikolopodnym bo szkoda kleju (sam popełniłem to marnotrawstwo)



cdn.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

Post zmieniony (17-09-08 21:46)

 
24-01-05 22:23  Re: [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1




Co do rur wydechowych (o czym wspominał MBig) to absolutnie miał rację. Wnęki najlepiej wczesniej wkleić do poszycia kadłuba nie do wręgi -polecam dobrze przymierzyc przed sklejeniem. Żeby rurki utrzymać w odstepie, z fragmentu wyciętego z poszycia w miejscu rur - zrobiłem stelarz. Wyciąłem otworki w miejscach zaznaczonych i wkleiłem w nie rurki tak by było to niewidoczne. Całość umieściłem we wnękach.

cdn.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

Post zmieniony (17-09-08 21:38)

 
24-01-05 22:28  Re: [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1



Jeżeli potem komus nie udało sie długo uformować owalnego zakończenia korpusu to niech się nie martwi, męczyłem sie z tym całe popołudnie. Szkopuł tkwi w uformowaniu. Jesli komuś uda się okleić wręgę W3, a następnie wcisnąć całość bez szwanku do korpusu to ma u mnie Browarek. Ja zrobiłem to odwrotnie -najpierw okleiłem uformowanym elementem na korpusie, apotem wkleiłem wręge W3. I też się namęczyłem. Sporo trzeba główkować przy tym modelu. Za to frajda jest większa.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

Post zmieniony (17-09-08 21:34)

 
25-01-05 00:09  Re: [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

Zapowiada się kolejny super modelik, będe z ciekawością tu zaglądał i kibicował:)))
Pozdrawiam!!!

..:: Micz ::..

 
25-01-05 00:18  Re: [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

No szybko się obrabiasz z tym Corsairem. Zapowiada się nieźle. Będę tu zaglądał częściutko ; ). Powodzenia!

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
25-01-05 00:40  Re: [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
Stupalczasty 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

... No myślałem Jawka, że już nigdy nie zaczniesz tej relacji . No i prszę miła niespodzianka, fajnie ci idzie trzymam kciuki...
A tak wogóle do czego służą orczyki kleje samoloty, a nie wiem do czego służy ten przyrząd. Może mnie ktoś oświeci????

 
25-01-05 07:57  Re: [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No no no - nieźle sobie poczynasz :) Dopisz mnie do grupy kibiców i oglądaczy - wprawdzie nie moja działka ale popatrzyć zawsze miło :).

PozdrawiamKojak

 
25-01-05 08:43  Re: [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Mnie też ! Obowiązkowo ;-)


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
25-01-05 09:58  Re: [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejne arcydzielo powstaje ... :) i to na naszych oczach

pozdrowionka dla Jawki

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
25-01-05 09:58  Re: [Relacja] F4U-1A Corsair z GPM
Stupalczasty 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

to co odpowie mi ktoś na moje pytanie???

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024