FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-01-05 10:48  [Technika] deski na pokładzie
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Natchniony tym pomysłem postanowiłem spróbować.
Użyłem cienkiej (ok 0.15 mm) samoprzylepnej okleiny. Deski mają wymiary 24x1 mm.
Zdj. 1 to kawałek pokładu wyklejony paskami. Na zdj. 2 pokład wysmarowany czarną suchą pastelą i przetarty z grubsza papierowym ręcznikiem. Zdj. 3 to efekt końcowy po przeszlifowaniu drobnym papierem ściernym.
Co prawda szpary między deskami w rzeczywistości nie są takie olbrzymie jak to wygląda na zdjęciach, ale i tak cały pokład będę musiał wykleić co najmniej tak równo jak mi się udało na 1/4 powierzchni testowej ;-)
Najważniejsze - szerokości desek muszą być idealnie równe. Do testu kroiłem trochę "na oko" i wyszło dość paskudnie.

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-01-05 11:07  Re: [technika] deski na pokładzie
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Podziwiam wytrwałość i upór :):)
Nie wiem czy to wina aparatu czy też tak faktycznie jest ale w niektórych miescach klepki wygladają jakby ciut odstawały od innych (na grubość) a może to wina zbyt słabego docisku podczas klejenia? Moze wystarczy pokład (jeżeli jest w wersji płaskiej) przyłozyć szybą i obciązyć odpowiednio na noc.

PozdrawiamKojak

 
24-01-05 11:07  Re: [technika] deski na pokładzie
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ciekawie to wygląda , ja sam trochę boję się to zacząć i zastanawiam się czy w moim Uszakowie zrobić deskowanie czy po prostu położyć fornir , bo perspektywa mikro-paneli na 85 centymetrach pokładu wydaje się lekko nużąca :-)


Teoretyk ostatnio...

 
24-01-05 11:20  Re: [technika] deski na pokładzie
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kojak
Trochę wina aparatu (wyolbrzymił wszystkie cienie) ale rzeczywiście nie tylko. Jeśli chodzi o dociskanie to odbyło się tylko "walcowanie na zimno" przez miękki karton. Ale na szybę nie wpadłem! A wygląda na to, że zadziała ;-)
Ssebitro
To co widać na zdjęciu ma wymiary ok. 16/4,5 cm. Cała robota łącznie z nacinaniem (fakt, że trochę niedokładnym) zajęła ok. 2 godzin. A jeśli chodzi o wycinanie desek to kolega podpowiedział mi ciekawy pomysł - ploter tnący.

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-01-05 12:53  Re: [technika] deski na pokładzie
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Tak , tak Smoku :-) tylko ja to ten ploter tnący będe musiał zklecić z jakichś metalowych linijek, a potem obmyśleć jak to wkleić na "flaying deck" żeby się nie zwichrował :-/ bo mam co do tego jakieś poważne obawy....

A to próba pokładu do "Oslabji"???


Teoretyk ostatnio...

 
24-01-05 13:42  Re: [technika] deski na pokładzie
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Pisząc "ploter tnący" miałem na myśli normalne profesjonalne ustrojstwo, które bywa w punktach gdzie drukują i wycinają (właśnie takim czymś) na foliach. Dla nich to by było minuta osiem wg przygotowanego obrazka. Problem tylko w kosztach. Boję się, że jak usłyszę cenę to mi znacznie wzrośnie motywacja to samodzielnego dłubania :-))
A pokład owszem, dla Oslabji...

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-01-05 22:51  Re: [technika] deski na pokładzie
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Cena ceną tylko żeby nie poprosili o badania psychiatryczne :-)))


Teoretyk ostatnio...

 
25-01-05 09:03  Re: [technika] deski na pokładzie
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dobry pomysł!
Możnaby to podciągnąć pod "element terapii" i może jeszcze zniżkę bym wydębił...

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
25-01-05 09:44  Re: [technika] deski na pokładzie
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Cytuję (autor pomysłu chyba się niedługo pojawi na forum):

Takie deseczki to "makaron" jaki robi niszczarka do papieru typu "cross-cut" jeśli dobrze pamiętam.
Wystarczy znaleźć odpowiednią niszczarkę w jakimś sklepie biurowym i poprosić o możliwość wypróbowania.
Powinno się udać.


Mam nadzieję, że znajdę niszczarkę tnącą na paski 1 mm, i że się toto nie porozkleja ale dla większych skal to chyba niezły pomysł.

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
25-01-05 10:16  Re: [technika] deski na pokładzie
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Sprawdziłem i niestety nie dla mnie deski z niszczarki :-(
Przede wszystkim przygotowując "deski" tylko nacinałem okleinę zostawiając papierowy podkład cały (właśnie tak byłoby na ploterze) a potem odklejałem kolejne paski i przenosiłem na pokład. Spróbowałem wyciąć pasek 1mm luzem - skręca się i trochę rozwarstwia.
Ale myślę, że dla większych dech ciągle warto spróbować.

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024