FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
22-01-05 19:23  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dziś dorobiłem ostatnie z "gadżetów" - lusterka i reflektory - oba elementy zostały podrasowane, lusterka otrzymały "lusterka" , zaś reflektory odblaski. Niestety, aparat muszę pożyczać, więc na razie prezentuje okropny skan moich ostatnich dokonań ( skaner potrafi nieźle zdeformować "fotografowany" model, ale z drugiej strony moje wykonanie też do perfekcyjnych nie należy :) )



Na "deser" zostawiam sobie wykonanie sześciu sympatycznych kółek szprychowych.

ps. dzięki za komplementy, ale dopiero na zdjęciach przekonałem się jak bardzo niektóre źle wyglądają, różne szpary, krzywo wycięte otwory, itp.

http://messer.cba.pl

Post zmieniony (22-01-05 19:24)

 
22-01-05 22:52  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

messer rzekł: skaner potrafi nieźle zdeformować "fotografowany" model, ale z drugiej strony moje wykonanie też do perfekcyjnych nie należy

Też bym chciał tak "mało perfekcyjnie" kleić.

Pikna robota - czekam na więcej

Pozdrawiam

CinekZ

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
25-01-05 14:08  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
Daniel_1994 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

witam
Wspaniale messer model wyglonda super.

Modelarstwo to świetna sprawa.

Post zmieniony (25-01-05 14:09)

 
25-01-05 20:15  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nieźle Messerku nadziobałeś się.:))
Ja raczej odszedłbym od kartonowej ortodoksji i zrobił te szprychy z drutu.
Prywatnie więcej uwagi zwracam na efekt niż na materiały (ale staram się robić wszystko samemu a nie z gotowców), ale modelik masz zrobiony zajefajnie.

Przy okazji, nie wiesz kiedy następne spotkanie na Chocimskiej?
Obejrzałbym na żywo:-)

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-01-05 20:27  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kombinowałem na początku z drutem, ale nie wychodziło to najlepiej, może moje podejście nie było właściwe. Pomyśle jeszcze o tym. Na razie kombinuje jakby tu poprawić wygląd samych opon, żeby nabrały więcej krągłości, zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Jak coś zmajstruje, to nieomieszkam pokazać.

W kwestii spotkania na Chocimskiej, to nie wiem nic, trzeba chyba rzucić propozycje w kalendarzu i tyle :)
Peżocika chętnie na spotkanie zabiore, Horcha też moge wziąść :)

 
28-01-05 00:38  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wziąłem na warsztat koła. Po namyśle stwierdziłem, że jeszcze raz spróbuje wykonać szprychy z drutu, i o dziwo wyszło!! Co prawda to, co jest widoczne na skanie, to kolejne "prototypowe" koło w mojej relacji i jego wygląd, powiedziałbym jest odrażający. Jednak na jego przykładzie widać, że sie da. Obecnie jestem jeszcze na etapie ułatwiania sobie składania do kupy szprych z drutu, pewnie skończy się na jakimś wymyślnym szablonie. Obok widać 6 gotowych kół, po pierwszym malowaniu, czekających już na oszprychowanie.
Dodatkowo, dla porównania - poprzednia wersja koła ze szprychami kartonowymi



http://messer.cba.pl

 
28-01-05 00:47  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Chciałbym pokazać jeszcze zakres modyfikacji, jakie wprowadziłem podczas budowy kół.:



Rysunek przedstawia przekrój koła ( fragment instrukcji z modelu). Element zaznaczony na czerwono, to pasek, jaki wkleiłem wewnątrz koła, aby ułatwić sobie pozycjonowanie szprych ( zaznaczone na żółto).Elementy zaznaczone na niebiesko, tworzące bok koła, zostały przeze mnie usunięte i zastąpione jednym elementem, zaznaczonym na zielono. Według mnie, dzięki temu zabiegowi koła wyglądają bardziej naturalnie ;-)

 
28-01-05 09:55  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tak się zastanawiam, czy nie lepiej byłoby zrobić tych oponek jako pełne z tektury. Obrobić z grubsza nożem, papierem ściernym, cyjanopan i kolejny szlif. Tłoczenie jednak daje załamania. Więcej zabawy, ale i efekty może byłyby ciekawsze (a dalej byłby to karton).

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-01-05 12:19  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

No i uległem sugestii, zrobiłem kolejne prototypowe koło (niedługo liczba prototypów przekroczy produkcje seryjną) i nawet coś z tego wyszło. Z tym, że dorabiam z krążków tektury jedynie te elementy, które poprzednio tłoczyłem z jednego kawałka kartonu. Środek koła zostaje ten sam. Teraz przede mną do wycięcia w sumie 48 kółek z tektury, bez cyrkla Olfy sie chyba ostro namęcze. Ale odwrotu nie ma...

 
28-01-05 13:55  Re: [relacja] Peugeot 1918 - Kartonowe Hobby
wloczyk 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jeśli ośmielisz się dorobić biżnik na tych kółkach, to zastrzelę sie własnym modelem Tygrysa i będziesz miał na sumieniu brata_w_modelarstwie :p

Krótko mówiąc - podziwiam. Zwłaszcza cierpliwość. Po skończeniu relacji bedziesz mógł zrobić dioramę "Peugeot 1918 w składzie ogumienia..."

Hmm, a może zrobisz wersję jak dla T-34 w warunkach bojowych: każde koło inne?

na tapecie: BA-64, Golden Hind, Land Ironclad (na podst. H.G.Wells'a), Caterpillar P-5000

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024