FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-01-05 09:14  [Relacja] Okręt ''Wodnik'' - cz.1
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Witam wszystkich Konradusowców.
Mam na Forum Kartonwork relację z budowy żaglowca „Wodnik” (MM z 2004 roku). Widzę, że część kolegów prowadzi równoległą relację na obu Forach. Zastanawiałem się, czy jest sens prowadzenia tej samej relacji w dwóch miejscach. Jedynym rozsądnym wytłumaczeniem jest to, że posty niektórych osób pojawiają się tylko na jednym Forum a na drugim nie. Nie wiem, czy jest tego jakaś przyczyna. Okaże się. Drugim powodem jest to, że na tym Forum chyba nikt nie prowadzi relacji z budowy tego żaglowca. Z góry dziękuję za życzliwość i wsparcie.

Moja budowa bardzo się ślimaczy, ponieważ w modelarskim fachu jestem początkującym praktykantem i jest to mój pierwszy trudny model. Poprzednio skleiłem kilka latarni morskich z GPM z synem. Jemu chwilowo (?) przeszło a mi zostało. Sklejam „Wodnika” od 2 miesięcy. W skrócie opiszę co zrobiłem do tej pory. Gdy zaczynałem sklejać nie znałem jeszcze piankowej metody Bundy’ego, więc szkielet okleiłem paskami papieru i na to położyłem szpachlę samochodową. Po wyszlifowaniu przykleiłem na to paski poszycia. W tym modelu paski są przyklejane inaczej niż zwykle, tzn równolegle do osi statku. Aby zmniejszyć niedokładności każdy pasek został przecięty na pół i dopiero naklejony.
Potem przykleiłem część rufową. Jednak okazało się, że prawa burta została naklejona o 2 mm za wysoko i zdecydowałem się element z rufy trochę podciąć aby wyrównać brązowe części poszycia. Ponieważ nie mam dostępu on-line do Internetu zazwyczaj zaglądam tutaj raz dziennie. Proszę więc o wyrozumiałość co do odpowiedzi na ewentualne pytania. Odpowiadam z lekkim „poślizgiem”. Po tym dość długim wstępie przedstawiam kilka zdjęć z budowy:




 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja] Okręt ''Wodnik'' - cz.1  nowe
Syzyf 17213 18-01-05 09:14
 Re: Okręt "Wodnik" - relacja  nowe
Batonus 734 18-01-05 09:24
 Re: Okręt "Wodnik" - relacja  nowe
Syzyf 716 18-01-05 09:34
 Re: Okręt "Wodnik" - relacja  nowe
PiotrK 579 18-01-05 12:13
 Re: Okręt "Wodnik" - relacja  nowe
Student 558 18-01-05 15:09
 Re: Okręt "Wodnik" - relacja  nowe
woy-tek 569 18-01-05 19:15
 Re: Okręt "Wodnik" - relacja  nowe
Syzyf 560 19-01-05 09:25
 Re: Okręt  nowe
Kojak 723 19-01-05 09:32
 Re: Okręt "Wodnik" - relacja  nowe
woy-tek 531 19-01-05 21:15
 Re: Okręt "Wodnik" - relacja  nowe
Syzyf 565 20-01-05 09:29

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024