FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-12-04 08:36  [Relacja/Galeria] IJN Matsu
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dzięki uprzejmości Batonusa mogę zaprezentować zdjęcia "produkcyjne" robionego właśnie japońskiego niszczyciela MATSU. Zdjęcia robione w czasie spotkania Warszawskiej Sekcji Konradusowej.

Matsu - widok od dziobu
Matsu - widok góra/tył
Matsu - tylny maszt z radarem

Zdjęcie tynego masztu to już produkt mojego skanera i niestety nie oddaje poprawnie kolorystyki. Lepsze zdjęcia pojawią się w miarę dostępu do cyfraka.

Ps. Konradus, założyłem sobie właśnie konto na fotobukiecie i sukcesywnie, w miarę wolnego czasu, będę przenosił swoje zdjęcia z forum na ten zewnętrzny serwerek.



Post zmieniony (14-12-04 08:38)

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (12-02-09 08:00)

 
14-12-04 11:14  Re: [zdjęcia] IJN Matsu
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Fajnie, że pokazałeś go światu :) Może jeszcze napiszesz coś o klejeniu?

 
14-12-04 11:57  Re: [zdjęcia] IJN Matsu
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No cóż. Modelik klei się absolutnie bezproblemowo. Jedyny problem z jakim się zetknąłem to dopasowanie masztu głównego do pomostu, ale 10 minut roboty i po kłopocie. Najwięcej zabawy było z metaloplastyką. Do relingów już się przyzwyczaiłem, ale zabawa w radar to było wyzwanie. Lepiony superglutem z drucików o grubości 0,1 i 0,2 mm, kolumny tylnego masztu drut 0,4 mm (zdjęcie jest 3-4 krotnym powiększeniem, szpilka wygląda jak gwóźdź :) ). Czasochłonne były również obejmy na kominie - też drut 0,2 mm. Wszystko klejone. Teraz jeszcze metaloplastyka przy żurawikach, wyrzutni torped, ciężka walka z opelotkami. Reszta to bajka.
Co zmieniłem w stosunku do wycinanki:
wycięte bulaje, dodane okapy nad nimi, radar od podstaw z drutu i to chyba tyle.
Opracowanie ma bardzo dokładnie rozrysowane wszystkie elementy metalowe (trapy, schodnie, maszty, poręcze, relingi i inne detale), olinowanie. Jak do tej pory nie brakowało mi niczego w rysunkach. Ma mnóstwo drobnych elementów, jest bardzo delikatny, ale prezentuje się ładnie.
Zastanawia mnie tylko czy zgrubienie kadłuba w przedniej dolnej części pokrywa się z liniami teoretycznymi kadłuba.
Batonusie, czy patrzyłeś może przez przypadek w twojej książeczce?
Jak na razie jestem z tego modelu bardzo zadowolony (oczywiście na miarę moich obecnych umiejętności). Polecam do zabawy.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-12-04 12:40  Re: [zdjęcia] IJN Matsu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jak na razie zapomniałem, przyznaję się. Dzięki za przypomnienie.

Dla niewtajemniczonych - zauważyliśmy podczas lustracji na Chocimskiej, że kadłub ma w części dennej w okolicach dziobu nienaturalne wybrzuszenie spowodowane przez jedną wręgę, do którego w dodatku idealnie pasuje poszycie - tak, jakby miało tak być. Nie bardzo mi się chce w to wierzyć, ale być może okręt posiadał w tym miejscu wewnątrz kadłuba jakieś obszerne mechanizmy.
Mam monografię niszczycieli japońskich, tam są linie teoretycznie również tej klasy - sprawdze to.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
14-12-04 14:20  Re: [zdjęcia] IJN Matsu
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

QN:
>...Ps. Konradus, założyłem sobie właśnie konto na fotobukiecie i sukcesywnie, w miarę wolnego czasu, będę przenosił swoje zdjęcia z forum na ten zewnętrzny serwerek.

THX :-)

 
14-12-04 17:58  Re: [zdjęcia] IJN Matsu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK


Oto przekroje wręgowe niszczycieli typu Tachibana, które od typu Matsu różniły się tylko szczegółami powyżej pokładu.
Doskonale widać dziwaczny przebieg linii teoretycznych w rejonie dziobu poniżej linii wodnej - wyraźny garb. Może ktoś wie, co tam było?

Rysunek pochodzi z Monografii Morskich nr 4 - Niszczyciele Japońskie 1920 - 1945, P. Wiśniewski wydawnictwo A.J. Press.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
14-12-04 20:18  Re: [zdjęcia] IJN Matsu
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

ps. kiedy i gdzie odbywaja sie spotkania sekcji kondradusowej w wawie??

 
14-12-04 20:26  Re: [zdjęcia] IJN Matsu
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Comodus, zajrzyj czasem do kalendarza modelarskiego, tam znajdziesz stosowne informacje.

 
14-12-04 20:34  Re: [zdjęcia] IJN Matsu
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

dzieki za nawigacje :)

 
14-12-04 23:00  Re: [zdjęcia] IJN Matsu
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 10:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024