FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
09-01-05 21:34  [R] Yukikaze 1:200 AH
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Tak się mi zdazyło w ostatnich dwóch miesiacach ze miałem tylko czas na rozmyslania o modelarstwie, chciałem w wolnej chwili zasiaśc do klejenia ale nie było za bardzo takich okazji i narosłą we mnie wielka rządza sklejenia czegoś wreszcie w rzeczywistości a nie tylko w głowie.
Tak sie po części nieszczęsliwie zdarzyło, że który powinienem kleić został w domu a w akademiku miałem tylko Yukikaze. Nic innego mi nie pozostało jak tylko wybranie odpowiedniego podzespołu aby przez pare godzinek mocno pokleić i dać ujść rządzom.
Wybór padł na wieże artyleryjską 2x120mm
Druk jest super cięło się tez bardzo dobrze, wstępny retusik odpowiednią kredką i nic nie widać - wszystko szare czyli tak powinno być :)
Rysunki montarzowe wszystko tłumaczą i zabrałem sie za składanie wycinków w całość.
Podstawa wieży jak i mechanizm podnoszenia dział bułka z masłem.
Kolejna częśc i juz wychodzi na jak idelaność projektanta i całego modelu. wszystkie boczne płaszczyzny delikatnie sfazowałem w części spodniej aby idealnie wpasowały się na podstawę, potem klej i wszystko juz zaczyna przypominać wierzę artleryjską :)
Kolejna i prawie kończąca częśc wierzy to tez fazowanie i sprawdzanie gdyż każdy nieobrobiony fagment mi się nie podobał - albo zły styk z druga częścią albo uwidaczniała sie grubość kartonu. No nie ma to jak wytrwałosć i wszystko spasowałem ładnie i skleiłem.
W sumie na to co widać na fotkach zeszło mi ok 6 godz. ale za to wyglada całkiem fajnie.
Całosc ma ok 2 x 3 cm i przy tym powiękrzeniu widać troszke retusz czego normalnie oko nie zauważa.
Oby sesja był krótka i szczęśliwa a znów będe mógł sobie coś podłubać z modelem.

Post zmieniony (14-06-16 22:15)

 
09-01-05 22:22  Re: [W wolnej chwili] Początki Yukikaze
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo ładnie, tylko retuszuj przed sklejeniem!!!!

 
14-01-05 12:34  Re: [W wolnej chwili] Początki Yukikaze
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

W chwili niełaski do nauki i gdy ona wchodzic juz jakoś nie chce (po 22) zabrałem się za siostrzyczki wyżej przedstawionej wierzyczki. Tym razem poszło ciut szybciej i jednocześnie lepiej :)
Panczo retusz robie i przed montażem jak i po montażu części, no a aparat wszystko wyłapuje no i tak wyszło na fotkach wyżej.
Oto z jedna siostrzyczek w zbliżeniu z nowej serii

A tu siostrzyczki razem z koleżanką groszówką ;)



W związku z olbrzymią dokładnością tego modelu postanowiłem nie zadawać sobie pytania po której stronie linii ciąć aby pasowało. Ciąłem po środku linii i po złożeniu idealnie się to składa, dosyc ciężko rożróżnić która linia jest łączona a która w całości nadrukowana.
[IMG]tutej to widać UWAGA 450kB[/IMG]

No a treraz czekam na lufy i jakos będe myslał nad fartuchami.
CDN

Chyba przestane wstawiać tak bliskie fotki bo potem nikt nic nie pisze :P

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...



Post zmieniony (05-10-05 22:19)

 
14-01-05 12:40  Re: [W wolnej chwili] Początki Yukikaze
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

A co mam pisać? Szczena mi opadła więc próbuję ją napchnąć na swoje miejsce i ręce mam zajęte:) Super Ci wychodzi -mam go w 2D - może kiedyś.....?

PozdrawiamKojak

 
14-01-05 13:08  Re: [W wolnej chwili] Początki Yukikaze
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

O żesz.... masakra...
Piękne wieże !

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
14-01-05 14:19  Re: [W wolnej chwili] Początki Yukikaze
MZX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja niestety napiszę coś w drugą stronę.
Mam wrażenie, iż przy dużym zbliżeniu pojawiają się szpary na łączeniach - ot taki mankament, na który w pierszym momencie zwróciłem uwagę.
A może problemem jest złe oświetlenie modelu w trakcie fotografowania?

Powodzenia w dalszej pracy!
P.S. Sam bym chciał tak sklejać ;-)

----==MZX==----

 
14-01-05 14:30  Re: [W wolnej chwili] Początki Yukikaze
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Ja chciałbym zwrócić uwagę na dwie rzeczy:
Przede wszystkim retusz, modele Hala, ze względu na widoczny doskonale na fotkach raster są piekielnie trudne do retuszowania, ale można to zrobić na prawdę ładnie - vide Ju88 Swingera, może by tak 50'tkę czegoś mocniejszego opanowanie na drżenia rąk ;-)). Z uwagi na ten raster wszystkie przypadkowe maźnięcia są doskonale widoczne nawet bez zoom'u :-/

Po drugie obróbka krawędzi - te na zdjęciu są "postrzępione" - widać "kłaczki", zadarcia i zagniecenia krawędzi - najwięcej przy podstawie działa, ale są i w innych miejscach, wiem, że działka Yuki nie są zbyt wielkie ale warto nad tym popracować :-)

Tyle ode mnie, ale jak na razie fajnie to wygląda :-)
Ja tam nie mam odwagi kroić swojego egzemplarza.

Pozdrawiam

Yaris



Post zmieniony (14-01-05 14:48)

 
14-01-05 15:16  Re: [W wolnej chwili] Początki Yukikaze
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Co do szpar czy jak to tam zwać to raczej wina swiatła, własnie aby ni ybło widać szparek czy połączeń gdzie widać karton z boku ok 0,2 mm grubości prawie wszystkie krawędzie fazowałem aby nie powstawały jakies babole wpływające na estetykę modelu. Oczywiście zawsze można znaleźć jakąś przerwe w łączeniu, gdyź nie da się uciąć tak kartonu aby idelanie pasował do częsci drugiej gdy cześć ma obłosci - tak się dzieje gdy kładziemy sobie taki element przed nos, takie coś pokazuje wam gdyż cześći nie są duże i foty są robione z dosc bliska.

Co do retuszu to retuszuje kredkami akwarelowymi, gdyż bardzo fajnie się nakładają i można je mieszać do woli i w łatwy sposób zmieniać intensywność koloru. jedną z wad kredek jest mała odporoność na działania mechaniczne (miętolenie częscia w palcach ;) ) i takie efekt widać na którejśc fotce przy podstawie wieży. Wielkim plusem kredek jest za to możliwość zebrania wilgotnym pędzelkeim farby której byc nie powinno, więc jak gdzieś mazne ptrzypadkiem nic się nie dzieję, co w przypadku farbek akrylowych czy emalii jest trudne do usuniecia.

Wieże bedą jeszcze obrabiane i z tego powodu fotki nie przedstawiją super wyretuszowanych elementów, po dołozeniu lufy i uchwytów całosc bedzie finalnie zretuszowana i zabezpieczona bazbarwną matowa pactrą.

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
14-01-05 21:17  Re: [W wolnej chwili] Początki Yukikaze
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Koledzy zaczynaja przesadzac w druga strone, teraz detale maja takie zblizenia ze widac fakture papieru... To tez nie dobrze.

 
14-01-05 22:27  Re: [W wolnej chwili] Początki Yukikaze
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

MZX I Yaris czy Was porąbało !!!
zróbcie zdjęcia w takim zoomie swoim modelom to zobaczymy
no nie ile wy macie lat z 70 i doświadczenie emerytów chyba
pomyliście forum
plastik gorzej wychodzi
proponuję przemyślenia
pozdrawiam
też Micha


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024